Techgame.pl
control schody

materiały prasowe

Control: The Foundation - zwiastun i szczegóły odnośnie pierwszego DLC

16 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Studio Remedy od zawsze uwielbiało przecierać szlaki w branży elektronicznej rozrywki. Ich Control okazał się tak samo świetny, jak dziwny. Studio podzieliło się zwiastunek i pierwszymi szczegółami odnośnie fabularnego dodatku DLC - The Foundation.

Control, choć na początku odebrany przez graczy sceptycznie, okazał się wielkim hitem i zdobywcą wielu nagród. Remedy szybko zapowiedziało dodatki DLC, ale poskąpiło szczegółów. Teraz wiemy co nieco o pierwszym z nich zatytułowanym The Foundation.

Control i The Foundation

Oryginalny Control został wydany w zeszłym roku. Gra opowiadała historię Jesse Faden, która w poszukiwaniu swojego brata wkroczyła do Federalnego Biura Kontroli. Ta przedziwna organizacja okazała się takim trochę FBI dla zjawisk paranormalnych. Próżno tu jednak szukać klasycznych duchów lub innych eksploatowanych przez popkulturę motywów. Studio Remedy od dawna słynęło z opracowywania rozwiązań, które w jakiś sposób rewolucjonizowały gry akcji - czy to świetnym zastosowaniem bullet time w Max Payne, motywach z powieści grozy w Alanie Wake'u czy połączeniu gry z serialem fabularnym Quantum Break. Control okazał się przedziwnym tworem, kojarzącym się z twórczością Davida Lyncha pomieszaną z abstrakcjonizmem i Z Archiwum X. Początkowo wielu graczy nie było przekonanych do produkcji, ale szybko okazało się, że niesłusznie. Cała gra bazowała na motywach podróży między wymiarami, każda sala w FBK zmieniała się co chwilę, dzięki czemu gracz kompletnie tracił orientację w terenie, a sama fabuła była na tyle dziwaczna i wyjątkowo, że aż świetna. Nic dziwnego, że Remedy od razu zapowiedziało dodatki DLC. Pierwszy z nich, The Foundation, premierę będzie mieć 26 marca, ale już znamy nieco szczegółów!

W Najstatrszym Domu

Choć deweloperzy nie są zbyt skłonni zdradzać nam fabularne nianse, wiemy, że akcja dodatku będzie działa się w najgłębszym rejonie Najstarszego Domu, Fundacji, gdzie doszło do dziwnych wydarzeń. Jesse ma zbadać ten poziom, który ma być jeszcze bardziej otwarty, "zmiennokształtny", pełen symboliki oraz ukrytych smaczków i zagadek. Pojawi się nowa umiejętność nazwana "Kształtem", która pozwoli nam na tworzenie obiektów środowiskowych. W ten sposób nic nie stoi na przeszkodzie, aby nadziać wroga na właśnie utworzony kolec ze ściany. Umiejętność posłuży także do eksploracji - będziemy mogli samemu stworzyć platformy, dzięki którym dostaniemy się w nowe rejony. Sam dodatek deweloprzy zapowiadają jako jeszcze bardziej nieliniowy, pozwalający graczowi eksperymentować z drogą do celu. Samo podejście do walki ma być bardziej agresywne, co oznacza, że możemy spodziewać się dodatkowych bossów. Oprócz tego dla wszystkich posiadaczy "podstawki" zostanie wydana darmowa aktulizacja z nowymi umiejętnościami, ulepszoną mapą i ukrytymi smaczkami mającymi pomóc zrozumieć fabułę. DLC wyjdzie 26 marca na PC i PS4, zaś dopiero 25 czerwca na XOne. Przypominamy, że kolejny planowany dodatek "AWE" będzie najpewniej mocno powiązany z Alanem Wake'em.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >