Techgame.pl
Baby Yoda na plaży. Obok mały szturmowiec, a w tle obca planeta.

Pixabay

Kiedy Disney+ trafi do Polski? Sytuacja się komplikuje

4 Listopada 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Disney+ to platforma, która podobnie jak Netflix czy Amazon Prime Video pozwala na streaming seriali i filmów za niewielką opłatą. W marcu pojawiła się informacja, że platforma wystartuje w Polsce latem 2020 roku. Tak się jednak nie stało i

Kiedy Disney+ trafi do Polski? Data premiery platformy Disney+ wciąż nie jest ustalona, chociaż w marcu tego roku pojawiła się informacja, jakoby usługa miała wystartować latem. Potem okazało się, że był to po prostu błąd, a oficjalna premiera miałaby nastąpić w 2021 roku. Tak wynikało z ustaleń pracownicy Disney Polska. Czy w dalszym ciągu taka jest data premiery platformy Disney+ w Polsce?

Disney+ a sprawa polska

Dotychczas obywatele naszego kraju byli zmuszeni do oglądania produkcji Disney+ za pomocą bramek i VPN-ów. Wszystko wskazuje na to, że platforma jeszcze przez dłuższy czas poczeka na swoją premierę w Polsce. Decyzja może odrobinę dziwić, ponieważ usługa jest od jakiegoś czasu dostępna w wielu europejskich państwach. W Polsce miała się pojawić latem bieżącego roku, jednak, jak się okazało, informacja ta była wynikiem błędu.

W marcu 2020 roku media obiegła informacja o tym, że Polska znalazła się na liście krajów, w których Disney+ pojawi się gdzieś na przełomie czerwca i sierpnia. Data nie była bardziej sprecyzowana, ale już sama informacja sprawiała, że wiele osób nie posiadało się z radości. Szybko okazało się jednak, że informacja ta była wynikiem błędu, o czym poinformował Marta Szafrańska, która pracuje dla Disney Polska. Niedługo później kobieta wyjawiła nową, prawdopodobną datę premiery platformy w naszym kraju.

Disney+ jest obecnie dostępny w 27 krajach na całym świecie. Latem tego roku usługa była uruchamiana w wielu europejskich państwach. W listopadzie usługa zostanie uruchomiona w krajach Ameryki Łacińskiej.

Disney+ w 2021 roku?

Odpowiedzialna za kontakt z mediami z ramienia Disney Polska, Marta Szafrańska, poinformowała, że platforma streamingowa filmowego giganta zadebiutuje w Polsce w 2021 roku. “Nasze plany nie uległy zmianie. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, start Disney+ w Polsce przewidywany jest na rok 2021” - czytaliśmy w oficjalnym komunikacie parę miesięcy temu. Niestety od tego czasu nie pojawiły się żadne konkrety odnośnie tego wydarzenia.

The Mandalorian szybciej w Czechach i na Słowacji?

W ostatnim czasie słowacki magazyn branżowy “Zive” poinformował, że premiera platformy Disney+ na Słowacji i w Czechach będzie miała miejsce w 2021 roku. Portal Wirtualne Media zapytał o to Martę Szafrańską, która zdradziła, że obecnie nie posiada żadnych informacji na temat planowanej premiery platformy Disney+, ani w Polsce, ani w Europie Środkowo-Wschodniej.

Nie musi to oznaczać oczywiście, że Disney podjął decyzję o opóźnieniu premiery swojej platformy w naszym kraju, bardziej należy spodziewać się, że jest jeszcze za wcześnie, żeby publikować informacje na temat ewentualnego startu streamingu w Polsce. Porównując to z oficjalnymi ogłoszeniami z marca, możemy się spodziewać, że Disney będzie ogłaszał swoje decyzje najszybciej na kilka miesięcy przed ich wprowadzaniem.  

Artykuł zawiera lokowanie produktu

Stanisław Janowski

Wydawca portalu Techgame. Z wykształcenia dziennikarz i kulturoznawca. Wcześniej parałem się dziennikarstwem radiowym, teraz głównie działam w Internecie. Miłośnik retro-technologii i nowych smartfonów. W wolnych chwilach rozmawiam z Google Home.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >
Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Technologie

Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Czytaj więcej >
Rakieta Długi Marsz 5B

Technologie

Chińska rakieta poza kontrolą. Wrak za kilkanaście dni spadnie na Ziemię

Czytaj więcej >
Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >