Techgame.pl
Nuketown, Call of Duty Black Ops Cold War

press.activision.com

Multiplayer w Call of Duty: Black Ops Cold War darmowy aż do wigilii. Znamy szczegóły

18 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Activision udostępnia nową odsłone Call of Duty za darmo. Od wczoraj możemy bawić się w części trybów multiplayera, które zostaną zastąpione nowym zestawem aktywności w najbliższy poniedziałek. Cała akcja potrwa do Wigilii Bożego Narodzenia.

  • Darmowy tydzień w Call of Duty: Black Ops Cold War

  • Gracze mogą testować bezpłatnie niektóre tryby multiplayer

  • Gra ma niestety bardzo słabe opinie w Internecie

Call of Duty: Black Ops Cold War jest siedemnastą odsłoną serii, która została zapoczątkowana jeszcze w 2003 roku. Produkcja miała swoją premierę 13 listopada bieżącego roku i została wydana na PC, jak również konsole PlayStation i Xbox obu generacji. Nie spotkała się jednakże ze zbyt ciepłym przyjęciem.

Darmowy tydzień z Call of Duty

Seria Call of Duty to legendarny już cykl wojennych FPS-ów, który przewinął się kiedyś przez ekran niemal każdego gracza na świecie. Produkcje Activision Blizzard, choć naturalnie bywały lepsze lub gorsze, od lat utrzymują stałe rzesze fanów i regularnie zyskują nowych. 

Niemniej nie każda odsłona może być hitem, o czym przekonaliśmy się boleśnie w tym roku. Obecna ocena Call of Duty: Black Ops Cold War na Metacritic wynosi 3,4 na 10. Oczywiście mówimy o opiniach graczy. 

Call of Duty w ogniu krytyki

Tak źle nie było już dawno. Być może darmowy tydzień gry ma na celu rehabilitację i przyciągnięcie większej ilości graczy na serwery w nadziei, że zechcą na nich pozostać nieco dłużej. Być może ten zabieg przyniesie jakieś efekty. Zawsze to szansa na zdobycie nowych graczy, którzy dotąd nie mieli za wiele wspólnego z serią.

Skoro Call of Duty jest tak popularne, co poszło nie tak w tegorocznej odsłonie? Z recenzji w serwisie Metacritic wynika, że wiele aspektów gry pozostawia sporo do życzenia. Na pierwszym miejscu negatywnych recenzji często ląduje tryb multiplayer, który jest przecież trzonem rozgrywki w Call of Duty.

Gracze chcą fabuły

W momencie gdy w trybie multiplayer gracze nie znaleźli tego, na co liczyli (wymieniane są bugi, powrót do mechanik sprzed kilku osłon, które nie są spełnieniem marzeń graczy i mała ilość dostępnych map), kierują swoją uwagę na opcję rozgrywki dla jednego gracza. 

I niestety nie znajdują w nim zbyt wielkiego pocieszenia. Progresem jest fakt, że tryb single w nowym Call of Duty w ogóle się pojawił, gdyż z nieznanych pobudek developerzy postanowili z niego zrezygnować w poprzedniej odsłonie. Gracze chwalą scenariusz opowiadanej historii, jednak są załamani jej długością.

Call of Duty ratuje się darmowym tygodniem

Tryb fabularny dla jednego gracza można w nowym Call of Duty ukończyć w niespełna 4 godziny. Nigdy dotąd rozgrywka dla jednego gracza nie była tak krótka. Activision zdecydowanie nie postarało się w tym roku.

Mimo wszystko, za darmo to i ocet słodki, warto więc zajrzeć do trybu multiplayer Call of Duty: Black Ops Cold War, oferowanego za darmo od 17 do 24 grudnia 2020. Zawsze najlepiej samemu ocenić, czy recenzje czytane w Internecie pokryją się z własnymi wrażeniami z gry. A skoro jest za dramo...

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >