Techgame.pl
Doom eternal x animal crossing

/watch?v=zUDwSh-1JWI - Pringus McDingus - wideo

Crossover Animal Crossing z Doom'em to najbardziej urocza rzecz jaką dziś zobaczycie

28 Lutego 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Doom to gra o mordowaniu hord demonów. Animal Crossing to uroczy symulator życia w wiosce. Okazało się, że fanów obydwu tych serii łączy więcej, niż można by przypuszczać.

Animal Crossing to jedna z najbardziej cenionych przez graczy serii Nintendo. Kolejne części przyciągały do siebie urokliwym styIem graficznym i otwartą mechaniką rozgrywki, w której kierujemy postaciami zamieszkałymi z różnymi zwierzętami w małej wiosce. Produkcja pozwala na łowienie ryb, łapanie robaczków i inne, nie mniej odprężające rzeczy. Doom to seria również odprężająca, chociaż w nieco innym sensie i dla nieco innego odbiorcy, Obydwie te serie okazują się być jednak bliżej, niż mogliśmy przypuszczać. 

Doom: Crossing

Jeden z użytkowników Reddita o pseudonimie Genkiz zauważył, że premiera najnowszej części przygód maszyny do mielenia demonów i odprężającego symulatora wyznaczona jest na ten sam dzień, czyli na 20 marca 2020 roku. Stworzył fanart pokazujący Doomguy'a i uroczą Isabelle mówiących jednocześnie "I'm a big fan!" ("Jestem wielkim fanem!"). Fanart wylądował na subreddicie dotyczącym Dooma, a później Animal Crossing. To wydarzenie, o którym w przyszłości zapewne będą uczyć w szkole, połączyło obydwa obozy, które teraz jednocześnie czekają na premiery swoich ulubionych gier wymieniając się spostrzeżeniami i prowadząc ogólną dyskusję na Reddicie. Ci bardziej uzdolnieni z kolei wstawiają do internetu "słodziaśne" fanarty łączące obie gry.

Rip & Tear, Isabelle

W wywiadzie dla magazynu Gamespot, Hugo Martin pełniący rolę kreatywnego rezysera przy pracy nad Doom: Eternal, zapytany o to, jakie ma zdanie odnośnie premiery obydwu produkcji, powiedział: "Uważam, że to świetne i pokazuje różnorodność którą widzimy obecnie w grach. Jestem dumny z możliwości pracy w tej branży i faktu, że dwie, głośne miedialnie i zupełnie różne gry wychodzą w tym samym dniu". Martin dodał potem, że nie może doczekać się zagrania w Animal Crossing. Widzimy więc, że nie tylko gracze, ale i twórcy tych zupełnie różnych światów czują się w jakiś sposób związani. 

Premiery obydwu produkcji zaplanowane są na 20 marca tego roku, z czego Animal Crossing: New Horizons jest produkcją ekskluzywną dla Nintendo Switch, zaś Doom: Eternal wychodzi na PC, PS4, XONE, a w późniejszym terminie wyjdzie także na Switcha. Raczej nie liczcie na oficjalny crossover.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >