cyberpunk2077 cdprojekt gry xbox premiery
Źródło: https://www.wallpaperflare.com/digital-digital-art-artwork-futuristic-futuristic-city-wallpaper-gjmft

Cyberpunk 2077. Kiedy premiera gry? Jaka jest kondycja grupy CD Projekt RED?

Premiera gry Cyperpunk 2077 jest tematem, który przyspiesza akcję serca większości użytkowników i fanów gier komputerowych. Oczekiwania są wysokie, bo wydany przed laty przez CD Projekt RED, Wiedźmin, nie tylko bił rekordy popularności, ale także wytyczył nowe trendy i standardy w dziedzinie światowego gamingu.

Bankructwo

Premiera gry była już kilkakrotnie przekładana, aktualnie spółka informuje, że Cyberpunk ujrzy światło dzienne 17ego września 2020 roku, a sytuacja spowodowana ogólnoświatową pandemią COVID-19, nie pokrzyżuje tych planów. Planów spółki nie zmienia również infomracja o ogłoszeniu upadłości przez firmę CDP, ktora miała być dystrybutorem Cyberpunka. Jest to bardzo smutna informacja, gdyż CDP jest z pewnością legendą na rynku gamingowym, niestety nie wytrzymał starcia z kwartalną agonią spowodowaną wirusem. CDP posiadał do niedawna prawa do dystrybucji na naszym rynku m.in. serii gier wideo o wcześniej wspomnianym Wiedźminie. Zarząd spółki CD Projekt RED szybko zareagował na medialną wrzawę, która rozpętała się po informacji o ogłoszeniu upadłości przez wydawcę gry, informując, że Cyberpunk będzie dystrybuowany przez firmę Cenega. Poinformował również, że wszystkie przedpremierowe zamówienia gry zostaną zrealizowane, a „Cenega będzie kontynuować zbieranie zamówień na standardową wersję gry w sieciach sprzedaży i sklepach online”.

Wysokie notowania

Patrząc na notowania spółki na giełdzie, możemy stwierdzić, że udziałowcy uspokoili się tą informacją, a akcje CD Projekt SA zanotowały wyraźny wzrost. Akcje spółki tylko w tym roku urosły na giełdzie o 136 zł, aktualnie sięgając poziomu 357 złotych za jedną akcję. Nawet spowodowany pandemią, ogólnoświatowy kryzys ekonomiczny, nie był w stanie pogrzebać wyników, jakie na giełdzie notuje spółka, uważana aktualnie za czarnego konia Giełdy Papierów Wartościowych.

Renesans Wiedźmina

Gra Wiedźmin 3 dalej cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, a miniony rok był najlepszym rokiem pod kątem sprzedaży, od momentu wydania gry w 2015 roku. Do wzrostu popularności sagii o Geralcie, przyczynił się na pewno hitowy serial WIEDŹMIN, który w zeszłym roku okazał się najchętniej oglądaną produkcją platformy Netflix. Gra rozeszła się do tej pory w nakładzie 28,2 mln egzemplarzy na całym świecie! Spółka CD Projekt RED pochwaliła się swoimi wynikami finansowymi za zeszły rok, a te są naprawdę imponujące. Grupa Kapitałowa osiągnęła 521 mln zł przychodu ze sprzedaży, co jest wynikiem o 44% lepszym, niż w roku 2018,a przychód ten przełożył się na skonsolidowany zysk netto na poziomie 175 mln zł,a jest to o 60% więcej, niż w zeszłym roku!

Zapowiedź dodatków

Sytuacja spółki wydaję się stabilna i wszystko wskazuje na to, że już 17ego września będziemi mieli szanse zatopić się w świat Cyberpunk 2077. Niej jest to jednak koniec emocji związanych z grą. CD Projekt RED ogłosił, że z czasem, planuje wypuszczanie na rynek dodatków do gry, których będzie conajmniej tyle, ile było w przypadku gry Wiedźmin, a to gwarantuje nam dodatkowe, długie godziny rozgrywki.

Następny artykuł