Cyberpunk 2077 Ray Tracing
Źródło: materiały prasowe

Cyberpunk 2077 nie zadziała na każdym sprzęcie. Wymagany DirrctX 12, ale gra zaoferuje szereg usprawnień

Artur ŁokietekArtur Łokietek
2 Lipca 2020

CD Projekt RED podzieliło się paroma technicznymi ciekawostkami na temat Cyberpunka 2077. Wiemy, które komputery nie odpalą gry w ogóle, a które mogą wykrzesać z niej jeszcze więcej. Potwierdzono również obecność Ray Tracingu.

CD Projekt RED nie podał co prawda oficjalnych wymagań sprzętowych oczekiwanej przez wielu produkcji. Mamy jednak pierwsze konkretny tego dotyczące.

Cyberpunk 2077 i (nie do końca) wymagania sprzętowe

Choć hype na grę nie maleje, a u niektórych zapewne nawet rośnie, do tej pory CD Projekt RED nie podzieliło się z graczami informacjami dotyczącymi oficjalnych wymagań sprzętowych. Premiera została ponowine przesunięta, tym razem na 19 listopada, jednak gracze wciąż nie mogą się doczekać konkretów technicznych. Nie zdziwiłbym się, gdyby Cyberpunk 2077 wymusił na wielu "pececiarzach" zmianę albo choć ulepszenie swojego sprzętu. W rozmowie z PCGamesHardware jeden z projektantów zdradził jednak co nieco od technicznej strony produkcji.

DLSS 2.0 i Ray Tracing

Ostatnio zaprezentowano screeny z gry odpalonej z wykorzystaniem nowoczesnej technologii oświetlenia i odbić Ray Tracing. Nvidia stara się przepchnąć własny wynalazek wszędzie, gdzie tylko się da, więc i udział polskiej gry nie jest tu niczym zaskakującym. Liczymy jednak, że zostanie to poprawnie zoptymalizowane, gdyż do tej pory wiele gier mogło "pochwalić się" olbrzymimi spadkami, gdy tylko ray tracing włączaliśmy. Ponadto Cyberpunk ma wspierać technologię renderowania obrazu przy pomocy AI, czyli DLSS 2.0, która zapewnia (wedle obietnic Nvidii) ostry obraz i wielokrotnie więcej klatek na sekundę.

Na tym sprzęcie nie uruchomisz Cyberpunka

Deweloper zdradził również, że gra oparta jest na bibliotekach DirectX w wersji 12, więc starsze karty graficzne, jak i systemy inne niż Windows 10 i Windows 7 SP1 nie odpalą gry w ogóle. Jeśli chodzi o karty od Nvidii oficjalne wsparcie dla DirectX 12 oferują karty z serii GTX 1000 i nowszych. Mimo wszystko, nowe rewelacje sugerują, że faworyzowani są użytkownicy RTXów. Miejmy nadzieję, że oficjalne wymagania otrzymamy już niebawem.

Zobacz także:

  1. Nintendo Switch łączy się z zabawkami erotycznymi. Teraz możesz dosłownie poczuć wibracje bez potrzeby używania kontrolera
  2. Błędy w PES 2020 niemal doprowadziły do tragedii. Uczeń groził wysadzeniem siedziby Konami
  3. Crysis Remastered został odroczony. Powodem niezadowolenie fanów
  4. Najważniejsza informacja na temat Cyberpunka 2077 została ujawniona. Gracze oszaleli z radościNastępny artykuł