Techgame.pl
Pokaz Cyberpunk 2077 Night City Wire

materiały prasowe

Wydarzenie promujące Cyberpunka 2077 zostało przeniesione. Winne są zamieszki w USA

3 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

11 czerwca miało mieć miejsce specjalne wydarzenie - Night City Wire, czyli prezentacja Cyberpunka 2077. CD Projekt RED opublikował jednak smutne oświadczenie - wydarzenie zostanie przesunięte w czasie. Decyzja ma związek z aktualnymi wydarzeniami w USA.

Zapowiedziane specjalnie wydarzenie Night City Wire nie odbędzie się w planowanych terminie 11 czerwca. O tym fakcie poinformowało studio CD Projekt RED.

Zamieszki w USA dotykają całego świata

Zamieszki w USA, które odbywają się aktualnie w sprawie śmierci George'a Floyda i oskarżeń policji o rasistowskie podejście wpływają na cały świat. Przeglądając samego Facebooka możemy natknąć się na coraz więcej firm zmnieniających swoje zdjęcia profilowe na kolor czarny - symbol wsparcie protestujących Amerykanów. Podobnego wydarzenia o aż tak ogromnej skali w USA nie było od bardzo wielu lat. Niestety, łączy się to także z niektórymi branżowymi wydarzeniami. CD Projekt RED zapowiedziało niedawno specjalny pokaz Cyberpunka 2077 (z racji braku tegorocznej edycji największych targów growych na świecie, czyli E3). Domyślamy się, że poznalibyśmy na nim wymagania sprzętowe, doczekalibyśmy się prezentacji rozgrywki czy kolejnych informacji o wielce oczekiwanej produkcji. No cóż... będziemy musieli na to jeszcze poczekać.

Pokaz Cyberpunka 2077 przesunięty

Studio CD Projekt RED poinformowało, że wspomniane Night City Wire, czyli specjalny pokaz najnowszej gry deweloperów odbędzie 25 czerwca, a nie 11, jak wcześniej zapowiadano. "Postanowiliśmy przenieść pokaz Night City Wire na 25 czerwca. Nie możemy się już doczekać, aby podzielić się nowymi informacjami o CP'77, ale obecnie toczy się znacznie poważniejsza dyskusja i chcemy, aby było ją wyraźnie słychać. Całym sercem stoimy z tymi, którzy walczą z rasizmem, nietolerancją i przemocą. Black Lives Matter" - napisano w komunikacie wyjaśniającym przesunięcie pokazu. Wynika z tego, że aż tak długo nie poczekamy, bo dwa tygodnie. Warto tu wspomnieć, że już wcześniej Sony przesunęło (zaplanowany pierwotnie na najbliższy piątek) pokaz PlayStation 5 i gier na nową generację. Cyberpunk 2077 ma zadebiutować na PC, PlayStation 4 i Xbox One 17 września bierzącego roku.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >