Techgame.pl
Logo CD-Action

YouTube

Zostań współwłaścicielem CD-Action. Legendarne czasopismo sprzedaje swoje akcje

31 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Po wielu miesiącach niepewności o przyszłość legendarnego polskiego czasopisma o grach sytuacja chyba się ustabilizowała. CD-Action zmieniło właściciela i ruszyło z nowym projektem.

Kiedy w kwietniu wydawnictwo Bauer poinformowało o problemach finansowych i podjęło decyzję o rozwiązaniu umów z wieloma dziennikarzami, w serca fanów czasopism z branży gamingowej wlało się dużo niepokoju. Cięcia budżetowe nie ominęły CD-Action, a przez dłuższą chwilę wydawało się, że legendarna “gazeta” zniknie z rynku.

CD-Action na rynku od prawie 25 lat

Pierwszy numer CD-Action trafił do polskich kiosków w kwietniu 1996 roku. Od tego czasu branża gier komputerowych niesamowicie się rozwinęła. Świat związany z technologą zmienił się nie do poznania, a w tym szybkim rozwoju jedna rzecz pozostawała niezmienna. Czasopisma o grach komputerowych powstawały, upadały, reaktywowały się i znowu upadały. CD-Action nie zwracało uwagi na te zawirowania i co miesiąc trafiało do rąk tysięcy graczy.  Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele firm musiało sprostać poważnym problemom finansowym. Takie problemy dotknęły również ówczesnego właściciela CD-Action, a więc Wydawnictwo Bauer. W kwietniu pojawiły się informacje, że pismo zostanie rozwiązane, decyzja ostatecznego zamknięcia została jednak przedłużana, aż w końcu znalazł się inwestor gotowy podjąć rękawice i podnieść upadający magazyn z łopatek. Fantasyexpo, firma odpowiedzialna, między innymi, za organizację 18. urodzin CD-Action wyciągnęła w kierunku CDA i PC Formatu pomocną dłoń.

CD-Action odradza się pod skrzydłami nowego właściciela

Pewne rzeczy należy przyznać na samym początku. Upadek CD-Action nie było tylko i wyłącznie winą pandemii koronawirusa, w końcu, jeżeli magazyn by na siebie zarabiał, to wydawca byłby daleki od zamykania tego źródełka z pieniędzmi. Problem polegał na tym, że z roku na rok zainteresowanie magazynem słabło. Starzy fani nie odnajdowali się w nowych realiach, jakie przedstawiało pismo, zespół redakcyjny bardzo mocno się przetasował, a publikowane w piśmie treści często wzbudzały najwyżej wzruszenie ramionami. Problemem był również motyw darmowych pełnych wersji gier, które regularnie były dostępne w magazynie. W czasach, w których istnieją platformy jak HumbleBundle, czy Epic Games Store, które rozdają gry praktycznie za darmo, pełniaki w czasopiśmie zaczęły mijać się z celem.

Zmiany, zmiany, zmiany i inwestycje

Nadchodzą jednak zmiany. Najnowszy numer CD-Action już pod banderą Fantasyexpo trafił już do sprzedaży. Z wyżej wymienionych powodów nie posiada on pełnych wersji gier, jednak fani specjalnie się tym nie przejmują. O wiele bardziej ekscytują się tym co czeka ich w najbliższych miesiącach. Redakcja zapowiedziała powrót legendarnych autorów, którzy z pismem już dawno się pożegnali, testy z jakością papieru, aby pismo odzyskało jakość znaną ze złotego okresu, oraz rozbudowę swojej marki na inne platformy (upgrade strony internetowej, kanału na YT i tak dalej).

Zainwestuj i zostań współwłaścicielem CD-Action

To co najbardziej ciekawe, to fakt, że każdy z nas może stać się udziałowcem w odradzającym się piśmie. Za pomocą platformy beesfund możemy kupić akcje CD-Action w specjalnych pakietach. Pieniądze zostaną przeznaczone na utrzymanie i rozbudowę pisma. Cel jest imponujący. Kwota zbiórki opiewa na 1 240 752,85 zł, a próg powodzenia emisji wyznaczono na 20 000,17 zł. Na moment startu kampanii, cena akcji wynosi 0,67 zł, a w puli jest 1 851 855 akcji. Zbiórka potrwa do 28 listopada 2020 roku. W ramach inwestycji możemy uzyskać różne profity, np. Prenumeratę magazynu, możliwość zjedzenia deadline’owej pizzy z redaktorami oraz wiele, wiele innych. Więcej informacji na temat odrodzenia CD-Action oraz możliwości inwestycji znajdziecie klikając tutaj.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >