Techgame.pl
cyberpunk 2077

materiały prasowe

Czy premiera Cyberpunk 2077 może być zagrożona przez koronawirusa? CD Projekt RED odpowiada

17 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Postępująca pandemia koronawirusa może odbić się również na branży gier. Branżowi specjaliści zapowiadają, że przesuwanie premiery oczekiwanych tytułów może mieć miejsce. CD Projekt RED wystosowało komunikat dotyczący premiery ich najnowszej

Pandemia koronawiusa SARS-CoV-2 negatywnie wpływa na branżę technologiczną. Być może jedynie kwestią czasu jest, aby deweloperzy zaczęli przesuwać swoje najnowsze produkcje. Wielu graczy z niecierpliwością oczekuje premiery Cyberpunka 2077, dlatego CDPR wystosowało komunikat. 

Premiera Cyberpunk 2077

CD Projekt RED w końcu wystosowało oficjalny komunikat odnoszący się do ostatnich pogłosek jakoby premiera ich najnowszego tytułu miała być zagrożona. Studio zapewnia jednak, że gra pojawi się na czas - jej premiera zapowiadana jest na 17 września tego roku. Studio przeszło w tryb pracy zdalnej, ale ma to nie przeszkodzić w wyznaczonej premierze tytułu. 

Drodzy, wielu z Was zastanawia się pewnie co u nas słychać i jak COVID-19 wpływa na codzienne funkcjonowanie CD PROJEKT. Ostatnie dni upłynęły nam na podejmowaniu kolejnych, istotnych działań mających zapobiegać pojawieniu się infekcji w firmie. Co najważniejsze, aby zapewnić wszystkim możliwość pracy z domu, modernizacji uległa nasza infrastruktura sieciowa i wspierające ją oprogramowanie.Od dziś, tak długo jak będzie tego wymagała sytuacja, cała załoga CD PROJEKT będzie pracować z domu. Chcemy tym działaniem zapewnić całemu zespołowi najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa. Jednocześnie, mimo iż obecna sytuacja jest nowa dla nas wszystkich, jesteśmy gotowi na to wyzwanie i nie ustaniemy w wysiłkach, aby dowieźć na wrzesień fantastyczną grę - zapewnia w komunikacie na oficjalnej stronie polski deweloper. 

Inne gry mogą jednak się przesunąć

Jason Schreier z serwisu Kotaku poinformował na Twitterze, że jego zdaniem premiery wielu gier mogą zostać przez COVID-19 przełożone. Nie dotyczy to jednak gier, które ukazać się mają w najbliższym czasie, gdyż chodzi o tytuły, któryh premiery wyznaczono na późniejszy czas. Taka sytucajca podyktowana jest jednak aktualnym wydarzeniom z postępującą pandemią, dlatego pozostaje nam liczyć na to, że uda się zminimalizować rozprzestrzenianie SARS-CoV-2 w jak najszybszym czasie zarówno dla zdrowia ludzi, jak i płynności wydawniczej wielu deweloperów. Warto pamiętać, że na ten rok wyznaczono również premiery nowej generacji sprzętu do grania - Xboxa Series X i PlayStation 5 (o którym informacje powinniśmy poznać już jutro!) i to tutaj może pojawić się poważny problem. Jeżeli pandemia nie zostanie wystarczająco ograniczona, firmy nie będą chciały wydawać swojego sprzętu w czasie, gdy wszyscy powinni siedzieć w domach, a sklepy fizyczne opustoszały.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >