Techgame.pl
Pokaz Cyberpunk 2077 Night City Wire

materiały prasowe

Wydarzenie promujące Cyberpunka 2077 zostało przeniesione. Winne są zamieszki w USA

3 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

11 czerwca miało mieć miejsce specjalne wydarzenie - Night City Wire, czyli prezentacja Cyberpunka 2077. CD Projekt RED opublikował jednak smutne oświadczenie - wydarzenie zostanie przesunięte w czasie. Decyzja ma związek z aktualnymi wydarzeniami w USA.

Zapowiedziane specjalnie wydarzenie Night City Wire nie odbędzie się w planowanych terminie 11 czerwca. O tym fakcie poinformowało studio CD Projekt RED.

Zamieszki w USA dotykają całego świata

Zamieszki w USA, które odbywają się aktualnie w sprawie śmierci George'a Floyda i oskarżeń policji o rasistowskie podejście wpływają na cały świat. Przeglądając samego Facebooka możemy natknąć się na coraz więcej firm zmnieniających swoje zdjęcia profilowe na kolor czarny - symbol wsparcie protestujących Amerykanów. Podobnego wydarzenia o aż tak ogromnej skali w USA nie było od bardzo wielu lat. Niestety, łączy się to także z niektórymi branżowymi wydarzeniami. CD Projekt RED zapowiedziało niedawno specjalny pokaz Cyberpunka 2077 (z racji braku tegorocznej edycji największych targów growych na świecie, czyli E3). Domyślamy się, że poznalibyśmy na nim wymagania sprzętowe, doczekalibyśmy się prezentacji rozgrywki czy kolejnych informacji o wielce oczekiwanej produkcji. No cóż... będziemy musieli na to jeszcze poczekać.

Pokaz Cyberpunka 2077 przesunięty

Studio CD Projekt RED poinformowało, że wspomniane Night City Wire, czyli specjalny pokaz najnowszej gry deweloperów odbędzie 25 czerwca, a nie 11, jak wcześniej zapowiadano. "Postanowiliśmy przenieść pokaz Night City Wire na 25 czerwca. Nie możemy się już doczekać, aby podzielić się nowymi informacjami o CP'77, ale obecnie toczy się znacznie poważniejsza dyskusja i chcemy, aby było ją wyraźnie słychać. Całym sercem stoimy z tymi, którzy walczą z rasizmem, nietolerancją i przemocą. Black Lives Matter" - napisano w komunikacie wyjaśniającym przesunięcie pokazu. Wynika z tego, że aż tak długo nie poczekamy, bo dwa tygodnie. Warto tu wspomnieć, że już wcześniej Sony przesunęło (zaplanowany pierwotnie na najbliższy piątek) pokaz PlayStation 5 i gier na nową generację. Cyberpunk 2077 ma zadebiutować na PC, PlayStation 4 i Xbox One 17 września bierzącego roku.

Tagi:

Stany ZjednoczoneWydarzeniaCyberpunk 2077CD Projekt RED

Artur ŁokietekAutor

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Najnowsze

O tym się mówi

Militaria

MOSFET w replikach airsoft. Do czego służy i czy warto go stosować?

Czytaj więcej >
Materiał Partnerski

Technologie

Jak wybrać tablet? Najważniejsze wskazówki

Czytaj więcej >
Freepik.com

Gry

Wymagania gier na 2022 rok – jak im sprostać?

Czytaj więcej >
Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Gry

Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Czytaj więcej >
"Dr Google" vs HeyCzeker

Technologie

"Dr Google" vs HeyCzeker – sprawdź, co pomoże Ci bardziej, gdy Twoje zdrowie zacznie szwankować

Czytaj więcej >