Techgame.pl
cyberpunk 2077 hotel

materiały prasowe

Data premiery Cyberpunk 2077 nie jest zagrożona!

12 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Po pierwszym przesunięciu premiery wielce oczekiwanej produkcji od CD Projekt RED wielu martwiło się, że studio i tak może się nie wyrobić. CDPR wysłał jednak egzemplarze gry do agencji ratingowych, co oznacza, że produkcja jest już na ostatniej prostej.

CD Projekt RED oszczędnie dawkuje informacje odnośnie swojej najnowszej produkcji, jednak chętnie dzieli się postępami w pracach nad nią. Pierowotna data premiery tytułu wyznaczona była na następny miesiąc, jednak studio potrzebowało więcej czasu na dopracowanie gry i została ona wyznaczona na 17 września. Wszystko wskazuje na to, że CDPR dotrzyma tej daty.

Cyberpunk 2077 pojawi się na czas

Adam Badowski z CD Projekt RED podzielił się na swoim Twitterze informacją o stanie prac nad tytułem. Warto wspomnieć, że data premiery Cyberpunka 2077 była już przesunięta z kwietnia na wrzesień tego roku. Dodając do tego fakt, że studio zapowiedziało grę w 2013 roku, wielu martwiło się, że ostatecznie nie uda się utrzymać nawet przesuniętego terminu. Badowski na szczęście rozwiał te wątpiwości. Właśnie wysłaliśmy Cyberpunka do agencji ratingowych na świecie. Póki czekamy na przyznanie kategorii wiekowej, szlifujemy askpekty techniczne produkcji i testujemy ją. Gra z każdym dniem wygląda coraz lepiej! - stwierdził w swoim tweecie. Co to oznacza? Agnecje ratingowe, takie jak europejskie PEGI czy amerykańskie ESRB zajmują się przyznawaniem kategroii wiekowych grom. Pracownicy firm muszą produkcje najpierw przetestować, a robią to na skończonym już produkcie. Z tego względu Cyberpunk 2077 jest już produkcją skończoną, którą mogą przejść osoby z zewnątrz, a pozostały czas CDPR poświęcia na doszlifowanie tytułu. W dobie wszechobecnych błędów technicznych jest to świetna wiadomość - Cyberpunk 2077 może okazać się odpowiednio dopracowaną grą.

Co dalej po Cyberpunku?

Warto wspomnieć, że studio CD Projekt RED w swoich ostatnich planach biznesowych podzieliło się informacjami jakoby pracowało nad jeszcze drugim, mniejszym tytułem z segmentu AAA, a w planach miało zajęcie się jeszcze jedną wysokobudżetową produkcją. Dowiedzieliśmy się jakiś czas temu, że drugim, mniejszym tytułem jest multiplayer do Cyberpunka, który może być albo zupełnie osobną grą albo bezpłatną, późniejszą aktualizacją właściwej produkcji. Oznacza to też, że tryb multi może zostać bardzo rozwinięty, skoro dewelperzy poświęcają jej dużą część oddziału. Możemy zgadywać, że zamiast klasycznych wariantów trybów dla wielu graczy dostaniemy coś na kształt GTA Online, aczkolwiek wszystkiego dowiemy się zapewne w okolicach wrześniowej premiery, gdyż multi ma ukazać się po premierze "podstawki".

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >