Techgame.pl
Cyberpunk 2077

materiały prasowe

Cyberpunk 2077: Fan poświęcił 21 godzin na dostosowanie gameplayu do jakości 8K

28 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Fani Cyberpunka 2077 potrafią zaskoczyć jeszcze przed oficjalną premierą tytułu. Jeden z nich poświęcił około 21 godzin na podbicie zeszłorocznego gameplayu do jakości 8K. Jest to też pierwsza okazja na obejrzenie w tak świetnej jakości materiału z rozgry

CD Projekt RED zaczyna powoli podgrzewać atmosferę wokół premiery Cyberpunka 2077, ale jeden z internautów wykonał ogrom roboty w celu pokazania nam gameplayu w najlepszej możliwej jakości.

Cyberpunk 2077 pobudza wyobraźnię

Polskie studio CD Projekt RED, choć na ten moment niechętne do udostępniania zbyt wielu informacji o Cyberpunku 2077, zachęca innych do kreatywnego myślenia. Deweloperzy ruszają z różnymy konkursami czerpiącymi z najnowszej produkcji studia. Nie tak dawno temu doczekaliśmy się rozstrzygnięcia fotograficznego konkursu o tematyce cyberpunk, zaś niedawno ruszył konkurs na zaprojektowanie własnej obudowy komputera inspirowanej frakcjami występującymi w grze. Dla zainteresowanych - oficjalna strona konkursu dostępna jest pod tym linkiem. Nowe RPG twórców Wiedźmina ma równiez pojawić się na letniej imprezie organizowanej przez IGN w zastepstwie E3 i zapewne dopiero wtedy poznamy więcej konkretów dotyczących samej rozgrywki. Teraz jednak możemy podziwiać gameplay w jakości 8K.

Fan upiększył gameplay

Sam zapis rozgrywki nie jest nowy, gdyż mogliśmy go podziwiać jeszcze podczas zeszłorocznego Gamescomu. Nie porażał on jednak jakością. Jeden z fanów, o nicku Ani HVX podzielił się w serwisie YouTube efektem swojej tytanicznej pracy. Z wykorzystaniem AI Upscaling, czyli uczenia maszynowego zeskalował on obraz i podbił go do jakości 8K. Efekt jest naprawdę fenomenalny i stanowi zarazem pierwszy raz, gdy możemy obejrzeć tak długi zapis rozgrywki z produkcji w tak wysokiej jakości. Zdaniem samego autora, całość zajęła mu około 21 godzin. Co ciekawe, możemy również pobrać nieskompresowaną wersję 8K z linku udostępnionego pod filmem. Całość waży jednak 16 gigabajtów. Efekt skompresowany algorytmami YouTube możemy sprawdzić sami powyżej tego tekstu. Zachęcamy równiez do przekonania się, czemu najnowsza produkcja CDPR będzie zdecydowanie grą dla dorosłego odbiorcy.

Cyberpunk 2077 ukazać się ma ostatecznie 17 września tego roku, a zamówienia przedpremierowe składać możemy już od jakiegoś czasu. Warto jednak pamiętać, że niektóre sklepy oferują kolekcjonerskie bonusy do zamówień w postaci różnych steelbooków. Gra bez zabezpieczeń DRM dostępna jest również w serwisie GOG.com.

Artur ŁokietekAutor

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >