Diablo IV concept art
Źródło: materiały prasowe

Długi gameplay z Diablo IV. Blizzard wraca do korzeni

Artur ŁokietekArtur Łokietek
3 Czerwca 2020

Jest krwawo, mrocznie i posępnie - czyli dokładnie tak, jak fani Diablo lubią. Blizzard znów zachwyca, tym razem na niemal 20-minutowym gameplayu. Gra prezentuje się dokładnie tak, jak fani chcieli, aby wyglądało Diablo III. Sprawdź w akcji zapis z rozgrywki!

Diablo III, choć "nie tak złe jak wszyscy mówili", spotkało się z mieszanym odbiorem wśród wyjadaczy serii. Najnowsza pozycja studia Blizzard powtórzy raczej sukces "dwójki".

Diablo III, czyli Blizzard wraca do korzeni

Diablo III zapowiedziano na konwencie BlizzCon 2019 i od tamtego czasu mogliśmy już nieco dowiedzieć się o jednej z najbardziej oczekiwanych gier od studia Blizzard. Deweloperzy przedstawili nam świat gry, który zamieszkany ma być przez "rodziny potworów", dzięki czemu każdy region będzie prezentował się znacznie ciekawiej i odmiennie od poprzednich. Sama mapa też ma dużo zyskać - do tego stopnia, że zasadnicze stanie się poruszanie się konno. Rogrywka ma być podobna do tego, do czego nas już przyzwyczaiły hack'n'slashe, jednak tu ma być więcej "Diablo w Diablo". Wiemy, że pojawi się znów tryb multiplayer i co-op, a twórcy przykładają dużo uwagi do kreowanego przez siebie świata. Premiera produkcji najpewniej nastąpi w okolicach końca tego roku lub początku 2021. Warto tu zaznaczyć, że ostatnio krążą pogłoski, jakoby Blizzard szykował nam remake Diablo 2. Jest więc na co czekać.

Nowy gameplay Diablo IV

W internecie pojawił się kolejny już gameplay z Diablo IV, tym razem trwający niemal 20 minut. Na wcześniejszej materiałach z rozgrywki mogliśmy oglądać w akcji czarodziejkę i druida, zaś najnowszy gameplay skupia się na klasie barbarzyńcy. Nie trudno zgadnąć - będzie niezwykle brutalnie. Jednak to chyba właśnie tego chcieli fani, którzy uznali Diablo III za nieco "cukierkowe". Barwy Diablo IV są tu zdecydowanie bardziej posępne, do dyspozycji pojawi się mnóstwo nowych rodzajów ataku czy umiejętności (większość robiąca sieczkę z wrogów), a także nieco przemodelowany system ekwipunku. Gameplay skupia się na lokacjach w jaskiniach czy lochach, więc nie dane jest nam w pełni podziwiać świata, do którego kreacji Blizzard włożył rzekomo tyle pracy. Filmik zobaczyć możecie poniżej.Następny artykuł