Techgame.pl
mortal shell steam

Steam

Czy Dark Souls może być jeszcze mroczniejsze? Zapowiedziano Mortal Shell

2 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Zapowiedziano właśnie Mortal Shell - produkcję soulslike, przy której Dark Souls wygląda wyjątkowo łagodnie. Gra tworzona jest przez debiutujące studio Cold Symmetry we współpracy z firmą Playstack. Znamy szczegóły odnośnie gameplayu

Dark Souls to już seria iście legendarna. W końcu mało która gra jest w stanie pochwalić się tym, że stworzyła niemalże cały nowy gatunek nazwany na jej cześć. Debiutujące studio zamierza nieco odświeżyć klasyczną formułę.

Jeszcze mroczniej niż w Dark Souls

Debiutujące stidio Cold Symmetry zapowiedziało właśnie kolejną produkcję soulslike. Sam gatunek wziął się od gier spod znaku Dark Souls i prezentuje wymagającą i trudną rozgrywkę osadzoną w konwencji gier RPG. Choć fani tego gatunku mieli ostatnio dużo powodów do radości, Mortal Shell przyciąga autorskimi pomysłami na rozgrywkę. W ostatnim czasie pojawiło się wiele gier będących wariacją na temat soulslike - niedawno premierę miał NiOh 2, zaskakująco udany Remnant: From the Ashes czy futurystyczny The Surge 2. Cold Symmetry chce jednak dorzucić do tych pozycji własną cegiełkę.

Mortal Shell zapowiedziane

Choć produkcja Mortal Shell trwa od dłuższego czasu, dopiero teraz udało nam się dowiedzieć konkretów dotyczących gry. Prace nad nią zaczęły się dwa lata temu i brało w nich udział ledwie trzech deweloperów. Z czasem wzbogacili się oni o kolejnych pracowników tworząc nieduże studio zatrudniające aktualnie 15 osób. Wszyscy jednak mają doświadczenie przy produkcji gier AAA - część pracowała przy Call of Duty czy nadchodzącym Ghost of Tsushima. Mortal Shell zaoferuje mroczny (i to nawet BARDZO mroczny) świat fantasy, w którym wypełniając polecenia osoby znanej jako "Mroczny Ojciec" musimy odszukać legendarne sanktuarium i znajdujących się w nim  ukrytych wiernych wyznawców. Wcielimy się jednak w bezcielesny byt, który korzysta ze znajdujących się wszędzie upadłych wojowników - w ten sposób zmieniając naszą powłokę będziemy adaptować różne style walki, umiejętności i bronie. Taka mechanika wyróżnia produkcję spośród wielu podobnych soulslike'ów. Warto także zwrócić uwagę na klimat mrocznego fantasty wręcz wylewający się z trailera. Gra ma zadebiutować w tym roku (tutaj jednak bez konkretów), a więcej materiałów dostępnych jest na stronie Steam.

Artur ŁokietekAutor

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >