cs go w unreal engine
Źródło: /watch?v=hi7A6D0TDfQ - Quixel - wideo

Tak wyglądającego CS:GO się nie spodziewałeś

Artur ŁokietekArtur Łokietek
2 Kwietnia 2020

Counter-Strike: Global Offensive jeszcze nigdy nie prezentował się aż tak fenomenalnie. Jeden z fanów produkcji przeniósł ją na inny silnik graficzny i efekt powala. Valve również zapowiada wielkie zmiany - gra zostanie przeniesiona na nowy silnik graficzny.

Choć CS: GO to jedna z najpopularniejszych strzelanek na świecie, trzeba jej przyznać pewną wadę. Silnik Source na którym hula, już dawno wyszedł z mody, a wiele dzisiejszych gier free-2-play wygląda o niebo lepiej. Oczywiście nie grafika jest najważniejsza w tym FPS'ie, ale jeden z fanów zdecydował się nieco "upiększyć" produkcję.

CS: GO na Unreal

Jeden z członków społeczności postanowił pokazać graczom, jak wyglądałaby hitowa produkcja na zupełnie innym silniku graficznym. Mowa tu oczywiście o jednym z najpopularniejszych, czyli Unreal Engine. Efekt jest naprawdę oszałamiający, szczególnie dla kogoś, kto tak jak ja, przegrał (słowo klucz) w tytule od Vale wiele godzin. Gra wydaje się też nieco bardziej przystępna - widoczność jest zdecydowanie poprawiona, wszak lekko rozmyte tekstury zawsze były bolączą Source'a na którym stworzony został oryginał. Społeczność podchwyciła pomysł i już zaczęła tworzyć fragmovie (klipy pokazujące różne akcje) oparte na Unreal'u. Niestety, możemy jedynie podziwiać autorskie dzieła w internecie, gdyż nigdy nie doczekamy się przeniesienia produkcji na wspomniany silnik - Unreal należy do Epic Games, które konkuruje z Vale. Proces przenoszenia CS: GO w XXI wiek możemy zaobserwować na poniższym wideo.

Counter-Strike i tak stanie się piękniejszy

Choć nigdy nie doczekamy się CS:GO opartego na popularnym Unreal Engine, to gra mimo wszystko faktycznie doczeka się kolosalnego odświeżenia. Gabe Newell, prezes Valve, zapowiedział w niedawnym wywiadzie z serwisem IGN, że trwają prace nad przeniesieniem produkcji na nową wersję Source'a, czyli Source 2. Do tej pory mogliśmy podziwiać jego możliwości w DOTA 2, ale prawdziwe piękno pokazano dopiero w niedawnym Half-Life: Alyx na VR. Dość powiedzieć, że to jedna z najlepiej wyglądających gier w rozszerzonej rzeczywistości. Studio ponoć już podjęło się operacji przeszczepu, jednak nie wiemy, kiedy efekt ukaże się dla wszystkich. Zakładamy jednak, że wymagania gry zostaną nieco podniesione.

Zobacz także:

  1. Ruszyły testy kliniczne leku na koronawirusa
  2. Humble Conquer COVID-19 Bundle. Ogromna paczka 45 gier dla zabicia czasu podczas kwarantanny
  3. Gdzie obejrzeć filmy i seriale w internecie za darmo? Nie nudź się podczas kwarantanny
  4. Kolejni polscy operatorzy odblokują płatne kanały za darmo wspierając akcję #zostańwdomuNastępny artykuł