Techgame.pl
cs go w unreal engine

/watch?v=hi7A6D0TDfQ - Quixel - wideo

Tak wyglądającego CS:GO się nie spodziewałeś

2 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Counter-Strike: Global Offensive jeszcze nigdy nie prezentował się aż tak fenomenalnie. Jeden z fanów produkcji przeniósł ją na inny silnik graficzny i efekt powala. Valve również zapowiada wielkie zmiany - gra zostanie przeniesiona n

Choć CS: GO to jedna z najpopularniejszych strzelanek na świecie, trzeba jej przyznać pewną wadę. Silnik Source na którym hula, już dawno wyszedł z mody, a wiele dzisiejszych gier free-2-play wygląda o niebo lepiej. Oczywiście nie grafika jest najważniejsza w tym FPS'ie, ale jeden z fanów zdecydował się nieco "upiększyć" produkcję.

CS: GO na Unreal

Jeden z członków społeczności postanowił pokazać graczom, jak wyglądałaby hitowa produkcja na zupełnie innym silniku graficznym. Mowa tu oczywiście o jednym z najpopularniejszych, czyli Unreal Engine. Efekt jest naprawdę oszałamiający, szczególnie dla kogoś, kto tak jak ja, przegrał (słowo klucz) w tytule od Vale wiele godzin. Gra wydaje się też nieco bardziej przystępna - widoczność jest zdecydowanie poprawiona, wszak lekko rozmyte tekstury zawsze były bolączą Source'a na którym stworzony został oryginał. Społeczność podchwyciła pomysł i już zaczęła tworzyć fragmovie (klipy pokazujące różne akcje) oparte na Unreal'u. Niestety, możemy jedynie podziwiać autorskie dzieła w internecie, gdyż nigdy nie doczekamy się przeniesienia produkcji na wspomniany silnik - Unreal należy do Epic Games, które konkuruje z Vale. Proces przenoszenia CS: GO w XXI wiek możemy zaobserwować na poniższym wideo.

Counter-Strike i tak stanie się piękniejszy

Choć nigdy nie doczekamy się CS:GO opartego na popularnym Unreal Engine, to gra mimo wszystko faktycznie doczeka się kolosalnego odświeżenia. Gabe Newell, prezes Valve, zapowiedział w niedawnym wywiadzie z serwisem IGN, że trwają prace nad przeniesieniem produkcji na nową wersję Source'a, czyli Source 2. Do tej pory mogliśmy podziwiać jego możliwości w DOTA 2, ale prawdziwe piękno pokazano dopiero w niedawnym Half-Life: Alyx na VR. Dość powiedzieć, że to jedna z najlepiej wyglądających gier w rozszerzonej rzeczywistości. Studio ponoć już podjęło się operacji przeszczepu, jednak nie wiemy, kiedy efekt ukaże się dla wszystkich. Zakładamy jednak,  że wymagania gry zostaną nieco podniesione.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >