Tesla
Źródło: Pixabay.com

Niewiarygodna decyzja Elona Muska. Tesla zainwestowała 1,5 miliarda dolarów w Bitcoina

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
8 Lutego 2021

Giełda kryptowalut to bardzo niestabilne miejsce. Kursy dynamicznie rosną i opadają, a w ostatnich miesiącach raczej to pierwsze. Zwłaszcza jeśli chodzi o Bitcoina. Elon Musk był w stanie podnieść dziś kurs Bitcoina o 15% informacją, że jego Tesla zainwestowała w niego w styczniu 1,5 miliarda dolarów.

  • Tesla inwestuje miliardy w Bitcoina
  • Kurs kryptowaluty podnosi się o 15% w kilka godzin
  • Elon Musk wywiera ogromny wpływ na giełdę

Trzeba przyznać, że miliarder nie rzuca słów na wiatr. Elon Musk od zawsze był fanem kryptowalut, a w ostatnich kilku tygodniach dawał wyraz swojej sympatii nadzwyczaj otwarcie. W jego tweetach regularnie pojawiały się wzmianki o różnych walutach, po których ich kursy wystrzeliwały w górę. Przykładem może być uroczy, lecz niezbyt popularny (do niedawna) Dogecoin.

Tesla inwestuje miliardy w Bitcoina

Kilka godzin temu świat obiegła informacja o niezwykle ciekawej zawartości raportu finansowego firmy Tesla. Ta działająca od 2003 roku w Palo Alto korporacja jest jednym z największych na świecie producentów samochodów osobowych. Jednym z jej założycieli jest właśnie Elon Musk. Oczy inwestorów zwróciły się dziś na Bitcoina właśnie z jej powodu.

Wszystko przez opublikowaną zawartość raportu, który Tesla złożyła dziś do amerykańskiego odpowiednika KNF-u. Okazało się, że w ubiegłym miesiącu firma zainwestowała w kryptowaluty aż 1,5 miliarda dolarów. Konkretnie - w Bitcoina. A to jeszcze nie wszystko. Tesla zapowiada, że w najbliższej przyszłości planuje wprowadzić możliwość zapłaty Bitcoinami za swoje produkty. Początkowo oczywiście na niewielką skalę.

Elon Musk i kryptowaluty

Oczywiście zainteresowanie Bitcoinem Elona Muska (i Tesli) sprawiło, że tylko dzisiaj kurs tej popularnej kryptowaluty podskoczył o 15%. Kilka godzin temu pisaliśmy o mężczyźnie, który nielegalnie kopał Bitcoiny korzystając z mocy obliczeniowej komputerów osób zakażonych jego wirusem. Wówczas kurs Bitcoina oscylował w okolicach 147 tysięcy złotych. W tej chwili wynosi już ponad 162 tysiące złotych.

Ubisoft przesadził z mikropłatnościami. Assassin's Creed Valhalla w ogniu krytykiUbisoft przesadził z mikropłatnościami. Assassin's Creed Valhalla w ogniu krytykiCzytaj dalej

Analitycy zapowiadają, że to dopiero początek wzrostu wartości Bitcoina. Według niektórych prognoz, kryptowaluta ma osiągnąć wartość miliona złotych w okolicach grudnia 2021 roku. Czy tak rzeczywiście będzie? Trudno powiedzieć. Nie da się jednak zaprzeczyć, że Elon Musk, zarówno jego wypowiedzi, jak i czyny, mają niesamowity wpływ na giełdę, co jest jednocześnie fascynujące i przerażające.

Wystarczy spojrzeć na to, co dzieje się po pojedynczym wpisie Muska na Twitterze. W ubiegłym tygodniu miliarder napisał tylko jedno słowo - Doge. To sprawiło, że wartość mało znanej, choć uroczej kryptowaluty Dogecoin wzrosła o 40%. Niesamowite, jak jeden człowiek potrafi wywrzeć tak gigantyczny wpływ na rynek.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł