Techgame.pl
Cyberpunkowe miasto

Pixabay.com

Rekord WoW: Shadowlands zdetronizowany. CD Projekt miażdży konkurencję

13 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Cyberpunk 2077 sprzedał się niesamowicie jeszcze przed premierą. Okazuje się, że dostatecznie dobrze, by pobić rekord sprzedaży na PC, który zaledwie kilka tygodni temu ustanowił dodatek do World of Warcraft. Rok 2020 obfituje w finansowe sukcesy b

  • Cyberpunk 2077 najlepiej sprzedającą się grą wszechczasów

  • CD Projekt zdetronizował hit Blizzarda

  • Porównanie ocen gier na Metacritic

Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy o rekordzie najszybciej sprzedającej się gry na PC, który ustanowił World of Warcraft: Shadowlands, zrzucając z piedestału Diablo III (również Blizzarda), które utrzymywało swoją pierwszą pozycję od 2012 roku. Nowy czempion nie utrzymał się zbyt długo…

Cyberpunk 2077 detronizuje WoW: Shadowlands

Mimo że już od kilku dni znany jest wynik przedsprzedaży Cyberpunka 2077, który wyniósł okrągłe 8 milionów kopii, wciąż nie było wiadomo, jak wiele z nich to egzemplarze na PC. Szczerze mówiąc, nie sądziłam, że tak Cyberpunk przebije wynik 3,7 miliona sprzedanych kopii WoW: Shadowlands… A jednak.

Z 8 milionów egzemplarzy Cyberpunka 2077 aż 59% okazało się być kopiami na komputery osobiste. To daje aż 4,72 miliona. Gra CD Projektu przebiła Shadowlands o ponad milion.

CD Projekt nie otwiera jeszcze szampana

Choć gra zdążyła się już zwrócić, problemem pozostają liczne błędy techniczne, od których gra wolna zdecydowanie nie jest. Polską ekipę czekają jeszcze tygodnie, a może nawet miesiące pracy nad łataniem niedoróbek, które niestety nie mogły umknąć uwadze zarówno recenzentów, jak i graczy.

Choć posiadacze konsol Xbox One oraz PS4 zdecydowanie mają na co narzekać, bo optymalizacja Cyberpunka leży, to opinie graczy PC wydają się być miejscami nieco zbyt surowe. Nie zmienia to jednakże faktu, że ocena gry na Metacritic od wczoraj wzrosła z 6,4 do 6,7/10.

Porównanie ocen WoW: Shadowlands i Cyberpunk 2077

Ciekawie wypada zestawienie dwóch najlepiej sprzedających się na premierę gier PC wszechczasów. Podczas gdy Cyberpunk 2077 notuje wyniki 90/100 od recenzentów oraz 6,7/10 od graczy, Shadowlands wypada w obu przypadkach gorzej. Dodatek do World of Warcraft dziennikarze ocenili na 82/100, podczas gdy gracze - 6,0.

Trudno jednakże uznać to porównanie za wymierne, gdyż różnica w ilości ocen jest gigantyczna. WoW: Shadowlands został oceniony przez 20 krytyków oraz 844 graczy. Cyberpunka zrecenzowało aż 53 dziennikarzy oraz 11428 graczy, a liczba ta rośnie z godziny na godzinę. 

Ostateczna ocena gry może się jeszcze bardzo zmienić, choć to odnosi się to obu przypadków. Warto monitorować też opinie na Steamie. Ocen przybyło od wczoraj ponad 200, co daje liczbę 3835, podczas gdy ilość pozytywnych opinii nadal utrzymuje się na 91%.

CD Projekt na ustach całego świata

Patrząc na burzę, która trwa w Internecie od dobrego tygodnia, CD Projekt zapewnił sobie nieśmiertelną sławę w branży gier. Co prawda nie wszyscy będą mówić o nim dobrze, ale… Czy opinie ludzkości kiedykolwiek były w pełni zgodne?

Gabriela Sicińska

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >