Cyberpunk
Źródło: IGDB.com

CD Projekt Red z kolejnym rekordem. Polska firma warta 40 mld. zł

Kuba WielochKuba Wieloch
11 Sierpnia 2020

CD Projekt Red bije kolejny rekord wartości rynkowej. Polska firma jest już warta ponad 40 miliardów złotych

Wielki sukces polskiego studia

Nie doczekaliśmy się jeszcze premiery Cyberpunka 2077 a redzi znowu biją rekordy na giełdzie. Co więc się stanie, gdy gra okaże się światowym sukcesem? Aż ciężko sobie wyobrazić jak ogromny sukces odniosła polska firma, zważywszy na to, że jeszcze 10 lat temu prawie nikt o nich nie słyszał.

Może być już tylko lepiej

Premiera Cyberpunka 2077 została przesunięta już 2 razy, ale jak widać, nie przeszkadza to polskiej firmie w bogaceniu się na giełdzie. Ba, jeszcze nigdy nie było lepiej. CD Projekt Red zostawiło w tyle, chociażby Ubisoft, które jest obecnie warte około 37 miliardów złotych. Wielu ekspertów spekuluje, że na premierę najnowszej produkcji polskiego studia ich cena rynkowa znowu wystrzeli w górę.

Rekordowa wartość firmy

Dzień po ogłoszeniu Night City Wire wartość CD Projekt Red znacznie wzrosła, by osiągnąć w rezultacie 433,40 zł za akcję. Oznacza to około 41,66 miliarda złotych realnej kapitalizacji. Dziś kurs firmy nieco spadł - akcja jest warta obecnie 424,50 zł, a wartość rynkowa firmy wyceniana jest na 40,8 miliarda złotych.
Miejmy nadzieję, że to dopiero początek niesamowitej historii polskiej branży gamingowej.

Następny artykuł