Techgame.pl > Pieniądze

Pieniądze

Pieniądz – towar uznany w wyniku ogólnej zgody jako środek wymiany gospodarczej, w którym są wyrażone ceny i wartości wszystkich innych towarów. Jako waluta, krąży anonimowo od osoby do osoby i pomiędzy krajami, ułatwiając wymianę handlową. Innymi słowy jest to materialny lub niematerialny środek, który można wymienić na towar lub usługę. Prawnie określony środek płatniczy, który może wyrażać, przechowywać i przekazywać wartość ściśle związaną z realnym produktem społecznym.

Grafika z napisem WAŻNE
20.06.2022 02:02 Klienci kolejnego banku atakowani przez hakerów. Nie dajcie się zwieść

Cyberprzestępcy wysyłają fałszywe wiadomości do klientów banku Santader z prośbą o “aktualizację danych osobowych”. Władze banku ostrzegają i proszą o ostrożność, hakerzy mogą dzięki temu uzyskać dostęp do konta i ukraść całe oszczędności.

Więzienie
20.06.2022 02:02 Usłyszał 130 zarzutów za nielegalny handel grami. Polakowi grozi gigantyczna kara

Stało się. Polska policja w końcu zaczyna brać się za handlarzy kont na popularnych serwisach aukcyjnych. Śląska policja poinformowała za pośrednictwem swojej strony internetowej o niespotykanej akcji policji. Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, rozpracowywali sprawę mieszkańca Gliwic od początku roku. Mężczyzna rozpowszechniał w sposób nielegalne gry w wersji cyfrowej. Jest to notoryczna działalność wielu „przedsiębiorców” chcących dorobić się szybkich pieniędzy. Okazuje się, że śląskim policjantom udało się zebrać materiał pozwalający na postawienie aż 130 zarzutów 32-latkowi. Dodatkowo mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Haker
20.06.2022 02:02 Hakerzy zaatakowali Acer. Żądają najwyższego okupu w historii

Hakerzy zaatakowali tajwańską firmę AcerPrzestępcy zażądali 50 mln dolarów okupuAcer dostał czas do 28 marca na decyzjęAtaki hakerów to w obecnych czasach bardzo częste przejawy przestępczości. Dzięki działaniom w sieci, nikt już nie musi fizycznie włamywać się do banku, wysadzać drzwi do ogromnego sejfu, by później uciekać przed szwadronem ochrony niczym w filmie akcji. Nie, dziś wystarczy złamać zabezpieczenia sieciowe, umiejętnie wykorzystać lukę w oprogramowaniu, by zdobyć dostęp do wszystkich informacji, które są w posiadaniu danej firmy lub instytucji.Acer padł ofiarą ataku hakerskiegoAcer to wieloletni duży gracz na rynku sprzętu i oprogramowania IT. Ta tajwańska firma istnieje już od 1976 roku i w czwartym kwartale 2020 roku, według swoich własnych deklaracji, osiągnęła przychód o wysokości 3 miliardów dolarów. To prawdopodobnie mogło sprowokować hakerów do żądania tak wysokiego okupu. W końcu czym jest 50 milionów wobec 3 miliardów, zarobionych w ledwie trzy miesiące?To, że Acer stać na zapłatę takiego okupu nie zmienia faktu, że finansowanie organizacji hakerskich to nienajlepszy sposób na walkę z cyberprzestępczością. Nic więc dziwnego, że firma daleka jest od rzucenia pieniędzy lekką ręką. Jednakże sam Acer póki co nie potwierdził, że do ataku faktycznie doszło. Zapytany przyznał jedynie, że: "dziwne, nietypowe sytuacje, które zaobserwowali stróże prawa i rozlokowani w różnych krajach specjaliści od zabezpieczeń", jak podaje serwis antyweb.pl.

Telefon z zabezpieczeniem
19.06.2022 02:02 Dzwoni nieznany numer? Natychmiast odrzuć, dramatyczny apel PKO BP

Pułapki zastawione przez oszustów działających w internecie to już nasza codzienność. Odkąd globalna sieć jest dostępna w niemal każdym polskim domu, coraz więcej przestępców próbuje wykorzystać nieuwagę lub nieostrożność swoich ofiar. Jak wskazują dane Głównego Urzędu Statystycznego, pod koniec 2018 roku 84 procent gospodarstw domowych i 96 procent firmy miało dostęp do internetu. Oszuści mają zatem pole do popisu

Karty płatnicze i kłódka
18.06.2022 02:02 Dzwoni nieznany numer? Natychmiast odrzuć, apel banku ING

Oszustwa telefoniczne i internetowe to codzienność w dzisiejszych czasach. Niestety również przestępcy są coraz bardziej przebiegli i mają coraz większe możliwości skutecznego podszywania się pod pracowników instytucji i dużych firm. Phishing, czyli usypianie czujności ofiary poprzez przyjęcie tożsamości pracownika zaufanego podmiotu, jest dziś niezwykle powszechną i, niestety, wyjątkowo skuteczną metodą stosowaną przez cyberprzestępców.Bank ING ostrzega przez niebezpiecznymi połączeniamiCyberprzestępcy coraz częściej podszywają się dziś pod pracowników infolinii lub, w tym przypadku, działu bezpieczeństwa banku ING. Po odebraniu połączenia klient zostaje poinformowany o tym, że z jego konta przed chwilą próbowano dokonać podejrzanego przelewu, który na szczęście udało się w porę zablokować. Dla swego własnego bezpieczeństwa klient jest wówczas proszony o zainstalowanie pozornie niegroźnej aplikacji, pochodzącej z oficjalnej platformy. Dokładnie tego nie należy pod żadnym pozorem robić.Zazwyczaj oszust prosi nas o instalację aplikacji typu Quicksupport od TeamViewer. Jest to program pozwalający na zdalne przejęcie kontroli nad naszym urządzeniem. Technicznie rzecz biorąc, jest on zupełnie bezpieczny. Po zainstalowaniu aplikacji wciąż trzeba udzielić zgody na dostęp odpowiedniej osobie. Tego oczekuje od nas oszust i często właśnie to robią nieświadomi klienci banku ING.

Figurka dziewczynki trzymającej sztuczne pieniądze, w tle banknot.
18.06.2022 02:02 11-latka wydała ponad 22 tysiące złotych na płatności w grze. Ojciec jest w szoku

Steve Cumming, poszkodowany ojciec, opowiedział swoją smutną historię w programie Jeremy Vine Show.

Pieniądze pikselowe
19.03.2022 05:25 Gry drożeją. Cena nowego NBA 2K21 wprawia w osłupienie - czy to nowy standard?

Nowy standard to teraz 8 GB RAMu, wymagania rosną, gry drożeją... Jak tu żyć?

Pady do PlayStation 4 trzymane w dłoniach przed telewizorem. Kobieta i mężczyzna grający w Fifę.
19.03.2022 05:25 Cztery tysiące złotych i 11 lat abonamentu. Kosztowne i przypadkowe zakupy pewnego gracza

W tym miejscu warto wspomnieć, że Sony nie ogłosiło jeszcze swoich planów co do rozwijania PS Plusa na PlayStation 5, które swoją premierę będzie miało pod koniec tego roku.

Wnętrze nowego sklepu Huawei w Szanghaju.
19.03.2022 05:25 Huawei otworzył swój największy sklep. Jest naprawdę ogromny

Budynek, w którym powstał największy na świecie sklep Huaweia mieści się na jednej z głównych handlowych ulic Szanghaju, a sam budynek pochodzi z 1935 roku i został zbudowany w pięknym stylu Art déco.

Placówka Getin Banku. Zielone ściany, reklamy, okna.
19.03.2022 05:25 Klienci Getin Banku na celowniku hakerów. Ataki się nasilają

Cyberprzestępcy zastawili swoje pułapki w wyszukiwarce Google, czyli w miejscu, które kojarzone jest z bezpieczną przestrzenią internetową.

Drewniany domek
19.03.2022 05:24 3,5 miliona złotych dla firmy zajmującej się produkcją domków z drewna. Pieniądze pójdą na tworzenie gier wideo

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju stara się wspierać polski przemysł growy. Jedna z dotacji wyraźnie jednak odstaje od reszty.

Elon Musk wystąpienie
19.03.2022 05:24 Elon Musk został siódmym najbogatszym człowiekiem na świecie. Sukces zawdzięcza Tesli

Elon Musk został siódmym najbogatszym człowiekiem świata. Jednych może to dziwić (dopiero teraz?), ale miliarder nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Oko z wykresami narysowanym na grafice wokół źrenicy.
19.03.2022 05:24 Rzut oka na rachunek i już zapłacone. Wrocławska firma wprowadziła biometryczne płatności

Pierwszym miejscem, które wprowadziło możliwość płatności biometrycznych jest wrocławska restauracja Sushi Naka Naka.

Kontroler Xbox trzymany w dłoniach przed telewizorem. W tle włączona FiFA.
19.03.2022 05:24 Darmowy multiplayer na konsolach Xbox? To tylko kwestia czasu

Informacje pochodzą od znanego w branży insidera Klobrille, który swoimi podejrzeniami podzielił się na forum ResetEra.

Ren Zhengfei, właściciel i założyciel firmy Huawei.
19.03.2022 05:23 Huawei szuka zdolnych pracowników. Milion złotych na stole i jeden haczyk

Z podjęciem pracy wiąże się przymusowa przeprowadzka do Państwa Środka, nie jest to jednak ten wspomniany haczyk. Aby podjąć pracę z chińskim gigantem technologicznym należy spełnić jeszcze jedne warunek, wynikający sytuacji politycznej.

grafika symbolizująca przelew. dwa smartfony, gotówka strzałki.
19.03.2022 05:23 Ponad 3 miliardy złotych wysłane przez pomyłkę. Wielka wpadka banku

Nowojorski oddział Citigroup Inc. przez pomyłkę wykonał przelew na kwotę 900 milionów dolarów, co po przeliczeniu na złotówki (kurs z 18 sierpnia 2020 roku) daje astronomiczną kwotę ponad 3 miliardów złotych. Co ciekawe, bank wykonał przelew w imieniu innej firmy.

PILNE Iberion
19.03.2022 05:23 mBank pilnie ostrzega klientów. Można stracić wszystkie oszczędności

mBank wystosował oficjalne ostrzeżenia przed nielegalnymi praktykami. Oszuści mogą zdobyć dostęp do naszego konta bankowego.

Grafika z napisem PILNE
19.03.2022 05:23 Ogromna wpadka banku. Setki klientów mogło się zalogować na konto innej osoby

Informacja o błędzie w mBanku pojawiła się na portalu niebezpiecznik.pl. Jeden z czytelników opisał przedziwną sytuacje, której był świadkiem. Bank natychmiastowo zablokował konta pokrzywdzonych klientów.

Tim Cook podczas przemowy
19.03.2022 05:22 Jak zarobić 130 mln dolarów w moment? Szef Apple zna odpowiedź

Dzięki bardzo udanej niemal dekadzie pracy jako CEO firmy z Cupertino, Tim Cook otrzymał specjalną nagrodę. Amerykanin nie jest jednak zbyt sentymentalny i postanowił ją szybko spieniężyć.

Logo CD-Action
19.03.2022 05:22 Zostań współwłaścicielem CD-Action. Legendarne czasopismo sprzedaje swoje akcje

Kiedy w kwietniu wydawnictwo Bauer poinformowało o problemach finansowych i podjęło decyzję o rozwiązaniu umów z wieloma dziennikarzami, w serca fanów czasopism z branży gamingowej wlało się dużo niepokoju. Cięcia budżetowe nie ominęły CD-Action, a przez dłuższą chwilę wydawało się, że legendarna “gazeta” zniknie z rynku.

Bankomat i pieniądze
19.03.2022 05:22 Przerwy technicznie w siedmiu polskich bankach. Sprawdź, czy będziesz miał ograniczony dostęp do swoich pieniędzy

Klienci niektórych z polskich banków mogą napotkać na problemy w trakcie weekendu. Wyjaśniamy, czego należy się spodziewać.

Screen z gry Cyberpunk 2077. Niebiesko-włosa kobieta przy barze.
19.03.2022 05:22 Cyberpunk 2077 z mikropłatnościami, które pokochamy. Szef CD Projekt zapewnia

Głos w tej sprawie zabrał prezes CD Projekt, Adam Kiciński, który zdradził rąbka tajemnicy odnośnie systemu mikropłatności w najnowszej produkcji polskiego studia. Według Kicińskiego system ten ma w Cyberpunku 2077 zostać tak stworzony, aby gracze z chęcią wydawali pieniądze na dodatkową zawartość. Brzmi dosyć podejrzanie.

Karty kredytowe na klawiaturze laptopa i kłódka sugerująca zabezpieczenie.
19.03.2022 05:22 Muzyczny gigant ofiarą ataku hakerskiego. Dane klientów i kart płatniczych w rękach złodziei

W dobie streamingu muzyki, branża muzyczna zaliczyła sporą transformację. Główny nacisk kładzie się obecnie na cyfrowe wersje utworów, których możemy słuchać na Spotify lub innym tego typu narzędziu. Usługi takie czerpią mocno z kontraktów podpisywanych z największymi wytwórniami muzycznymi, które dostarczają im utwory w wersjach cyfrowych.

Kobieta korzystająca ze smartfona.
19.03.2022 05:22 Ważna decyzja dla klientów Play. Sieć musi zwrócić pieniądze

Play należy do firmy P4, która w ostatnim czasie trafiła pod lupę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Ma to związek z kontami pre-paid i zwracaniem przez sieć niewykorzystanych środków z kart swoich klientów.

Pieniadze
19.03.2022 05:22 Uwaga na nowe metody oszustów. Kobieta wysłała niewinnego SMS-a i straciła fortunę

Szczególnie w internecie musimy uważać na wszelkiego rodzaju oszustów i złodziei. O niebezpieczeństwach należy pamiętać nawet wtedy, gdy dostajemy błahą prośbę o przelanie nawet najmniejszych kwot pieniężnych, gdyż może to doprowadzić do utraty większości naszych pieniędzy.

mbank
19.03.2022 05:22 Ważne zmiany w mBank. Świetne wiadomości dla klientów

Banki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Wiele z nich stawia na rozwój bankowości mobilnej i wydawane co chwilę nowe wersje aplikacji wzbogacane są o kolejne ważne funkcje. Tym razem szeregu poprawek doczekała się aplikacja mBanku.