Cyberpunk 2077 GOG
Źródło: gog.com

Anulowanie zamówień na kolekcjonerkę Cyberpunka 2077? Nabywcy otrzymali dziwne listy

Artur ŁokietekArtur Łokietek
13 Lipca 2020

Czyżby CDP miało anulować zamówione edycje kolekcjonerskie Cyberpunka 2077? Osoby, które złożyły na nie zamówienia, otrzymał dziwne listy o upadłości wydawcy. Wcześniejsze zapewnienia miały gwarantować, że nic w kwestii zamówień się nie zmieni.

Jeden z największych wydawców gier wnaszym kraju, spółka CDP (nie mylić z CD Projekt RED) w tym roku ogłosił upadłość. Klienci otrzymali jednak zaskakujące listy...

Upadłość CDP i kolekcjonerka Cyberpunka 2077

W maju tego roku sąd ogłosił upadłość spółki CDP, będącym do tej pory największym polskim wydawcą gier wideo. Od razu pojawiły się spore problemy - co z zamówieniami na Cyberpunka 2077? W końcu to CDP miało zająć się dystrybucją produkcji na terenie kraju. Poinformowano, iż mimo upadłości, wszystkie zamówione egzemplarzy gry zostaną dostarczone. Rolę wydawcy przejęła teraz Cenega, która wraz z CD Projekt RED miała również zająć się organizacją wysyłki edycji kolekcjonerskiej jednej z najbardziej oczekiwanych gier tego roku.

Dziwne listy od CDP

Jak donosi m.in. serwis Polygamia, do nabywców kolekcjonerskiej edycji Cyberpunk 2077 trafiły prawnicze listy wyjaśniające upadłość spółki CDP. Choć sam list jest niezwykle długi i niekoniecznie przystępny, najbardziej niepokoi jedno ze zdań w nim zamieszczonych. "Zobowiązanie ww. upadłego do dostarczenia produktu Cyberpunk 2077 z dniem 11 maja 2020 r. zmieniło się na zobowiązanie do zwrotu środków pieniężnych" - napisano w liście. Czy oznacza to, że kolekcjonerka nie trafi do nabywców, a zamiast tego otrzymają oni zwrot pieniędzy?

Spokojnie, to tylko prawo

Podejrzewam jednak, iż cała sprawa to po prostu wymagane prawnie formalności - każdy nabywca niezrealizowanego jeszcze zamówienia musiał otrzymać oficjalne stanowisko w tej sprawie. NIestety, widocznie wspomniane zdanie okazało się niejasno sformułowane i pojawiło się zamieszanie. Prawdopodobnie oznacza to tyle, że gra trafi do nabywców, jednak jej dystrybucją zajmie się CDPR i Cenega. Wciąż czekamy na oficjalne stanowisko dewelopera w tej sprawie.

Następny artykuł