Techgame.pl
Elon Musk wystąpienie

flickr

Elon Musk został siódmym najbogatszym człowiekiem na świecie. Sukces zawdzięcza Tesli

13 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Elon Musk stał się jeszcze bogatszy - jest siódmym najbogatszym człowiekiem na świecie. Taki sukces zawdzięcza świetnej passie Tesli. Miliarder może jednak być jeszcze bogatszy, a decydujące w tej kwestii będą kolejne miesiące.

Elon Musk został siódmym najbogatszym człowiekiem świata. Jednych może to dziwić (dopiero teraz?), ale miliarder nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. 

Elon Musk w rankingu najbogatszych ludzi świata

Według rankingu Bloomberg Billionaires Index siódmym najbogatszym człowiekiem na świecie został miliarder i szef SpaceX oraz założyciel Tesli i The Boring Company, Elon Musk. Warto tu jednak wspomineć, że takie dokonanie nie zależało wyłącznie od samego Muska. Dotychczasowy miliarder, który znajdował się na tej samej pozycji niejako dobrowolnie zrzekł się takiej pozycji - Warren Buffet przekazał na cele charytatywne warty 2,9 mld dolarów pakiet akcji swojego funduszu inwestycyjnego Berkshire Hathaway. 

Tesla idzie w górę

Być może do sukcesu przyczyniły się ostatnie zapewnienia Muska jakoby samochody Tesli mogłby jeszcze w tym roku osiągnąć pełną autonomię. Nie zmienia to faktu, że od początku lipca tego roku kurs akcji firmy poszybował aż o 38 procent w górę. Co ciekawe, Tesla jest obecnie najdroższą spółką motoryzacyjną świata. W ciągu roku wartość firmy zwiększyła się pięciokrotnie, dochodżąc do poziomu, w którym przekroczyła ona wartość Toyoty, czyli do tej pory najdroższej takiej firmy świata. 

Elon Musk będzie jeszcze bogatszy?

Choć same Musk sukces zawdzięcza Tesli, nie dostaje on już wypłaty dyrektora generalnego firmy. Zamiast tego podpisał on umowę, zgodnie z którą może zakupić menadżerskie akcje spółki, gdy tylko Tesla przebije określone wyznaczone cele. Choć na samym początku wspomniane cele wydawały się zaskakująco wysokie, ostatecznie okazują się realne. Jeżeli średnia kapitalizacja Tesli będzie wynosić 150 miliardów dolarów przez pół roku i spełnione zostaną dodatkowe warunki, Musk będzie mógł zakupić 1,69 mln akcji Tesli w cenie 350 dol. za sztukę. Zgodnie nawet z aktualnym kursem, na ten moment miliarder zyskałby dodatkowe 4 miliardy dolarów po ich sprzedaży.

Podobne artykuły

Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >
Smart

Technologie

Bielizna monitorująca nasz organizm. Inteligentne majtki wchodzą na rynek

Czytaj więcej >
Oculus Quest 2

Technologie

Gogle Oculus Quest 2 bez obowiązkowej integracji z Facebookiem. Prywatność jednak kosztuje

Czytaj więcej >
Mars

Technologie

Znamy datę lądowania nowego łazika na Marsie. Chiny idą jak burza

Czytaj więcej >