Cyberpunk 2077
Źródło: materiały prasowe

Cyberpunk 2077: Fan poświęcił 21 godzin na dostosowanie gameplayu do jakości 8K

Artur ŁokietekArtur Łokietek
28 Kwietnia 2020

Fani Cyberpunka 2077 potrafią zaskoczyć jeszcze przed oficjalną premierą tytułu. Jeden z nich poświęcił około 21 godzin na podbicie zeszłorocznego gameplayu do jakości 8K. Jest to też pierwsza okazja na obejrzenie w tak świetnej jakości materiału z rozgrywki.

CD Projekt RED zaczyna powoli podgrzewać atmosferę wokół premiery Cyberpunka 2077, ale jeden z internautów wykonał ogrom roboty w celu pokazania nam gameplayu w najlepszej możliwej jakości.

Cyberpunk 2077 pobudza wyobraźnię

Polskie studio CD Projekt RED, choć na ten moment niechętne do udostępniania zbyt wielu informacji o Cyberpunku 2077, zachęca innych do kreatywnego myślenia. Deweloperzy ruszają z różnymy konkursami czerpiącymi z najnowszej produkcji studia. Nie tak dawno temu doczekaliśmy się rozstrzygnięcia fotograficznego konkursu o tematyce cyberpunk, zaś niedawno ruszył konkurs na zaprojektowanie własnej obudowy komputera inspirowanej frakcjami występującymi w grze. Dla zainteresowanych - oficjalna strona konkursu dostępna jest pod tym linkiem. Nowe RPG twórców Wiedźmina ma równiez pojawić się na letniej imprezie organizowanej przez IGN w zastepstwie E3 i zapewne dopiero wtedy poznamy więcej konkretów dotyczących samej rozgrywki. Teraz jednak możemy podziwiać gameplay w jakości 8K.

Fan upiększył gameplay

Sam zapis rozgrywki nie jest nowy, gdyż mogliśmy go podziwiać jeszcze podczas zeszłorocznego Gamescomu. Nie porażał on jednak jakością. Jeden z fanów, o nicku Ani HVX podzielił się w serwisie YouTube efektem swojej tytanicznej pracy. Z wykorzystaniem AI Upscaling, czyli uczenia maszynowego zeskalował on obraz i podbił go do jakości 8K. Efekt jest naprawdę fenomenalny i stanowi zarazem pierwszy raz, gdy możemy obejrzeć tak długi zapis rozgrywki z produkcji w tak wysokiej jakości. Zdaniem samego autora, całość zajęła mu około 21 godzin. Co ciekawe, możemy również pobrać nieskompresowaną wersję 8K z linku udostępnionego pod filmem. Całość waży jednak 16 gigabajtów. Efekt skompresowany algorytmami YouTube możemy sprawdzić sami powyżej tego tekstu. Zachęcamy równiez do przekonania się, czemu najnowsza produkcja CDPR będzie zdecydowanie grą dla dorosłego odbiorcy.

Cyberpunk 2077 ukazać się ma ostatecznie 17 września tego roku, a zamówienia przedpremierowe składać możemy już od jakiegoś czasu. Warto jednak pamiętać, że niektóre sklepy oferują kolekcjonerskie bonusy do zamówień w postaci różnych steelbooków. Gra bez zabezpieczeń DRM dostępna jest również w serwisie GOG.com.

Zobacz także:

  1. Kolejny piękny gest z branży gamingowej. Bethesda wspiera walkę z epidemią
  2. The Last of Us Part 2 i Ghost of Tsushima już latem. Poznaliśmy dokładne daty premier
  3. Cyberpunk 2077 będzie zdecydowanie grą dla dorosłego odbiorcy. Pojawiła się lista rzeczy "18+"
  4. PILNE: Cała redakcja CD-Action zwolnionaNastępny artykuł