Techgame.pl
gamedec gameplay

Steam

Gamedec - polski cyberpunkowy RPG dostał nowy gameplay

25 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Polski cyberpunk żyje nie tylko dzięki CD Projekt RED. Równocześnie powstaje inna produkcja, będąca przeniesieniem cyklu książek Marcina Przybyłka. Gra dostała właśnie nowy gameplay.

Choć wszyscy z wypiekami na twarzach wyczekują głośnej premiery najnowszej produkcji CD Projekt RED, to inne studio również tworzy grę RPG osadzoną w cyberpunkowym świecie.Oto Gamedec.

Gamedec

Gamedec to proza autorstwa Marcina Przybyłka, opowiadająca o detektywach, którzy rozwiazują sprawy w świecie wirtualnym. Polskie studio Anshar Studios zajęło się przeniesieniem cyklu science-fiction na ekrany naszych komputerów. Gra przeniesie nas do Warsaw City - klasycznej miasta przyszłości (w tym wypadku XXII wieku). Okazuje się, że świat wirtualny rozwinięty jest już tak bardzo, że zaczęły w nim występować poważne problemy ze świata prawdziwego, a w tym te związane z przestępczością. Istnieją więc specjalni detektywi (tytułowi Gamedecowie), których głównym zadaniem jest rozwiązywanie takich spraw. Zwiedzają przy tym różne wirtualne światy, zgoła odmienne od tego, co na co dzień zobaczyć można na szarych i smutnych ulicach deszczowej metropolii. 

RPG pełną gębą

Rozgrywka w produkcji może trochę kojarzyć się z tym, co w zeszłym roku zaprezentowało Disco Elysium - to gra RPG stawiająca przede wszystkim na wybory moralne, a dyskusje i konwersacje z postaciami niezależnymi są swoistą batalią i od nich zależą losy całej fabuły. Oczywiście istotna będzie również eksploracja, rozwijanie postaci i typowo detektywistyczna robota, wszak rozwiązujemy tu różne sprawy, nie tylko morderstwa. Na kanale IGN opublikowano właśnie gameplay z komentarzem Magdaleny Cieleckiej ze studia Anshar, która omawia podstawowe mechaniki rozgrywki i zamysły twórców. Możemy także zobaczyć jedną z lokacji w grze - wirtualny świat Twisted & Perverted będący siedliskiem najbardziej pokręconych i wynaturzonych ludzi, gdzie panuje beprawie.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >