Techgame.pl
Another new Santander bank - geograph.org.uk

Wikimedia Commons

Santander ostrzega klientów. Niektóre aplikacje mogą pozbawić Cię wszystkich oszczędności

6 Lipca 2020

Autor tekstu:

Albert Długoszewski

Udostępnij:

W obecnych czasach musimy mieć się na baczności w każdej chwili. Hakerzy i oszuści próbują kolejnych sposobów aby dobrać się do naszych danych i kont bankowych pieniędzy. Jak zapewniają administratorzy Sklepu Play Google, ich produkt jest co

Bank Santander przestrzega konsumentów przed pobieraniem aplikacji z nieznanych źródeł. Takie działanie może kosztować nas utratę oszczędności.

Hakerzy podszywają się pod banki

Hakerzy i internetowi oszuści próbują złamać zabezpieczenia banków praktycznie każdego dnia. Atakują nie tylko placówki finansowe, ale również ich klientów. Naciągacze wymyślają co i raz bardziej zmyślne sposoby do “dobrania” się do kont konsumentów. Taka sytuacja nie jest na rękę również samym bankom. Ich obowiązkiem jest gwarancja bezpieczeństwa środków klientów. Każde takie oszustwo powoduje nadszarpnięcie ich wizerunku. Rewolucja technologiczna i wszechobecność internetu sprawiła, że sytuacja jest jeszcze trudniejsza. Santander Bank Polska postanowił wyjść naprzeciw takim działaniom i ostrzec swoich klientów pobieraniem fałszywych aplikacji. Komunikat pojawił się w kilku miejscach. Ataki phishingowe są niesamowicie popularne. Żerują one głównie na ludzkiej niewiedzy. Szczególnie narażeni są ludzie, którym jest z technologią nie po drodze.

Santander Bank Polska ostrzega klientów

Cyberprzestępcy podszywają się głównie pod znane firmy. Takie do których mamy zaufanie. Ostatnimi czasy podszywali się pod Allegro czy InPost. Są to znane i szanowane w Polsce marki. Trudno sobie wyobrazić sytuację w której Allegro czy InPost namawia nas do zainstalowania szkodliwego oprogramowania. Wykorzystują to właśnie oszuści. Wysyłając specjalnie spreparowane wiadomości próbują zachęcić nas do instalacji oprogramowania, które przejmie kontrolę nad naszym urządzeniem. Często skutki takiej sytuacji bywają niesamowicie bolesne. Hakerzy mogą otrzymać dane do naszego konta bankowego. W bardzo krótkim czasie możemy stracić wszystkie nasze oszczędności. Santander zwraca uwagę na jedną bardzo ważną rzecz. Fałszywe aplikacje nie muszą wcale podszywać się pod bankowość mobilną. Mogą one wyglądać jak gry, edytory zdjęć, czy jakiekolwiek inne narzędzie. Santander Bank Polska zaleca instalowanie tylko i wyłącznie aplikacji z oficjalnego sklepu Play. Pozwoli nam to na uniknięcie kłopotów. W dobie wszechobecnego internetu dbanie o swoje bezpieczeństwo w sieci jest niesamowicie ważne.

Podobne artykuły

Karty płatnicze i kłódka

Bezpieczeństwo

Dzwoni nieznany numer? Natychmiast odrzuć, apel banku ING

Czytaj więcej >
PS5

Bezpieczeństwo

Oszuści oferują darmowe PlayStation 5. Kaspersky ostrzega przed atakiem phishingowym

Czytaj więcej >
Cyberprzestępcy

Bezpieczeństwo

Uwaga, oszuści podszywają się pod użytkowników BlaBlaCar. Wykradają dane oraz pieniądze ofiar

Czytaj więcej >
Karty kredytowe

Bezpieczeństwo

Poważne ostrzeżenie od CERT Polska. Polacy otrzymują fałszywe maile od "Ministerstwa Finansów"

Czytaj więcej >
Chat

Bezpieczeństwo

Uwaga na nową metodę oszustów. Podszywają się pod znajomych i proszą o przelew

Czytaj więcej >
Fałszywa aplikacja

Bezpieczeństwo

Eksperci ostrzegają przed fałszywą aplikacją IKO. Atak hakerski na klientów PKO BP

Czytaj więcej >