mortal shell steam
Źródło: Steam

Czy Dark Souls może być jeszcze mroczniejsze? Zapowiedziano Mortal Shell

Artur ŁokietekArtur Łokietek
2 Kwietnia 2020

Zapowiedziano właśnie Mortal Shell - produkcję soulslike, przy której Dark Souls wygląda wyjątkowo łagodnie. Gra tworzona jest przez debiutujące studio Cold Symmetry we współpracy z firmą Playstack. Znamy szczegóły odnośnie gameplayu i tego, czym wyróżnia się spośród konkurencji.

Dark Souls to już seria iście legendarna. W końcu mało która gra jest w stanie pochwalić się tym, że stworzyła niemalże cały nowy gatunek nazwany na jej cześć. Debiutujące studio zamierza nieco odświeżyć klasyczną formułę.

Jeszcze mroczniej niż w Dark Souls

Debiutujące stidio Cold Symmetry zapowiedziało właśnie kolejną produkcję soulslike. Sam gatunek wziął się od gier spod znaku Dark Souls i prezentuje wymagającą i trudną rozgrywkę osadzoną w konwencji gier RPG. Choć fani tego gatunku mieli ostatnio dużo powodów do radości, Mortal Shell przyciąga autorskimi pomysłami na rozgrywkę. W ostatnim czasie pojawiło się wiele gier będących wariacją na temat soulslike - niedawno premierę miał NiOh 2, zaskakująco udany Remnant: From the Ashes czy futurystyczny The Surge 2. Cold Symmetry chce jednak dorzucić do tych pozycji własną cegiełkę.

Mortal Shell zapowiedziane

Choć produkcja Mortal Shell trwa od dłuższego czasu, dopiero teraz udało nam się dowiedzieć konkretów dotyczących gry. Prace nad nią zaczęły się dwa lata temu i brało w nich udział ledwie trzech deweloperów. Z czasem wzbogacili się oni o kolejnych pracowników tworząc nieduże studio zatrudniające aktualnie 15 osób. Wszyscy jednak mają doświadczenie przy produkcji gier AAA - część pracowała przy Call of Duty czy nadchodzącym Ghost of Tsushima. Mortal Shell zaoferuje mroczny (i to nawet BARDZO mroczny) świat fantasy, w którym wypełniając polecenia osoby znanej jako "Mroczny Ojciec" musimy odszukać legendarne sanktuarium i znajdujących się w nim ukrytych wiernych wyznawców. Wcielimy się jednak w bezcielesny byt, który korzysta ze znajdujących się wszędzie upadłych wojowników - w ten sposób zmieniając naszą powłokę będziemy adaptować różne style walki, umiejętności i bronie. Taka mechanika wyróżnia produkcję spośród wielu podobnych soulslike'ów. Warto także zwrócić uwagę na klimat mrocznego fantasty wręcz wylewający się z trailera. Gra ma zadebiutować w tym roku (tutaj jednak bez konkretów), a więcej materiałów dostępnych jest na stronie Steam.

Zobacz także:

  1. Humble Conquer COVID-19 Bundle. Ogromna paczka 45 gier dla zabicia czasu podczas kwarantanny
  2. WHO radzi, aby grać w gry wideo w czasie pandemii. Akcja #PlayApartTogether
  3. Tak wyglądającego CS:GO się nie spodziewałeś
  4. Miliarder dostarczy darmowe respiratory do szpitali walczących z koronawirusemNastępny artykuł