Techgame.pl
Death stranding plakat

Steam

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

3 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Death Stranding, które po wielu latach oczekiwania wyszło w zeszłym roku na konsole wyjdzie w końcu na PC! Gra pojawi się na Steam i Epic Games Store. Pre-orderów można dokonywać już teraz, choć gra pojawi się w czerwcu.

Gdy Hideo Kojima opuścił Konami, porzucił pracę nad Silent Hills i poświęcił się rozwijaniu własnego studia, wielu graczy nie mogło doczekać się oficjalnej zapowiedzi jego kolejnej produkcji. Gdy w końcu ukazał się enigmatyczny zwiastun Death Stranding ludzie nie do końca wiedzieli o co chodzi (jak to u Kojimy). Tak naprawdę taki stan niewiedzy utrzymywał się aż do premiery, gdy ostatecznie okazało się, że to tak naprawdę symulator kuriera. Warto dodać - świetnie zrobiony symulator kuriera, gdyż średnia ocen w serwisie Metacritic utrzymuje się na poziomie 82/100 według krytyków. Gracze byli mniej pozytwnie nastawieni do gry, gdyż zdaniem użytkowników produkcja zasługuje jedynie na 6.6/10.

Death Stranding w czerwcu na PC

Choć Kojima już wcześniej sugerował przeniesienie gry na komputery osobiste, dopiero teraz doczekaliśmy się szczegółów. Produkcja ukaże się 2 czerwca tego roku, czyli wcześniej niż pierwotnie zakładano. W wersji PC Death Stranding ma hulać w większej ilości klatek na sekundę, choć nie wiadomo ile dokładnie - na PS4 było to ograniczenie do 30 fpsów. Obecne będzie wsparcie monitorów ultrapanoramicznych 21:9 i tryb fotograficzny wewnątrz gry pozwalający na "uwolnienie" kamery i pobawienie się w prawdziwego artystę. W ramach bonusów dołączony będzie soundtrack zawierający nieopublikowane dotychczas 10 utworów i cyfrowy artbook. Kojima pokusił się także o fuzję z serią Half-Life (na zwiastunie widać czapkę headcraba), jednak szczegółów nie udostępniono. 

Dodatki ogólne i przedpremierowe

Wszyscy, którzy kupią grę dostaną dodatkowe elementy wewnątrz produkcji: złote okulary "maska ludensa", złoty i srebrny egzoszkielet terenowy, wzmacniający i  lancerz LV2. Dla tych, który zdecydują się zakupić grę w pre-orderze szykuje się jeszcze więcej dodatków: tła pulpitu HD, złote okulary "Sam", złotą czapkę, złoty i stebrny ezgoszkielet szybkości oraz złoty i srebrny pancerz. Grę aktualnie można zamówić w przedsprzedaży na Steam lub Epic Games Store, jej cena to 249, 90 złotych. Z drugiej strony potwierdzono także fizyczne wydanie produkcji (w USA dodawany będzie nawet steelbook), aczkolwiek nie wiadomo nic odnośnie jej wydania w naszym kraju.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >
mount and blade 2 bannerlord

Gry

Mount & Blade 2: Bannerlord z przesuniętą datą premiery. Jest dobrze!

Czytaj więcej >