Techgame.pl
cyberpunk2077 cdprojekt gry xbox premiery

https://www.wallpaperflare.com/digital-digital-art-artwork-futuristic-futuristic-city-wallpaper-gjmft

Cyberpunk 2077. Kiedy premiera gry? Jaka jest kondycja grupy CD Projekt RED?

4 Maja 2020

Autor tekstu:

Marcin Wojciechowski

Udostępnij:

Premiera gry Cyperpunk 2077 jest tematem, który przyspiesza akcję serca większości użytkowników i fanów gier komputerowych. Oczekiwania są wysokie, bo wydany przed laty przez CD Projekt RED, Wiedźmin, nie tylko bił rekordy popularnoś

Bankructwo

Premiera gry była już kilkakrotnie przekładana, aktualnie spółka informuje, że Cyberpunk ujrzy światło dzienne 17ego września 2020 roku, a sytuacja spowodowana ogólnoświatową pandemią COVID-19, nie pokrzyżuje tych planów. Planów spółki nie zmienia również infomracja o ogłoszeniu upadłości przez firmę CDP, ktora miała być dystrybutorem Cyberpunka. Jest to bardzo smutna informacja, gdyż CDP jest z pewnością legendą na rynku gamingowym, niestety nie wytrzymał starcia z kwartalną agonią spowodowaną wirusem. CDP posiadał do niedawna prawa do dystrybucji na naszym rynku m.in. serii gier wideo o wcześniej wspomnianym Wiedźminie. Zarząd spółki CD Projekt RED szybko zareagował na medialną wrzawę, która rozpętała się po informacji o ogłoszeniu upadłości przez wydawcę gry, informując, że Cyberpunk będzie dystrybuowany przez firmę Cenega. Poinformował również, że wszystkie przedpremierowe zamówienia gry zostaną zrealizowane, a „Cenega będzie kontynuować zbieranie zamówień na standardową wersję gry w sieciach sprzedaży i sklepach online”.

Wysokie notowania

Patrząc na notowania spółki na giełdzie, możemy stwierdzić, że udziałowcy uspokoili się tą informacją, a akcje CD Projekt SA zanotowały wyraźny wzrost. Akcje spółki tylko w tym roku urosły na giełdzie o 136 zł, aktualnie sięgając poziomu 357 złotych za jedną akcję. Nawet spowodowany pandemią, ogólnoświatowy kryzys ekonomiczny, nie był w stanie pogrzebać wyników, jakie na giełdzie notuje spółka, uważana aktualnie za czarnego konia Giełdy Papierów Wartościowych.

Renesans Wiedźmina

Gra Wiedźmin 3 dalej cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, a miniony rok był najlepszym rokiem pod kątem sprzedaży, od momentu wydania gry w 2015 roku. Do wzrostu popularności sagii o Geralcie, przyczynił się na pewno hitowy serial WIEDŹMIN, który w zeszłym roku okazał się najchętniej oglądaną produkcją platformy Netflix. Gra rozeszła się do tej pory w nakładzie 28,2 mln egzemplarzy na całym świecie! Spółka CD Projekt RED pochwaliła się swoimi wynikami finansowymi za zeszły rok, a te są naprawdę imponujące. Grupa Kapitałowa osiągnęła 521 mln zł przychodu ze sprzedaży, co jest wynikiem o 44% lepszym, niż w roku 2018,a przychód ten przełożył się na skonsolidowany zysk netto na poziomie 175 mln zł,a jest to o 60% więcej, niż w zeszłym roku!

Zapowiedź dodatków

Sytuacja spółki wydaję się stabilna i wszystko wskazuje na to, że już 17ego września będziemi mieli szanse zatopić się w świat Cyberpunk 2077. Niej jest to jednak koniec emocji związanych z grą. CD Projekt RED ogłosił, że z czasem, planuje wypuszczanie na rynek dodatków do gry, których będzie conajmniej tyle, ile było w przypadku gry Wiedźmin, a to gwarantuje nam dodatkowe, długie godziny rozgrywki.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >