Techgame.pl
crysis

Steam

Crysis Remaster czy nowa część? Powstawanie gry niemal pewne

14 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Twitterowe konto serii popularnych strzelanek odżyło po niemal 3 latach. Twórcy już parokrotnie zdawali się sugerować powstawanie czegoś związanego z Crysisem. Tym razem możemy śmiało założyć, że "coś się dzieje".

Crysis to w zasadzie już legendarna seria gier. Po długim oczekiwaniu twórcy zdają się potwierdzać powstawanie nowej części albo remastera.

Futurystyczny FPS (dosłownie)

Seria Crysis stworzona przez niemieckie studio Crytek jest już praktycznie legendarna. FPSy zaistniały w 2007 roku przy okazji premiery pierwszej części, w których grupa futurystycznych komandosów trafia na egzotyczną wyspę pełną wrogich żołnierzy i kosmitów. Choć kolejne części mocniej akcentowały fabułę, to "jedynka" pozwalała na największą dowolność, w końcu akcja osadzona została w otwartym świecie. Choć gameplayowo produkcja "głowy nie urywała" to jednak była ogromnym kamieniem milowym w dziedzienie osiągnięć graficznych - do dziś gra wygląda naprawdę fantastycznie, ale to w 2007 roku robiła największe wrażenie. Kolejne części ponownie trimfowały graficznie, jednak żadna z nich nie okazała się już aż taką rewolucją.

Crysis remaster potwierdzony?

Już co najmniej od roku Crytek zdawał się sugerować postawanie remastera pierwszej części (albo, ale to raczej mało prawdopodobne, kolejnej odsłony), gdy w filmiku podsumowującym dokonania silnika graficznego CryEngine znalazł się kadr z odświeżonej wersji wyspy, na której toczy się akcja gry. W tym roku temat powrócił, przede wszystkim za sprawą Prima Aprilis, gdy twórcy uruchomili stronę crysis.com, na której widać głównego bohatera cyklu. Co ciekawe, strona nie została zdjęta po wspomnianym dniu, a aktywna jest do dzisiaj. Wczoraj na oficjalnym Twitterze serii pojawiła się pierwsza wiadomość po niemal 3 latach. Napisano w niej "RECEIVING DATA" (tłum. "odbieranie danych"), co już niemal na pewno potwierdza powstawanie co najmniej remastera. Zgadujemy, że konkretne informacje i potwierdzenie tych rewelacji nie musimy wcale długo czekać.

Artur Łokietek

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >