Cyberytuck
Źródło: wikipedia.com

Tesla najbardziej wartościowym producentem samochodów na świecie. Wyprzedziła Toyotę i resztę gigantów

Kuba WielochKuba Wieloch
2 Lipca 2020

Nowy rekord Tesli. Firma została najbardziej wartościowym producentem aut na świecie

Niesamowita cena akcji Tesli

Elon Musk ma rozmach, niedawno jego rakiety „wystrzeliły” astronautów w kosmos, gdy natomiast zeszliśmy na ziemię, okazało się, że Tesla wyprzedziła Toyotę na giełdzie. Tym samym amerykańska firma została najbardziej wartościowym producentem aut na świecie. Wycena akcji firmy przekroczyła poziom 1100 dolarów, natomiast sama marka uzyskała rekordową kapitalizację na poziomie 207 miliardów dolarów. Stawia to Teslę na czele wszystkich producentów aut na świecie.

Do tej pory najwyżej wycenionym producentem aut była Toyota, japońska firma musiała jednak ustąpić amerykańskiemu gigantowi. Okazuje się, że Elon Musk może być rzeczywiście największym wizjonerem naszych czasów. Jeśli nie, to zdecydowanie jest on jednym z najlepszych businessmanów stąpających obecnie po ziemi.

Wzorst od początku roku

Ceny aukcji firmy 29 czerwca przekroczyły kwotę tysiąca dolarów. Po upływie kilku dni akcje wzrosły do poziomu 110 dolarów, co pozwoliło na wyprzedzenie Toyoty.

Bardzo duży wzrost akcji Tesli można obserwować od początku tego roku. W styczniu można było je nabyć za „zaledwie” 400 dolarów. W ciągu kilku miesięcy cena akcji Tesli skoczyła niemal trzykrotnie, więc osoby inwestujące w firmę Elona Muska, są ogromnymi szczęściarzami.

Następny artykuł