gamedec kickstarter plakat
Źródło: materiały prasowe

Gamedec - polska cyberpunkowa gra RPG ufundowana w rekordowym tempie

Artur ŁokietekArtur Łokietek
27 Marca 2020

Cyberpunk 2077 to niejedyny RPG osadzony w dystopijnym świecie przyszłości, który powstaje w naszym kraju. Polskie studio Anshar Studios rozpoczęło zbiórkę na Kickstarterze, ale tak szybkiego osiągnięcia celu nikt się nie spodziewał!

Polacy nie gęsi i swe cyberpunki mają - w tym wypadku aż dwa. Gamedec, czyli gra oparta na bestsellerowej powieści została ufundowana w rekordowym czasie.

Cyberpunk i nie tylko

Cyberpunk 2077 to, choć zdecydowanie najbardziej oczekiwana polska produkcja, niejedyna traktująca o gatunku cyberpunku, która powstaje w naszym kraju. Zaledwie dwa dni temu polskie studio Anshar Games ruszyło ze zbiórką potrzebną na ufundowanie swojego Gamedec. Gra oparta jest na cyklu powieści Marcina Przybyłka. Historia rozgrywa się w dystopijnym i zalanym ulewnymi deszczami Warsaw City, czyli klasycznym mieście przyszłości. Wcielamy się w rolę detektywa zwanego właśnie Gamedec - trudni się on w rozwiązywaniu przestępstw popełnionych w wirtualnych światach do których uciekają mieszkańcy miasta w poszukiwaniu czegoś pozytywnego. Takie zalanie wirtuala graczami zaowocało przeniesieniem do niego rzeczywistych problemów. Twórcy chwalą się przede wszystkim nieliniowością - każda sprawa będzie do rozwiązania na szereg różnych sposobów. Duży wpływ na to będzie miał wybór profesji postaci. Tych ma być łącznie 30 (sic!) i znajdziemy wśród nich klasycznego hakera, ale też na przykład e-sportowca.

Gamedec na Kickstarterze

Twórcy z Anshar Games wystartowali dopiero co ze zbiórką pieniędzy na dokończenie produkcji, a w niecałe 36 godzin już osiągnięto cel 50 tysięcy dolarów! To naprawdę świetny wynik, szczególnie, że sama rogrywka zdecydowanie niekoniecznie będzie odpowiadać każdemu - wzorem Disco Elysium całość zostanie oparta na dialogach, a zabraknie walki. Twócy podziękowali fanom, ale dodali także nowe cele. Pułap 60 tys. dolarów pozwoli na dodanie trybu, w którym nie cofniemy naszych wyborów, zaś 70 tys. pozwoli na "dodatkowe interakcje", choć nie wiemy tak naprawdę co to właściwie znaczy. Obstawiamy nowe postacie niezależne i być może więcej spraw do rozwiązania. Jeżeli jesteście zainteresowani projektem, możecie sprawdzić stronę na Kickstarterze. Premiera produkcji nastąpić ma jeszcze w tym roku.

Zobacz także:

  1. PILNE: Polski przełom ws. walki z koronawirusem
  2. Gdzie obejrzeć filmy i seriale w internecie za darmo? Nie nudź się podczas kwarantanny
  3. PETA radzi weganom jak grać w Animal Crossing: New Horizons - opublikowano specjalny poradnik
  4. Czemu najlepiej strzela się do demonów w rytm metalu? - Najlepsze soundtracki z gier
  5. Medival Dynasty - zapowiedziano średniowieczne RPG bliźniaczo podobne do Kingdom Come: Deliverance
Następny artykuł