Techgame.pl
Statystyki, wykresy

Pixabay.com

Ukazały się coroczne statystyki branży gier. Cyberpunk daleki od przodowania w rankingach

24 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Portal gamesindustry.biz to prawdopodobnie największa baza statystyk i rankingów dotyczących szeroko pojętej branży gier. Coroczne podsumowanie branży gier w liczbach to już nieodzowny element końcówki roku. Tegoroczne statystyki przynoszą c

  • Games Industry opublikował coroczne statystyki branży gier

  • Cyberpunk nie pojawił się w zbyt wielu rankingach

  • Gry mobilne wciąż na szczycie

  • Zmniejszył się przychód z mikrotransakcji

W rocznym podsumowaniu serwisu gamesindustry.biz znajdują się przeróżne statystyki dotyczące branży gier. Znajdziemy tam ogólną wartość branży, ranking najpopularniejszych youtuberów, przychody z poszczególnych rodzajów sprzedaży, wykaz najlepszych trailerów wydanych w ciągu ostatniego roku i wykaz różnych gatunków zwierząt domowych, posiadanych przez pracowników Games Industry.

Branża gier w liczbach od Games Industry

Zaczniemy od najważniejszej kategorii, czyli zwierzątek posiadanych przez pracowników Games Industry. Królują wśród nich psy - jest ich aż 240. Na kolejnych miejscach podium są koty w ilości 165 oraz ptaki, których jest zaledwie 11. 

Resztę zwierzęcej statystyki wypełniają między innymi żółwie, iguany, gekony, chomiki, króliki i konie. Równie istotną kategorią jest też na przykład ranking najczęściej wyszukiwanych gier w Google. Tutaj bank rozbiło Among Us, a zaraz za nim FallGuys i Valorant. Cyberpunka nie nie stwierdzono.

Cyberpunk w rankingach branży

Jeśli chodzi o występ naszej rodzimej produkcji, to jest go zaskakująco niewiele w statystykach Games Industry. Przyznam, że spodziewałam się obecności Cyberpunka w większości tabelek, biorąc pod uwagę, ile wywołał emocji na całym świecie.

Tymczasem jego największe osiągnięcie to drugie miejsce na liście najczęściej opisywanych przez dziennikarzy gier. Wyprzedził go tylko Fortnite, zaś na trzecim miejscu znajduje się druga część The Last Of Us. 

Poza tym Cyberpunk 2077 zajął 3. miejsce w kategorii najczęściej omawianych gier na Twitterze oraz 10. pozycję wśród najchętniej oglądanych zwiastunów i streamów. Nie ma go za to na żadnej liście najlepiej sprzedających się gier, czy innych zestawieniach finansowych.

Gry mobilne królują w rankingach

Jak można było się spodziewać, gry mobilne dominują, stanowiąc 49% wartości całej branży gamingowej. Na drugim miejscu są konsole z wynikiem 29%, a na szarym końcu PC z 22%. Globalna wartość rynku gier wynosi zaś 174,9 miliardów dolarów.

Co ciekawe (i pocieszające), spadła procentowa wartość przychodu pochodzącego z mikrotransakcji w grach. W ubiegłym roku 90% dochodu z gier pochodziło właśnie z zakupów robionych już wewnątrz gry. W tym roku ta wartość wynosi zaledwie 74%. Świat idzie w dobrym kierunku! Jeśli macie ochotę zobaczyć wszystkie rankingi, zapraszamy na Game Industries.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >