Star Wars Jedi Fallen Order
Źródło: materiały prasowe

Disney chce więcej gier opartych na swoich licencjach

Artur ŁokietekArtur Łokietek
25 Lutego 2020

Na DICE Summit 2020 Disney otwarcie poprosił deweloperów: "spróbujcie swoich sił przy tworzeniu unikalnych gier opartych na naszych licencjach". Być może jesteśmy świadkami ekspansji Disney'a na rynek gier komputerowych.

Sean Shoptaw, lider Disney'owkiego działu gier i interaktywnych doświadczeń otwarcie poprosił deweloperów o czerpanie z licencji marek należących do Disney'a. Firma do tej pory była bardzo ostrożna przy tworzeniu gier komputerowych, co znaczy przede wszytkim to, że takich produkcji powstawało mało. Jedyne ostatnio liczące się studia to Square Enix, autorzy serii KIngdom Hearts i EA, twórcy gier na podstawie Star Wars.

Co mogło skłonić Disney do takiej decyzji?

Niedawne premiery Spider-Man'a i Star Wars: Jedi Fallen Order prawdopodobnie udowodniły firmie, że gry komputerowe są medium dziś równie potężnym co filmy, gdyż tytuły te zyskały bardzo wysokie noty i okazały się hitami sprzedaży. W całej sytuacji dodatkowo wybrzmiewa niedawny zakup wytwórni FOX przez Disney'a. W ten sposób firma zyskała mnóstwo nowych franczyzn, takich jak Obcy, Avatar, Szklana Pułapka czy Simpsonowie. Bardzo cieszy więc fakt, że być może doczekamy się dobrych gier, o które niektóre marki prosiły się od lat.

Strona główna