Windows 10 pustynia zapomniana sekcja systemu
Źródło: Unsplash/Microsoft

Jedna z sekcji Windowsa 10 wygląda jak forum sprzed 15 lat. Siedlisko botów, trolli i hakerów

Artur ŁokietekArtur Łokietek
14 Lipca 2020

Chciałbyś wyrazić własną opinię na dany problem z Windowsem 10, a w odpowiedniej sekcji znajdujesz jedynie... spam botów, trolli i hakerów. Microsoft od lat zaniedbywał Centrum Opinii. Jednak to, co dzieje się tam dziś, pokazuje dobitnie, że firma ma gdzieś to, co sądzą użytkownicy.

Microsoft stworzył kilka lat temu specjalną sekcję do wyrażania własnej opinii na temat konkretnych funkcji Windowsa 10. Miejsce to jest jednak... istnym siedliskiem potworów.

Ta straszna dzielnica w Windowsie

O całym problemie donosi m.in. jeden z użytkowników Reddita, który udał się na istną "Mad Maxową pustynię" Windowsa - do sekcji Centrum Opinii. W pierwotnych zamiarach było to narzędzie pozwalające na zostawienie tam swojego zdania na każdy temat związany z systemem operacyjnym. Dzięki temu Microsoft mógłby ulepszać swój kluczowy produkt na podstawie tego, co twierdzą jego użytkownicy. Znalałoby się tam również miejsce pozwalające na wymianę różnych problemów i rozwiązań. No, nie wyszło...

Trump, trolle, hakerzy i lekarstwa

Po krótkiej wizycie w Centrum Opinii może zostać dosłownie zalani tym, z czego słynęły fora sprzed 15 lat - trollami, hakerami, spamem botów i wielu innych rzeczy, które w normalnych warunkach trafiałaby na naszą skrzynkę e-mailową do sekcji właśnie spamu. To jest jednak publiczne (o ile tak to można nazwać) miejsce w systemie, a jednak zamieszkane niemal przez margines. Po polsku znajdziemy tam zatrzęsienie uwag bez ładu i składu - jak widoczne poniżej "banany". Gdy jednak zmienimy język na angielski, będzie tylko gorzej.

Obrazy techgame

Microsoft ma gdzieś opinie

Na angielskiej wersji narzędzia znajdzie się prawdziwe zatrzęsienie botów i trolli reklamujących Donalda Trumpa (to chyba najbardziej upolitycznione miejsce w komputerze!), reklam leków na problemy z potencją, zatrzęsienia przekleństw czy losowo powklejanych linków będących równie dobrze odnośnikami do pobrania złośliwego oprogramowania. I to wszystko łatwo dostępne z poziomu systemu. Jak słusznie zauważył jeden z użytkoniwków Reddita, taki widok po wejściu w Centrum Opinii to ostateczny dowód na to, że Microsoft nie poświęca ani chwili na zasięgnięcie opinii użytkowników. Trudno się tu jednak firmie dziwić - rozwiązanie raczej nie jest szeroko znane, a kiedyś każde zapomniane forum upadnie i stanie się "tą ciemną stroną internetu".

Obrazy techgame

Następny artykuł