Grafika z napisem WAŻNE
Źródło: Techgame

Klienci kolejnego banku atakowani przez hakerów. Nie dajcie się zwieść

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
1 Listopada 2020

Klienci Santander Banku Polskiego muszą się mieć na baczności. Placówka poinformowała właśnie o trwającej kampanii hakerskiej, w której oszuści wysyłają fałszywe wiadomości e-mail z prośbą o aktualizację danych. W ostatnim czasie przybyło oszustw na tym tle.

Cyberprzestępcy wysyłają fałszywe wiadomości do klientów banku Santader z prośbą o “aktualizację danych osobowych”. Władze banku ostrzegają i proszą o ostrożność, hakerzy mogą dzięki temu uzyskać dostęp do konta i ukraść całe oszczędności.

Naukowcy przecierają oczy ze zdumienia. Odkryli niezwykłą asteroidę, bardzo rzadkie znaleziskoNaukowcy przecierają oczy ze zdumienia. Odkryli niezwykłą asteroidę, bardzo rzadkie znaleziskoCzytaj dalej

Ataki na banki coraz bardziej popularne

W ostatnim czasie informujemy coraz częściej o kolejnych próbach wyłudzenia danych osobowych od klientów różnych banków. Hakerzy prowadzą liczne kampanie mające na celu włamanie się na konta bankowe klientów. W ostatnim czasie ofiarą takiego procederu padli klienci Santander Banku Polskiego. Oszuści wykorzystują dobrze już wszystkim znaną technikę phishingu, często jednak mieszają ją z nowymi rozwiązaniami.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Naukowcy odkryli niesamowitą planetę. “Druga Ziemia” przemierza samotnie kosmos

2. Dramatyczna wiadomość obiegła Polskę. Wieźli zakażonego, doszło do tragedii, jedna osoba nie żyje

Santander wystosował oficjalny komunikat do swoich klientów, w których ostrzega przed oszustami. "Otrzymujemy informacje, że dostajecie e-maile, podszywające się pod nasz bank i informujące o tym, że należy dokończyć zaktualizować i zweryfikować informację na koncie. Jeśli klikniecie Santander - Internet, zostaniecie przeniesieni do strony podszywającej się pod stronę bankowości internetowej" - czytamy.

Klienci kolejnego banku atakowani przez hakerów. Nie dajcie się zwieśćKlienci kolejnego banku atakowani przez hakerów. Nie dajcie się zwieśćCzytaj dalej

Oszuści stają się coraz bardziej kreatywni

W ostatnim czasie informowaliśmy o wielu sposobach, które wykorzystują oszuści by wykraść dane klientów banków. Znacząca większość ogranicza się do phishingu i tworzenia fałszywych witryn do złudzenia przypominających strony banku. Wśród licznych prób wymuszenia naszych danych znajdą się również perełki. W ostatnim czasie prowadzona była kampania hakerska wycelowana w klientów Banku Millennium, przy której oszuści zachęcali do ściągania fałszywej aplikacji służącej do kontaktu z biurem obsługi klienta. Po ściągnięciu narzędzia smartfon zostawał zainfekowany, a hakerzy uzyskiwali dostęp do naszego urządzenia. Aplikacja blokowała również ostrzeżenia programów antywirusowych, które ostrzegały przed złośliwym oprogramowaniem.

Apple dodało niezwykłą funkcję do swoich smartfonów. Większość osób nie ma o niej pojęciaApple dodało niezwykłą funkcję do swoich smartfonów. Większość osób nie ma o niej pojęciaCzytaj dalej

Na jakie dane polują hakerzy

Bank poinformował, że przestępcy w głównej mierze próbują wejść w posiadanie naszych danych do logowania lub danych kart płatniczych. Wiadomości e-mail, które wysyłają hakerzy, zawierają linki, które przekierowują klientów Santandera do witryn łudząco przypominających stronę logowania tego banku, po wpisaniu naszych danych i przesłaniu kodu SMS, który jest wymagany do zalogowania, oszuści je przejmują. Wtedy nasze konto bankowe jest zagrożone.
Santander Bank Polska ostrzega przed oszustami i przypomina, że nigdy nie poprosi swoich klientów o logowanie się do swojej bankowości przez wiadomość e-mail oraz linki zewnętrzne. Jeżeli podejrzewacie, że mogliście paść ofiarą oszustów, należy czym prędzej skontaktować się z obsługą klienta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. To już oficjalne. Nowa regulacja wejdzie w życie od wtorku
  2. Złota kapusta jest prawdziwą bombą witaminową. Rozgrzewający przysmak zachwyci każdego
  3. Apple dodało niezwykłą funkcję do swoich smartfonów. Większość osób nie ma o niej pojęcia
  4. Technologia, która przywraca do żywych. Hologramy zmarłych zyskują na popularności
  5. Zaćmienie Księżyca i deszcze meteorytów. Listopadowe noce będą zachwycały. Kiedy i gdzie spojrzeć w niebo
  6. Kot przeszkodził w zajęciach online. Nauczycielka rzuciła nim, wszystko się nagrało

Następny artykuł