Techgame.pl
Valorant

materiały prasowe

Ukryta wiadomość w plikach Valoranta. Riot ma poczucie humoru

14 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Vanguard, czyli zaawansowany system anti-cheat obecny w wieloosobowej strzelance Valorant od początku był kontrowersyjny. Samo narzędzie jednak okazuje się nie takie "nie do złamania". Gracze, którym się to udało, natknęli się na ukrytą w

Riot nieźle zaskakuje! Hakerzy łamiący zabezpieczenia Vanguarda natknęli się na zaskakującą wiadomość. 

Valorant i anti-cheat nowej generacji

Riot Games jeszcze podczas pierwszych zapowiedzi swojej multiplayerowej strzelanki Valorant gwarantowało komfortową zabawę dla graczy. Obiecywano, że ich flagowy system anti-cheat o nazwie Vanguard będzie nie do złamania i skutecznie spisze się w przeciwdziałaniu nielegalnym praktykom niektórych cheaterów. Rozwiązanie spotkało się jednak z dużym hejtem zwykłych użytkowników, co nie jest wcale zaskakujące. Vanguard instaluje się na poziomie jądra systemu i działa głęboko ukryty gdzieś tam w tle... Riot oczywiście zapewnia, że program funkcjonuje wyłącznie wtedy, gdy odpalona jest gra.

Niespodzianka w plikach zabezpieczeń

Gracze jednak, choćby ze zwykłej frajdy i jako hobby, zaczęli samodzielnie grzebać w plikach zabezpieczeń. Być może część z nich chciała obnażyć cały program i skompromitować Riot. Choć może nie zdołali oni zdjąć zabezpieczeń całkowicie, dokopali się do ukrytych folderów i plików. Jednym z nich okazała się notatka zawierające tekstowe logo Riot Games i krótką wiadomość dla hakera. "Zawsze zatrudniamy utalentowanych ludzi. Jeśli znalazłeś tę wiadomość, prosimy, abyś rzucił okiem na naszą stronę z ofertami i przekonał się, czy jest tam coś, co cię zainteresuje: https://www.riotgames.com/en/work-with-us" - napisano w pliku. 

Haker jako ekspert od zabezpieczeń

Choć całość może wydawać się zabawnym żartem, tak naprawdę oferta Riot jest jak najbardziej poważna. Znane firmy od dawna decydują się podobne kroki - w końcu kto inny może być ekspertem od zabezpieczeń, niż osoba, która je własnoręcznie złamała? Sam Facebook od lat prowadzi takie praktyki, powołano nawet w tym celu specjalny fundusz.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >