Techgame.pl
Resident Evil 2 walka

materiały prasowe

Czyżby Netflix właśnie się "sypnął" i zdradził powstawanie serialu Resident Evil?

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Netflix zapowiedział w zeszłym roku serial oryginalny na podstawie kultowej marki survival horrorów Resident Evil, jednak skąpiąc konkretami. Ich biuro prasowe omyłkowo umieściło króką notkę w internecie.

Strona prasowa Netflix szybko usunęła wpis, jednak w internecie nic nie ginie i dzięki koncie Resident Evil Wiki na Twitterze możemy przeczytać krótki opis fabuły serialu. Wynika z niego, że akcja będzie działa się w mieście Clearfield w stanie Maryland i skupi się na odkrywaniu seketów nie tylko firmy Umbrella Corporation, odpowiedzialnej za powstanie wirusa zombie, ale też opuszczonego azylu Greenwood i rządu USA. Akcja dzieje się 26 lat po odkryciu T-Virusa. Poprzednie przecieki mówiły o tym, że serial będzie kręcony w RPA, a sezon składać się ma z ośmiu odcinków. Taka wiadomość rzuca pewne światło na to, w jakim kierunku pójdą twórcy serialu. Wiemy na pewno, że głównym miejscem akcji nie będzie legendarne Raccoon City, a fabuła serialu skupi się na złowrogiej organizacji biologicznej, która jest sprawcą całej apokalipsy, czyli Umbrella Corporation. Pamiętajmy, że to jedynie niepotwierdzone, ale prawdopodobne plotki.

Za pracę nad serialem odpowiedzialne jest studio mające niemałe doświadczenie z cyklem - Constatnim Films, które wyprodukowało do tej pory sześć części filmu z Milą Jovovich w roli głównej. Po więcej informacji na temat nadchodzącego serialu musimy poczekać do czasu, gdy Netflix zechce uchylić nam rąbka tajemnicy.

Tagi:

Survival HorrorResident EvilNetflix

Artur ŁokietekAutor

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Więzienie

Usłyszał 130 zarzutów za nielegalny handel grami. Polakowi grozi gigantyczna kara

Czytaj więcej >
Kadr z Detroit: Become Human

Najciekawsze gry, które przypominają filmy. Najlepsze pozycje dla kinomanów

Czytaj więcej >
Fortnite Szpiedzy

Fortnite: Rozdział 2 - Sezon 2 pozwoli pobawić się w Jamesa Bonda. Nowe skiny, bronie i misje

Czytaj więcej >
CD Projekt RED

CD Projekt nie zwalnia tempa. Scenarzyści pracują już nad kolejnym tytułem

Czytaj więcej >