Techgame.pl > Gry > CD Projekt ujawnił kiedy wystartują serwery Cyberpunka 2077. Poznaliśmy godzinę dla Polski
Łukasz Kopciński
Łukasz Kopciński 19.03.2022 05:20

CD Projekt ujawnił kiedy wystartują serwery Cyberpunka 2077. Poznaliśmy godzinę dla Polski

Screen z Cyberpunka 2077 przedstawiający Silverhanda od pleców w Night City
Steam
  • Premiera Cyberpunka 2077 tuż za rogiem, mamy więc kolejne informacje.

  • Podano szczegóły na temat wczesnej instalacji oraz oficjalnej premiery.

  • Ponadto spływają wieści o ogromnych patchach na start.

Nabywcy Cyberpunka 2077 w wersji pudełkowej, którzy dysponują niezbyt szybkim łączem internetowym, będą musieli uzbroić się w spore pokłady cierpliwości. Wskazane może być również przygotowanie zapasu napojów energetyzujących.

Nowe szczegóły na temat premiery Cyberpunka 2077 

Pecetowi gracze znad Wisły dostęp do nowego dzieła twórców wiedźmińskiej trylogii otrzymają 10 grudnia o pierwszej w nocy. Konsolowcy przygodę będą mogli rozpocząć równo o północy czasu lokalnego. 

Należy przypomnieć, że pudełkowa edycja Cyberpunka 2077 zawiera kilka fanowskich drobiazgów, ale nie znajdziemy tam płyty z grą, a kod na platformę GOG. Co za tym idzie, po rozpakowaniu pudełka i aktywacji kodu, użytkownika czeka pobranie dziesiątek gigabajtów danych. 

W efekcie przedwczesnej wysyłki gry przez amerykański sklep BestBuy sieć zalała masa materiałów z futurystycznej produkcji CD Projekt RED. Poza spoilerami odnośnie fabuły zobaczyć można było usłaną znacznikami mapę Night City i okolic.  

Pojawiło się też zdjęcie pierwszego patcha do ściągnięcia, który waży ponad 43 GB. To jednak nie koniec łatek, bowiem jeden z twórców na Twitterze odniósł się do wycieku.  

Fabian Mario Döhla poinformował w mediach społecznościowych, iż to nie jest aktualizacja przygotowywana w ostatnich dniach na dzień debiutu. Na start może więc czekać graczy masa plików do pobrania.

Premiera Cyberpunka 2077 była przekładana aż trzykrotnie. Przez cały czas produkcji hype wokół gry urósł do ogromnych rozmiarów. Ostatni poślizg oraz informacje o olbrzymich łatkach na premierę mogą budzić obawy, jak mocno udało się doszlifować kod.  

CD Projekt RED wybrał drogę podobną do Blizzarda czy Rockstara, wydając nieliczne tytuły w dużych odstępach czasowych. Wysiłek włożony w produkcję musi więc zwrócić się w postaci równie wysokiej sprzedaży.  

W ostatnich latach CDP zarabiał głównie na platformie GOG i sprzedaży leciwych Wiedźminów. Wspomniani giganci pokroju Zamieci i twórców GTA, czerpią wpływy także z abonamentów i mikropłatności, generujących niebotyczne zyski. Fiasko Cyberpunka 2077 oznaczałoby dla polskiego studia także kłopoty na giełdzie. To musi być sukces, a póki co zdaje się, że tytuł powstawał w bólach.

Przed wyruszeniem w drogę należy pobrać pliki 

Premiera na całym świecie odbędzie się równolegle. Notka porusza również temat wcześniejszej instalacji. W przypadku GOG-a będzie ona możliwa od 7 grudnia w południe. 5 godzin później Cyberpunka 2077 ściągnąć będą mogli także użytkownicy Steama i Epic Games Launchera. 

Jeśli chodzi o konsole, to najwcześniej na dysku grę CDP RED umieszczą posiadacze Xboksów. Proces zostanie udostępniony już 3 grudnia o godzinie 17. Kilka dni później wczesne pobranie trafi na sprzęt Sony. Dokładnie 48 godzin przed premierą gry. 

Powiązane