Kontroler Xbox trzymany w dłoniach przed telewizorem. W tle włączona FiFA.
Źródło: flickr

Darmowy multiplayer na konsolach Xbox? To tylko kwestia czasu

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
22 Lipca 2020

W ostatnim czasie Microsoft poinformował o usunięciu opcji wykupienia rocznego abonamentu Xbox Live Gold. Szybko potem pojawiły się plotki o tym, że multiplayer na tych konsolach będzie darmowy.

Informacje pochodzą od znanego w branży insidera Klobrille, który swoimi podejrzeniami podzielił się na forum ResetEra.

Xbox czekają duże zmiany?

Tajemnicza decyzja o wycofaniu rocznego abonamentu do sieciowej usługi Xbox Live Gold zrodziło wiele spekulacji na temat przyszłej polityki finansowej największego konkurenta PlayStation. Wśród nich pojawiła się dosyć prawdopodobna teoria mówiąca o tym, że Microsoft przymierza się do całkowitego anulowania usługi Xbox Live Gold, a co za tym idzie dodatkowych opłat za grę w trybie multiplayer.

Wsteczna kompatybilność już na PS4? Moder odnalazł emulator PlayStation 1 w jednej z gierWsteczna kompatybilność już na PS4? Moder odnalazł emulator PlayStation 1 w jednej z gierCzytaj dalej

Ogromne straty szansą na wielki zysk?

Takie rozwiązanie problemu płatnego abonamentu za rozgrywkę online wydaje się dosyć kontrowersyjne, jednak nie musi być całkowicie niemożliwe. Zniesienie opłat, które na Xboxie istnieją od czasów pierwszej generacji tych konsol przyniosłoby spore straty jednak dałoby to ogromną kartę przetargową Microsoftowi w walce o nowych klientów. W końcu wiele osób mając do wyboru płatny multiplayer na konsolach Sony i darmową usługę na Xboxie, bez wahania wybierze tę drugą opcję.

GOG GALAXY łączy się Epic Games Store. Wiemy na czym polegać będzie współpracaGOG GALAXY łączy się Epic Games Store. Wiemy na czym polegać będzie współpracaCzytaj dalej

Wyjaśnienia już niedługo

Na razie są to oczywiście gdybania, jednak trochę nowych informacji na ten temat może będziemy mieli szansę poznać podczas jutrzejszego Xbox Games Showcase, wydarzenia, które w głównej mierze dotyczyć będzie nadchodzącej konsoli nowej generacji od Microsoftu, a więc Xboxa Series X. Transmisja rozpocznie się o godzinie 18:00 czasu polskiego, można ją obejrzeć między innymi na oficjalnym kanale Xboxa na YouTube.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Xbox: Project xCloud tuż-tuż. Strumieniowe granie od Microsoftu
  2. Sony może kontrolować sprzedaż PlayStation 5. Nie kupicie więcej, niż jednej sztuki
  3. Prophecy: Skasowana gra od twórców Ghost of Tsushima. Przypomina trochę Assassin's Creed
  4. Mamy pierwszy gameplay z odświeżonej Mafii. Wygląda fenomenalnie
Następny artykuł