Wnętrze nowego sklepu Huawei w Szanghaju.
Źródło: Huawei

Huawei otworzył swój największy sklep. Jest naprawdę ogromny

Huawei właśnie otworzył swój największy na świecie sklep. Umiejscowiony jest w Szanghaju i jego ogrom robi niesamowite wrażenie. Wystarczy wspomnieć, że mieści się w zabytkowym, odrestaurowanym budynku, a jego powierzchnia wynosi prawie 5000 metrów kwadratowych.

Budynek, w którym powstał największy na świecie sklep Huaweia mieści się na jednej z głównych handlowych ulic Szanghaju, a sam budynek pochodzi z 1935 roku i został zbudowany w pięknym stylu Art déco.

Nowoczesność z klasyką

Stworzenie flagowego sklepu Huaweia w zabytkowym, pięknym budynku robi niesamowite wrażenie. Nowatorska elegancja Art déco łączy się z technologią chińskiego giganta elektronicznego tworząc jedną z najciekawszych przestrzeni tego typu na świecie. Firma nie zakończyła renowacji jedynie na odświeżeniu budynku. Za pomocą nowoczesnych technologii został on jeszcze bardziej usprawniony. LEDowe ekrany oświetlają jego fasady, a do odświeżenia dekoracyjnych wzorów i ceglanej elewacji została użyta nowoczesna farba ceramiczna.

Front nowego sklepu Huawei w Szanghaju.

Konsumpcjonizm ze sztuką

Przestrzeń budynku została podzielona na trzy kategorie. Pierwsze piętro to przestrzeń sklepowa, gdzie klienci mają pełny dostęp do oferty Huawei. Drugie piętro poświęcone jest prezentacji inteligentnych sprzętów w pięciu różnych obszarach życia: dom, biuro, fitness i zdrowie, podróże oraz rozrywka. Na trzecim piętrze będziemy mogli podziwiać sztukę nowoczesną, miejsce zostało zaprojektowane tak, aby prezentować tam filmy, obrazy i inne formy sztuki wizualnej. Na terenie budynku będą prowadzone również darmowe wykłady z zakresu wideo, programowania, fitness czy muzyki. Wykłady będą prowadzone zarówno przez lokalnych artystów i aktywistów, jak i przez gości zagranicznych.

Następny artykuł