SpaceX
Źródło: GeekWeek

Poprowadź statek kosmiczny bez wychodzenia z domu! Symulator SpaceX

Krystian MowelKrystian Mowel
15 Maja 2020

Zawsze zastanawiałeś się jak to jest lecieć statkiem kosmicznym? Teraz masz na to wielką szansę nie ruszając się ze swojego domu. SpaceX udostępniło symulator „parkowania” statku Crew Dragon do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Jeszcze w tym miesiącu statek kosmiczny Crew Dragon zabierze pasażerów w pierwszy od 2011 pasażerski lot w kosmos, który miał miejsce z terenu USA.

Jak prowadzi się statek kosmiczny – SpaceX do Twojej dyspozycji

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czym różni się prowadzenie samochodu od statku kosmicznego, to teraz jest ku temu idealna okazja. Co prawda niczym są przeżycia, która będą towarzyszyć Ci podczas korzystania z symulatora w porównaniu do tych prawdziwych, ale mimo wszystko być może połowicznie zaspokoi to Twoją ciekawość. Informacje o symulatorze pojawiły się na Twitterze SpaceX, które zachęca do wypróbowania jego możliwości.

SpaceX już niedługo wyruszy w podróż

Mimo, iż do startu SpaceX pozostało jeszcze kilka dni, to sieć żyje tym wydarzenie od kilku tygodni. Złośliwi komentatorzy żartują, iż symulacja cumowania statku przyda się również załodze SpaceX, gdyż według informacji podanych przez konstruktorów, statek sam powinien zacumować do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Następny artykuł