cyberpunk 2077 kreacja postaci
Źródło: /watch?v=AJ4-sQwoWps - IGN - wideo

Cyberpunk 2077 - gra ma być niezwykle brutalna. Będziemy też mogli wybrać wielkość przyrodzenia naszej postaci

Artur ŁokietekArtur Łokietek
17 Maja 2020

Coraz więcej informacji na temat nadchodzącego Cyberpunka 2077 zyskujemy z agencji ratingowych z całego świata. Tym razem poinformowano, że gra jest bardzo brutalna. Wiemy też co nieco o customizacji naszego bohatera bądź bohaterki - pojawi się opcja zmiany wielkości przyrodzenia.

Cyberpunk 2077 kreuje się na najbardziej oczekiwaną grę tego roku. Oliwy do ognia dolewają nowe doniesienia z agencji zajmujących się przyznawaniem kategorii wiekowych.

Cyberpunk 2077 ma być brutalny

Australijska agencja przyznająca kategorie wiekowe grom od zawsze była bardzo surowa - wszak w kraju wiele produkcji nie doczekało się oficjalnej premiery (albo wprowadzano cenzurę) właśnie przez zbyt wysoki poziom brutalności. Choć wiemy na pewno, że to nie grozi Cyberpunkowi, mogliśmy dowiedzieć się właśnie na temat samej brutalności ukazanej w grze. Zgodnie z oświadczeniem agencji, najnowsza proukcja CD Projekt RED ma być bardzo brutalna. W największym stopniu widać to będzie przy strzelaniu do ciał poległych wrogów - wtedy możliwe stanie się nawet odstrzelenie którejś części ciała za pomocą choćby shotguna. "Ciała mogą zostać także wypatroszone, jeśli gracz użyje broni półautomatycznej; pojawią się duże ilości krwi, a w niektórych przypadkach nawet szczegółowe obrażenia z widocznymi kośćmi i wnętrznościami" - napisano. Cóż - CDPR nie lubi się ograniczać.

Customizacja genitaliów

Z kolei amerykańskia agencja ESRB donosi, że obecny w grze edytor postaci ma być bardzo, ale to bardzo rozbudowany. Na stronie agencji napisano, że "produkcja przedstawia nagość i zawiera treści seksualne. Gracze mogą wybrać płeć swojej postaci i ją stworzyć. Customizacja obejmuje ukazanie piersi, pośladków i genitaliów, a także różne wielkości i kombinacje genitaliów". Zgodnie z pierwszymi doniesieniami z polskiego studia, Cyberpunk 2077 nie zamierza ograniczać graczy pod kątem tworzenia postaci. Nie będzie obecnego żadnego rozróżnienia między płciami, a nic nie stoi na przeszkodzie, aby dostosować kobiecie atrybuty czy części intymne do archetypu męskiego i odwrotnie. Będą ukazane też jednoznaczne sceny seksu z prostytutkami lub innymi bohaterami, zawierające "jednoznaczne ruchy ciała" czy zbliżanie twarzy do krocza partnera". ESRB potwierdziło również, że walka jest brutalna i "szalona", pojawią się też sceny z narkotykami, samookaleczaniem czy zadanie w którym postać gracza przebija gwoźdźmi stopy i ręce postaci NPC.

CDPR pokazało niedawno krótki filmik w któym pochwaliło się customową Quadrą obecną w grze jako oddanie hołdu filmowi Mad Max: Fury Road. Filmik ukazuje samochód na terenie pustynnym, który ma otaczać miasto w którym dzieje się większość gry i również ma być dostępny do otwartego zwiedzania przez graczy.

Zobacz także:

  1. GTA V piękne, jak nigdy dotąd. Nowa wersja moda upiększającego grafikę z ray tracing'iem
  2. NASA i Kerbal Space Program ogłaszają konkurs. Odtwórzcie nadchodzącą misję w grze
  3. Remake, remaster i reboot - jak odróżnić te pojęcia?
  4. Znamy datę premiery Crusader Kings III – trailer produkcji Paradox InteractiveNastępny artykuł