Grafika z napisem PILNE
Źródło: Techgame

Przyszłość CD-Action przesądzona. Wiemy co stanie się z legendarnym czasopismem

W kwietniu media obiegła informacja, że legendarne czasopismo komputerowe CD-Action zostanie zamknięte. W związku z kryzysem i niezadowalającymi wynikami większość pracowników otrzymało wypowiedzenia, sytuacja była niewesoła.

W końcu pojawiły się nowe, konkretne informacje na temat przyszłości ulubionego pisma dla graczy i miłośników sprzętu. Wszystko wskazuje na to, że CD-Action będzie tworzone w dalszym ciągu.

Bauer sprzedaje CD-Action

CD-Action powstało w 1996 roku i od tego czasu na stałe wpisało się w krajobraz polskich pism o tematyce growej. Pismo przeżyło gigantów swoich czasów, takich chociażby jak Top Secret i inne czasopisma gamingowe, które się pojawiały, żeby po krótkim czasie zniknąć z rynku. CD-Action cały czas było wydawane, a jego nakład rósł. Ostatnie lata nie były jednak zbyt dobre dla wrocławskiej redakcji, a kryzys związany z pandemią wirusa SARS-CoV-2 doprowadził do tego, że Bauer najpierw wypowiedział umowy dziennikarzom tworzącym CDA, a następnie sprzedał udziały gamingowej agencji Fantasyexpo.

CD-Action przeżyje!

Wszystko więc wskazuje na to, że zarówno CD-Action jak i PC Format przetrwają, a nawet czeka je spora rewolucja. Już teraz nowy właściciel zapowiedział kompletną modernizację serwisu internetowego CD-Action, który jak na tematykę związaną z grami i sprzętem jest raczej zapuszczony technologicznie. Fani, którzy chcą wesprzeć rozwój CD-Action, mogą to zrobić zaglądając tutaj.

Następny artykuł