Prototyp elektrycznego supersamochodu Lucid Air.
Źródło: flickr

Elon Musk zagrożony. Samochód Lucid Air okrzyknięty „pogromcą Tesli”

Wydawało się, że rynek supersamochów elektrycznych jeszcze długo będzie opanowany przez Teslę Elona Muska. Na horyzoncie pojawił się jednak samochód, który może stworzyć mu realną konkurencję.

1000 koni mechanicznych, zasięg 650 kilometrów na jednym ładowaniu i maksymalna prędkość przekraczająca 300km/h. Lucid Air wchodzi w fazę testów, a fabryki już przygotowują się do szerokiej produkcji.

Pogromca Tesli

Chociaż wyprodukowano dopiero 40 prototypów elektrycznego supersamochodu Lucid Air, to auto prezentuje się niezwykle okazale, a co najważniejsze prezentowane przez producenta testy robią wrażenie i dają nadzieję na pojawienie się realnej konkurencji dla stworzonej przez Elona Muska elektrycznej Tesli.

Osiągi sprawdzane na torze i w trasie

Prototypowe wersje samochodu Lucid Air zostały przetestowane w najróżniejszych warunkach. Od mroźnej Minnesoty, gdzie samochód szalał na torze stworzonym na zamarzniętym jeziorze, po trasę z San Francisco do Los Angeles, którą pokonał na jednym ładowaniu, co oznacza, że akumulatory zamontowane w samochodzie starczą na 650 km ciągłej jazdy.

Przygotowania do produkcji trwają

Producent rozpoczął już przygotowanie fabryki pojazdów elektrycznych znajdującej się Casa Grande w Arizonie. Na miejsce sprowadzane są niezbędne do stworzenia Lucid Air części z całego świata. Najdroższa wersja samochodu ma kosztować 100 000 dolarów. W tej cenie otrzymamy silniki o łącznej mocy 1000 koni mechanicznych, zasięg na jednym ładowaniu do 650 km oraz maksymalną prędkość przekraczającą 300km/h. Samochód do setki będzie się rozpędzał w 2,5 sekundy, ma być również wyposażony w autonomiczną jazdę.

Następny artykuł