Techgame.pl
Bankomat i pieniądze

Unsplash

Przerwy technicznie w siedmiu polskich bankach. Sprawdź, czy będziesz miał ograniczony dostęp do swoich pieniędzy

5 Września 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Siedem banków zapowiedziało przerwy techniczne i ewentualne problemy z korzystaniem z bankowości internetowej i mobilnej. Wyjaśniamy, w których bankach pojawią się problemy z dostępem do własnych oszczędności.

Klienci niektórych z polskich banków mogą napotkać na problemy w trakcie weekendu. Wyjaśniamy, czego należy się spodziewać.

Przerwy techniczne w bankowości 

Przerwy techniczne w bankowości mobilnej czy internetowej to nic dziwnego ani zaskakującego. W końcu właściciele banków muszą dbać o stan serwerów, wypuszczać nowe aktualizacje czy zmieniać niektóre funkcje własnych witryn internetowych lub aplikacji mobilnych. Często w trakcie takich prac dane usługi są niedostępne, a my nie możemy nawet podejrzeć w jakim stanie jest nasz rachunek bankowy. Wtedy lepiej wcześniej dowiedzieć się, które banki informują o przerwach i ewentualnych problemach. 

mBank, Alior i Idea z przerwami technicznymi

mBank zapowiadał prace serwisowe na sobotę (tj. dziś, 5 września), które trwać będą od godziny 8:00 do godziny 20:00. W związku z pracami niedostępne będzie logowanie się do panelu eMakler. Alior Bank również donosił o ewentualnych problemach, które jednak już powinny minąć. Prace serwisowe rozpoczęto bowiem w piątek w nocy o 23:30 i zakończyć się powinny w sobotę z samego rana. Bank jednakowoż informował o ewentualnym wydłużeniu problemów z dostępem do bankowości, jednak nie ma to wpływu na dostęp do bankomatów czy transakcje za pomocą kart płatniczych. Idea Bank miał przerwę techniczną od godz. 22:00 w piątek do godz. 6:00 w sobotę, jednak druga przerwa planowana jest na noc między 22:00 w sobotę a 6:00 w niedzielę. Niedostępny będzie wtedy ani serwis Idea Cloud ani aplikacja mobilna.

Pekao, Bank Pocztowy, T-Mobile również z problemami

W zasadzie przez całą sobotę trwać mają prace w banku Pekao SA. Zakończyć się mają o godzinie 22:00 w sobotę, a jedyne problemy o jakich informuje bank dotyczyć mogą wyłącznie serwisu Pekao24Makler. Infolinia bazująca na telefonicznym systemie IVR ma być niedostępna niemal przez cały weekend - od 22:00 w piątek do 17:00 w niedzielę i dotyczy to dwóch banków, czyli Envelo Banku i Banku Pocztowego. T-Mobile Usługi Bankowe również poinformował o spodziewanych problemach z logowaniem się do bankowości elektronicznej, jednak prace zakończyć się miały o godzinie 10:00. Warto jednak pamiętać, że czasami się przedłużają.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >