Techgame.pl > Haker

Haker

Haker to osoba odpowiadająca za wykorzystywanie luk w zabezpieczeniach lub bezpośrednie ataki na nie.

Grafika z napisem WAŻNE
20.06.2022 02:02 Klienci kolejnego banku atakowani przez hakerów. Nie dajcie się zwieść

Cyberprzestępcy wysyłają fałszywe wiadomości do klientów banku Santader z prośbą o “aktualizację danych osobowych”. Władze banku ostrzegają i proszą o ostrożność, hakerzy mogą dzięki temu uzyskać dostęp do konta i ukraść całe oszczędności.

Aplikacje
20.06.2022 02:02 Uwaga, wykradziono tysiące haseł. Dane wielu Polaków są zagrożone

Check Point Reaserch poinformowało o wielkim wycieku hasełHakerzy posłużyli się metodą phishinguZagrożone są tysiące użytkownikówJedna z największych na świecie firm zajmująca się cyberbezpieczeństwem, Check Point Reaserch, ujawniła właśnie, że doszło do olbrzymiego wycieku haseł użytkowników przeróżnych serwisów z całego świata. Co gorsza, przestępcy umieścili wykradzione dane na stronie internetowej, przez co w zasadzie każdy mógł je wyszukać.Wyciek hasełPo raz kolejny setki użytkowników Internetu znalazły się w niebezpieczeństwie. Cyberprzestępcy skorzystali ze starej sprawdzonej metody phishingu. Co ciekawe, tym razem celem ataku były maile, które już wcześniej padły ofiarą włamania. Tym razem zostały na nie wysłane maile, które miały wyglądać tak, jakby pochodziły od znajomych lub innych zaufanych instytucji.Skradzione dane hakerzy przechowywali na serwisach opartych na Wordpress, wcześniej wyłudzonych od ich posiadaczy. Przestępstwo było doskonale zaplanowane na wielu poziomach, a atak był skoordynowany, co oznacza, że prawdopodobnie działała przy nim zorganizowana grupa oszustów internetowych.

Haker
20.06.2022 02:02 Hakerzy zaatakowali Acer. Żądają najwyższego okupu w historii

Hakerzy zaatakowali tajwańską firmę AcerPrzestępcy zażądali 50 mln dolarów okupuAcer dostał czas do 28 marca na decyzjęAtaki hakerów to w obecnych czasach bardzo częste przejawy przestępczości. Dzięki działaniom w sieci, nikt już nie musi fizycznie włamywać się do banku, wysadzać drzwi do ogromnego sejfu, by później uciekać przed szwadronem ochrony niczym w filmie akcji. Nie, dziś wystarczy złamać zabezpieczenia sieciowe, umiejętnie wykorzystać lukę w oprogramowaniu, by zdobyć dostęp do wszystkich informacji, które są w posiadaniu danej firmy lub instytucji.Acer padł ofiarą ataku hakerskiegoAcer to wieloletni duży gracz na rynku sprzętu i oprogramowania IT. Ta tajwańska firma istnieje już od 1976 roku i w czwartym kwartale 2020 roku, według swoich własnych deklaracji, osiągnęła przychód o wysokości 3 miliardów dolarów. To prawdopodobnie mogło sprowokować hakerów do żądania tak wysokiego okupu. W końcu czym jest 50 milionów wobec 3 miliardów, zarobionych w ledwie trzy miesiące?To, że Acer stać na zapłatę takiego okupu nie zmienia faktu, że finansowanie organizacji hakerskich to nienajlepszy sposób na walkę z cyberprzestępczością. Nic więc dziwnego, że firma daleka jest od rzucenia pieniędzy lekką ręką. Jednakże sam Acer póki co nie potwierdził, że do ataku faktycznie doszło. Zapytany przyznał jedynie, że: "dziwne, nietypowe sytuacje, które zaobserwowali stróże prawa i rozlokowani w różnych krajach specjaliści od zabezpieczeń", jak podaje serwis antyweb.pl.

Grafika z ekranem komputera, kłódką oraz oczami.
19.06.2022 02:02 Uwaga, klienci zagrożeni, żadne pieniądze nie są bezpieczne. Millennium ostrzega przed hakerami

Hakerzy, którzy podają się za pracowników Millenium zachęcają do instalowania niebezpiecznej aplikacji, przez którą możemy stracić wszystkie oszczędności. Bank ostrzega przed cyberprzestępcami.

materiał ilustracyjny
19.06.2022 02:02 Oszuści podszywają się pod PGE. Uwaga na fałszywe wezwanie do zapłaty

Cyberprzestępcy nie ustają w swoich działaniach, ba na nasze nieszczęście ich akcje phishingowe z miesiąca na miesiąc nasilają się. W tym miesiącu informowaliśmy już o wielu fałszywych mailach i SMS-ach i mailach wysłanych do Polaków. Oszuści szukają coraz to bardziej kreatywnych metod, by wyłudzić dane osobowe i pieniądze od swoich ofiar. Tym razem podszywają się pod PGE, wzywając do zapłaty i równocześnie grożąc wyłączeniem prądu.

Bezpieczeństwo w sieci
19.03.2022 05:25 Uczelnia zapłaciła milion dolarów okupu żeby odzyskać utracone dane

Kalifornijska uczelnia padła ofiarą hakerów. Władze placówki zdecydowały się na niebezpieczny krok.

Smartfon i aplikacje
19.03.2022 05:25 Dostałeś SMS od Allegro? Uważaj, hakerzy chcą wykraść twoje dane

Hakerzy i internetowi oszuści nigdy nie przestaną korzystać z najbardziej popularnego w ostatnim czasie sposobu oszustwa.

Another new Santander bank - geograph.org.uk
19.03.2022 05:25 Santander ostrzega klientów. Niektóre aplikacje mogą pozbawić Cię wszystkich oszczędności

Bank Santander przestrzega konsumentów przed pobieraniem aplikacji z nieznanych źródeł. Takie działanie może kosztować nas utratę oszczędności.

Placówka Getin Banku. Zielone ściany, reklamy, okna.
19.03.2022 05:25 Klienci Getin Banku na celowniku hakerów. Ataki się nasilają

Cyberprzestępcy zastawili swoje pułapki w wyszukiwarce Google, czyli w miejscu, które kojarzone jest z bezpieczną przestrzenią internetową.

Windows 10 pustynia zapomniana sekcja systemu
19.03.2022 05:24 Jedna z sekcji Windowsa 10 wygląda jak forum sprzed 15 lat. Siedlisko botów, trolli i hakerów

Microsoft stworzył kilka lat temu specjalną sekcję do wyrażania własnej opinii na temat konkretnych funkcji Windowsa 10. Miejsce to jest jednak... istnym siedliskiem potworów.

Valorant
19.03.2022 05:24 Ukryta wiadomość w plikach Valoranta. Riot ma poczucie humoru

Riot nieźle zaskakuje! Hakerzy łamiący zabezpieczenia Vanguarda natknęli się na zaskakującą wiadomość.

NASA zdjęcie Ziemi miasta infrastruktura
19.03.2022 05:24 Padła "połowa internetu". Globalna awaria winą jednego routera

Każdy kozak dopóki internet działa. Patrząc na ostatnie wydarzenia, ryzyko globalnej awarii jest coraz większe.

Rozmowa przez telefon
19.03.2022 05:24 Nowy rodzaj oszustwa. Głos twoich rozmówców może zostać podrobiony

Deepfakes doczekało się zdecydowanej reakcji różnych portali i ekspertów, jednak idea dalej się rozwija.

Kłódka na laptopie bezpieczeństwo
19.03.2022 05:23 Popularna aplikacja randkowa mogła paść ofiarą hakerów - alarmują specjaliści

"Haker, 19 lat, szukam twoich poufnych informacji". Hakerzy mogli zdobyć dostęp do wrażliwych danych poprzez lukę w zabezpieczeniach.

Grafika z ręka sięgającą po pieniądze i kartę kredytową.
19.03.2022 05:23 Ogromny atak hakerski związany z Microsoftem. Tłumaczymy, jak bronić się przed phishingiem

Hakerzy próbowali wyłudzić dane użytkowników korzystających z pakietu Microsoft 365. Co prawda phishing to już bardzo dobrze znana metoda oszustwa, jednak wciąż wiele osób daje się nabierać przez nieuwagę na takie zagrania cyberprzestępców.

Płyta główna
19.03.2022 05:23 Olbrzymie luki w zabezpieczeniach smartfonów. Narażone ponad 1,5 miliarda urządzeń

Check Point przekazało wyniki swoich najnowszych analiz. Raport zatytułowano "Achilles" i w sumie nie się co dziwić. Qualcomm okazuje się istną piętą Achillesową dzisiejszych smartfonów.

Sztuczna Inteligencja Matrix
19.03.2022 05:23 Alarmujące wyniki badań. Sztuczna inteligencja może ułatwiać przestępstwa i terroryzm

Alarmujące badania opublikowali brytyjscy naukowcy. Ich zdaniem rozwój AI może na wiele sposobów przyczynić się do ułatwienia przestępczych działań.

Boeing 747-400 w powietrzu.
19.03.2022 05:23 Samolot pasażerski aktualizowany dyskietkami. Archaiczna technologia w nowoczesnych czasach

Boeing 747-400 jest jednym z najpopularniejszych samolotów pasażerskich na świecie. Chociaż lata świetności ma już dawno za sobą, to wciąż wiele linii lotniczych korzysta z tych maszyn, które po raz pierwszy wzbiły się w powietrze w 1988 roku.

Samsung Galaxy S20 series
19.03.2022 05:23 Poważne problemy w Samsungu. Miliony użytkowników narażonych na utratę danych

Samsunga trapią nieznane do tej pory problemy z bezpieczeństwem. Najgorsza informacja jest taka, że dzieje się to już od kilku lat.

Grafika z napisem PILNE
19.03.2022 05:23 Ogromna wpadka banku. Setki klientów mogło się zalogować na konto innej osoby

Informacja o błędzie w mBanku pojawiła się na portalu niebezpiecznik.pl. Jeden z czytelników opisał przedziwną sytuacje, której był świadkiem. Bank natychmiastowo zablokował konta pokrzywdzonych klientów.

Niebezpieczeństwo
19.03.2022 05:22 Zmasowany atak hakerów. Na skrzynki pocztowe trafiają wiadomości z groźnym wirusem

Choć ostatnio w trakcie pandemii koronawirusa pojawiło się wiele nowych sposób na wyłudzanie i kradzież danych osobowych, wielu hakerów wraca do sprawdzonych metod.

Smartfon z terminalem systemowym na wyświetlaczu, klucze i okulary.
19.03.2022 05:22 Sześć aplikacji, które kradną nasze pieniądze. Google ostrzega przed złośliwym oprogramowaniem

Hakerzy opracowali oprogramowanie, które przemycało wirusa o nazwie Joker. Umożliwiał on dostęp do pieniędzy osób, które ściągnęły aplikację. Google już usunął złośliwe oprogramowanie ze sklepów, jednak mogą one być w dalszym ciągu na Twoim telefonie.

Karty kredytowe na klawiaturze laptopa i kłódka sugerująca zabezpieczenie.
19.03.2022 05:22 Muzyczny gigant ofiarą ataku hakerskiego. Dane klientów i kart płatniczych w rękach złodziei

W dobie streamingu muzyki, branża muzyczna zaliczyła sporą transformację. Główny nacisk kładzie się obecnie na cyfrowe wersje utworów, których możemy słuchać na Spotify lub innym tego typu narzędziu. Usługi takie czerpią mocno z kontraktów podpisywanych z największymi wytwórniami muzycznymi, które dostarczają im utwory w wersjach cyfrowych.

Blob od Play
19.03.2022 05:22 Ogromny wyciek danych w Play. Tysiące Polaków zagrożonych

Chodzi o bazę danych oficjalnego forum internetowego Play. Według wstępnych szacunków skradziono dane ponad 50 tysięcy użytkowników. Operator zaleca zmianę hasła do usługi.

Karty kredytowe z kłódką leżące na klawiaturze laptopa.
19.03.2022 05:22 PKO BP ostrzega, pieniądze znikają z kont. Ataki hakerskie, dotyczy wszystkich klientów

PKO BP poinformował o serii cyberataków, które są wycelowane w klientów banku. Ataki hakerskie na klientów banków, to bardzo popularna praktyka. Duża część klientów widząc wiadomość, która przypomina te, otrzymywane na co dzień ze swojego banku, traktuje je na poważnie i bez sprawdzania dostosowuje się do zawartych w nich poleceń.

Męskie dłonie w kajdankach przy klawiaturze komputera.
19.03.2022 05:22 Kradli Polakom setki tysięcy złotych. Policja właśnie rozbiła szajkę hakerów

Współpraca policji i prokuratury zaowocowała ogromnym sukcesem. Największa, znana szajka polskich hakerów została rozbita. Hakerzy odpowiadają za alarmy bombowe, tworzenie fałszywych sklepów internetowych i włamania na prywatne konta użytkowników. Oszuści potrafili ukraść nawet 200 tysięcy złotych od jednej osoby.

millenium
19.03.2022 05:22 Banki alarmują, wzmożona aktywność oszustów. Tysiące zagrożonych klientów, znikają życiowe oszczędności

Nie tak dawno pisaliśmy o tym, że bank Millenium i Alior donoszą o wzmożonej aktywności oszustów. Wraz z tymi wiadomościami dowiedzieliśmy się też o nowych metodach na wykradzenie naszych oszczędności. Jak się okazuje - złodzieje zwiększają pole swojej działalności.

who
19.03.2022 05:21 Bardzo niebezpieczne oszustwo. Cyberprzestępcy podszywają się pod WHO

Już wcześniej w tym roku oszuści podszywali się choćby pod Główny Inspektorat Sanitarny. Tym razem jednak mowa o nikim innym, jak Światowa Organizacja Zdrowia. Należy zachować szczególną czujność, gdy dostajemy maile z podejrzanych adresów e-mailowych.