Techgame.pl
Elon Musk China Development Forum

youtube.com/T-Study/kadr z filmu

Chińczycy wykorzystują samochody Tesla Elona Muska do szpiegowania? Miliarder grozi zamknięciem firmy

22 Marca 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Władze Państwa Środka zakazały pracownikom rządowym oraz wojskowym korzystanie z samochodów firmy Tesla. Powodem było ryzyko, że zostaną one wykorzystane do szpiegowania. Elon Musk odniósł się do obaw chińskiego rządu i zapowiedział, że pręd

  • Władze Chin zakazują swoim pracownikom korzystania z samochodów Tesla

  • Elon Musk zabiera głos w sprawie swojej firmy

  • Miliarder zapowiada zamknięcie swojego przedsiębiorstwa, jeśli jego produkty będą wykorzystywane niezgodnie z ich przeznaczeniem

Elektryczne samochody osobowe firmy Tesla, to produkty ekskluzywne, uznawane za najbardziej innowacyjne na całym świecie. Firma z Palo Alto działa już od 2003 roku i jest jednym z najgłośniejszych i najbardziej dochodowych, obok SpaceX, przedsiębiorstw amerykańskiego miliardera Elona Muska. Chiny zaś należą do jej najlepszych klientów.

Chiny boją się Tesli

Elektryczne samochody Tesla mają wiele ciekawych, mniej lub bardziej użytecznych, funkcji, które przyciągają do nich miłośników gadżetów i wysokiego standardu. Przykładowo Tesla umożliwia granie w gry z Atari, korzystając z komputera pokładowego auta. Jednakże to nie gry w trakcie jazdy obawia się rząd Chin. 

Tym, co spędza sen z powiek władz Państwa Środka jest wbudowana kamerka pokładowa. Stąd wziął się zakaz używania Tesli skierowany do wojsk i pracowników rządowych Chin. Warto przy tym pamiętać, że Chiny są jednym z największych klientów firmy Elona Muska - w ubiegłym roku dostarczono tam ponad 147 tysięcy elektrycznych aut, co stanowi 30% wszystkich egzemplarzy sprzedanych przez Teslę w 2020 roku.

Elon Musk staje w obronie Tesli

Trudno się więc dziwić, że Elon Musk postanowił zabrać głos i starał się rozwiać niepokoje władz Chin, które są dla niego bardzo ważnym rynkiem, z którego z pewnością nie zamierza rezygnować. Miliarder wypowiedział się online podczas China Development Forum, starając się uspokoić niepewność rządu Państwa Środka, co do nieszkodliwości produkowanych przez niego pojazdów.

W swojej wypowiedzi Elon Musk zapowiedział, że jeśli jego samochody będą wykorzystywane do szpiegowania, czy to przez Chiny, czy przez jakiekolwiek inne państwo, Tesla zostanie bezzwłocznie zamknięta. Powszechnie wiadomo, że miliarder nie rzuca słów na wiatr, jest to więc naprawdę poważna i odważna deklaracja. Nie zdziwiłabym się, gdyby wystarczyła ona chińskim władzom za poręczenie bezpieczeństwa samochodów Tesli.

Póki co jednakże decyzja rządu nie została wycofana. Pracownicy związani z instytucjami państwowymi i wojskowymi w Chinach nadal nie mogą korzystać z Tesli. Czy po wypowiedzi Elona Muska się to zmieni? Na ten moment jeszcze tego nie wiemy. Sprawa zostanie zapewne ostatecznie rozwiązana w ciągu najbliższych kilku tygodni.

źródło: Komputer Świat

Artykuły polecane przez redakcję Techgame: 

  • Oszuści oferują darmowe PlayStation 5. Kaspersky ostrzega przed atakiem phishingowym

  • Valheim fenomenem 2021. Padł kolejny rekord graczy na Steamie

  • Wszechobecny rasizm w grze FIFA 21. Electronic Arts reaguje

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >