Bankomat i pieniądze
Źródło: Unsplash

Przerwy technicznie w siedmiu polskich bankach. Sprawdź, czy będziesz miał ograniczony dostęp do swoich pieniędzy

Artur ŁokietekArtur Łokietek
5 Września 2020

Siedem banków zapowiedziało przerwy techniczne i ewentualne problemy z korzystaniem z bankowości internetowej i mobilnej. Wyjaśniamy, w których bankach pojawią się problemy z dostępem do własnych oszczędności.

Klienci niektórych z polskich banków mogą napotkać na problemy w trakcie weekendu. Wyjaśniamy, czego należy się spodziewać.

Przerwy techniczne w bankowości

Przerwy techniczne w bankowości mobilnej czy internetowej to nic dziwnego ani zaskakującego. W końcu właściciele banków muszą dbać o stan serwerów, wypuszczać nowe aktualizacje czy zmieniać niektóre funkcje własnych witryn internetowych lub aplikacji mobilnych. Często w trakcie takich prac dane usługi są niedostępne, a my nie możemy nawet podejrzeć w jakim stanie jest nasz rachunek bankowy. Wtedy lepiej wcześniej dowiedzieć się, które banki informują o przerwach i ewentualnych problemach.

mBank, Alior i Idea z przerwami technicznymi

mBank zapowiadał prace serwisowe na sobotę (tj. dziś, 5 września), które trwać będą od godziny 8:00 do godziny 20:00. W związku z pracami niedostępne będzie logowanie się do panelu eMakler. Alior Bank również donosił o ewentualnych problemach, które jednak już powinny minąć. Prace serwisowe rozpoczęto bowiem w piątek w nocy o 23:30 i zakończyć się powinny w sobotę z samego rana. Bank jednakowoż informował o ewentualnym wydłużeniu problemów z dostępem do bankowości, jednak nie ma to wpływu na dostęp do bankomatów czy transakcje za pomocą kart płatniczych. Idea Bank miał przerwę techniczną od godz. 22:00 w piątek do godz. 6:00 w sobotę, jednak druga przerwa planowana jest na noc między 22:00 w sobotę a 6:00 w niedzielę. Niedostępny będzie wtedy ani serwis Idea Cloud ani aplikacja mobilna.

Pekao, Bank Pocztowy, T-Mobile również z problemami

W zasadzie przez całą sobotę trwać mają prace w banku Pekao SA. Zakończyć się mają o godzinie 22:00 w sobotę, a jedyne problemy o jakich informuje bank dotyczyć mogą wyłącznie serwisu Pekao24Makler. Infolinia bazująca na telefonicznym systemie IVR ma być niedostępna niemal przez cały weekend - od 22:00 w piątek do 17:00 w niedzielę i dotyczy to dwóch banków, czyli Envelo Banku i Banku Pocztowego. T-Mobile Usługi Bankowe również poinformował o spodziewanych problemach z logowaniem się do bankowości elektronicznej, jednak prace zakończyć się miały o godzinie 10:00. Warto jednak pamiętać, że czasami się przedłużają.

Następny artykuł