Techgame.pl
discord logo

Discord

Hakerzy atakują Discord. Nie dajcie się nabrać na scam

7 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Discord, do tej pory w zasadzie wolny od oszustw, uległ prawdziwej pladze hakerów. Nowe oszustwo na platformie może przyczynić się do kradzieży konta i danych osobowych. Ostrzegamy przed spamem, który na pierwszy rzut oka wygląda jak prawdzi

Discord, szalenie popularny wśród graczy, a ostatnio nawet pracowników, którzy zmuszeni zostali pracować na odległość, nie był narażony na ataki hakerów. Teraz jednak pojawiło się całkiem zmyślne oszustwo.

Platforma dla graczy

Discord to platforma dla graczy, która zaczęła jako konkurent wszystkich innych komunikatorów, takich jak popularny TeamSpeak, ale szybko rozrosła o wiele nowych funkcji. Twórcy programu dodali nawet w pewnym momencie sklep z grami, w związku z czym zdawało się, że Discord zacznie walczyć nawet z takimi gigantami jak Steam. To jednak się nie udało i dystrybucja cyfrowa szybko zniknęła z platformy. Jednak twórcy i tak chcieli dodatkowo zmonetyzować platformę, przez co powstał status Nitro - płatna subskrypcja wyróżniająca użytkownika, pozwalająca na używanie nowych emotek, tagów i zwiększenie limitu przesyłanych plików. Taka subskrypcja wyceniona została na 9,99 dolarów za miesiąc lub 99,99 dolarów za rok. 

Uważajcie na nowy scam!

Biorąc pod uwagę cenę pakietu Nitro, hakerzy postanowili stworzyć boty, które wysyłają do użytkowników wiadomości dotyczącego rozdawania darmowej subskrypcji. Sam bot nazywa się Twitch Bot imitując popularną platformę streamingową. Twierdzi on, że ze względu na niedawno nawiązaną współpracę między firmami, każdy może zdobyć darmowy pakiet Nitro. W tym celu prosi o zaproszenie go na swój własny serwer poprzez kliknięcie w link, który rzecz jasna jest szkodliwy i w rezultacie haker może zdobyć wasze ważne dane lub całe konta. Przestrzegamy przed scamem, który w tym wypadku akurat wygląda na całkiem realistyczną informację. Aktualnie nie ma żadnych oficjalnych konkursów czy giveawayów z pakietem Nitro.

Podobne artykuły

Karty kredytowe z kłódką leżące na klawiaturze laptopa.

Bezpieczeństwo

PKO BP ostrzega, pieniądze znikają z kont. Ataki hakerskie, dotyczy wszystkich klientów

Czytaj więcej >
zus

Bezpieczeństwo

ZUS: Gigantyczny problem. Internetowa platforma korzysta z technologii, która za miesiąc przestanie działać

Czytaj więcej >
Karty płatnicze i kłódka

Bezpieczeństwo

Dzwoni nieznany numer? Natychmiast odrzuć, apel banku ING

Czytaj więcej >
android

Bezpieczeństwo

Koniecznie usuń niebezpieczne aplikacje ze smartfona. Mogą być zainfekowane wirusami

Czytaj więcej >
Millennium

Bezpieczeństwo

Bank Millennium ostrzega przed oszustami. Łatwo się nabrać, pieniądze klientów znikają z kont

Czytaj więcej >
materiał ilustracyjny

Bezpieczeństwo

Oszuści podszywają się pod PGE. Uwaga na fałszywe wezwanie do zapłaty

Czytaj więcej >