gamedec gameplay
Źródło: Steam

Gamedec - polski cyberpunkowy RPG dostał nowy gameplay

Artur ŁokietekArtur Łokietek
25 Marca 2020

Polski cyberpunk żyje nie tylko dzięki CD Projekt RED. Równocześnie powstaje inna produkcja, będąca przeniesieniem cyklu książek Marcina Przybyłka. Gra dostała właśnie nowy gameplay.

Choć wszyscy z wypiekami na twarzach wyczekują głośnej premiery najnowszej produkcji CD Projekt RED, to inne studio również tworzy grę RPG osadzoną w cyberpunkowym świecie.Oto Gamedec.

Gamedec

Gamedec to proza autorstwa Marcina Przybyłka, opowiadająca o detektywach, którzy rozwiazują sprawy w świecie wirtualnym. Polskie studio Anshar Studios zajęło się przeniesieniem cyklu science-fiction na ekrany naszych komputerów. Gra przeniesie nas do Warsaw City - klasycznej miasta przyszłości (w tym wypadku XXII wieku). Okazuje się, że świat wirtualny rozwinięty jest już tak bardzo, że zaczęły w nim występować poważne problemy ze świata prawdziwego, a w tym te związane z przestępczością. Istnieją więc specjalni detektywi (tytułowi Gamedecowie), których głównym zadaniem jest rozwiązywanie takich spraw. Zwiedzają przy tym różne wirtualne światy, zgoła odmienne od tego, co na co dzień zobaczyć można na szarych i smutnych ulicach deszczowej metropolii.

RPG pełną gębą

Rozgrywka w produkcji może trochę kojarzyć się z tym, co w zeszłym roku zaprezentowało Disco Elysium - to gra RPG stawiająca przede wszystkim na wybory moralne, a dyskusje i konwersacje z postaciami niezależnymi są swoistą batalią i od nich zależą losy całej fabuły. Oczywiście istotna będzie również eksploracja, rozwijanie postaci i typowo detektywistyczna robota, wszak rozwiązujemy tu różne sprawy, nie tylko morderstwa. Na kanale IGN opublikowano właśnie gameplay z komentarzem Magdaleny Cieleckiej ze studia Anshar, która omawia podstawowe mechaniki rozgrywki i zamysły twórców. Możemy także zobaczyć jedną z lokacji w grze - wirtualny świat Twisted & Perverted będący siedliskiem najbardziej pokręconych i wynaturzonych ludzi, gdzie panuje beprawie.

Zobacz także:

  1. Plague Inc. w związku z koronawirusem dostanie nowy tryb. Będziemy zwalczać pandemię
  2. PETA radzi weganom jak grać w Animal Crossing: New Horizons - opublikowano specjalny poradnik
  3. Rozszerzono kryteria podejrzeń COVID-19. Jakie są kryteria epidemiologiczne w Polsce?
  4. Czemu najlepiej strzela się do demonów w rytm metalu? - Najlepsze soundtracki z gier
  5. Valve pracuje nad interfejsem neuronowym. "Jesteśmy o wiele bliżej Matrixa, niż sądzą ludzie"

Następny artykuł