Techgame.pl
Windows 10 pustynia zapomniana sekcja systemu

Unsplash/Microsoft

Jedna z sekcji Windowsa 10 wygląda jak forum sprzed 15 lat. Siedlisko botów, trolli i hakerów

14 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Chciałbyś wyrazić własną opinię na dany problem z Windowsem 10, a w odpowiedniej sekcji znajdujesz jedynie... spam botów, trolli i hakerów. Microsoft od lat zaniedbywał Centrum Opinii. Jednak to, co dzieje się tam dziś, pokazuje dobitnie, że

Microsoft stworzył kilka lat temu specjalną sekcję do wyrażania własnej opinii na temat konkretnych funkcji Windowsa 10. Miejsce to jest jednak... istnym siedliskiem potworów. 

Ta straszna dzielnica w Windowsie

O całym problemie donosi m.in. jeden z użytkowników Reddita, który udał się na istną "Mad Maxową pustynię" Windowsa - do sekcji Centrum Opinii. W pierwotnych zamiarach było to narzędzie pozwalające na zostawienie tam swojego zdania na każdy temat związany z systemem operacyjnym. Dzięki temu Microsoft mógłby ulepszać swój kluczowy produkt na podstawie tego, co twierdzą jego użytkownicy. Znalałoby się tam również miejsce pozwalające na wymianę różnych problemów i rozwiązań. No, nie wyszło...

Trump, trolle, hakerzy i lekarstwa

Po krótkiej wizycie w Centrum Opinii może zostać dosłownie zalani tym, z czego słynęły fora sprzed 15 lat - trollami, hakerami, spamem botów i wielu innych rzeczy, które w normalnych warunkach trafiałaby na naszą skrzynkę e-mailową do sekcji właśnie spamu. To jest jednak publiczne (o ile tak to można nazwać) miejsce w systemie, a jednak zamieszkane niemal przez margines. Po polsku znajdziemy tam zatrzęsienie uwag bez ładu i składu - jak widoczne poniżej "banany". Gdy jednak zmienimy język na angielski, będzie tylko gorzej. 

Microsoft ma gdzieś opinie

Na angielskiej wersji narzędzia znajdzie się prawdziwe zatrzęsienie botów i trolli reklamujących Donalda Trumpa (to chyba najbardziej upolitycznione miejsce w komputerze!), reklam leków na problemy z potencją, zatrzęsienia przekleństw czy losowo powklejanych linków będących równie dobrze odnośnikami do pobrania złośliwego oprogramowania. I to wszystko łatwo dostępne z poziomu systemu. Jak słusznie zauważył jeden z użytkoniwków Reddita, taki widok po wejściu w Centrum Opinii to ostateczny dowód na to, że Microsoft nie poświęca ani chwili na zasięgnięcie opinii użytkowników. Trudno się tu jednak firmie dziwić - rozwiązanie raczej nie jest szeroko znane, a kiedyś każde zapomniane forum upadnie i stanie się "tą ciemną stroną internetu".

Podobne artykuły

Karty kredytowe z kłódką leżące na klawiaturze laptopa.

Bezpieczeństwo

PKO BP ostrzega, pieniądze znikają z kont. Ataki hakerskie, dotyczy wszystkich klientów

Czytaj więcej >
zus

Bezpieczeństwo

ZUS: Gigantyczny problem. Internetowa platforma korzysta z technologii, która za miesiąc przestanie działać

Czytaj więcej >
Karty płatnicze i kłódka

Bezpieczeństwo

Dzwoni nieznany numer? Natychmiast odrzuć, apel banku ING

Czytaj więcej >
android

Bezpieczeństwo

Koniecznie usuń niebezpieczne aplikacje ze smartfona. Mogą być zainfekowane wirusami

Czytaj więcej >
Millennium

Bezpieczeństwo

Bank Millennium ostrzega przed oszustami. Łatwo się nabrać, pieniądze klientów znikają z kont

Czytaj więcej >
materiał ilustracyjny

Bezpieczeństwo

Oszuści podszywają się pod PGE. Uwaga na fałszywe wezwanie do zapłaty

Czytaj więcej >