Baby Yoda na plaży. Obok mały szturmowiec, a w tle obca planeta.
Źródło: Pixabay

Kiedy Disney+ trafi do Polski? Sytuacja się komplikuje

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
4 Listopada 2020

Disney+ to platforma, która podobnie jak Netflix czy Amazon Prime Video pozwala na streaming seriali i filmów za niewielką opłatą. W marcu pojawiła się informacja, że platforma wystartuje w Polsce latem 2020 roku. Tak się jednak nie stało i nowej daty wciąż na horyzoncie nie widać. Kiedy Disney+ trafi do Polski?

Kiedy Disney+ trafi do Polski? Data premiery platformy Disney+ wciąż nie jest ustalona, chociaż w marcu tego roku pojawiła się informacja, jakoby usługa miała wystartować latem. Potem okazało się, że był to po prostu błąd, a oficjalna premiera miałaby nastąpić w 2021 roku. Tak wynikało z ustaleń pracownicy Disney Polska. Czy w dalszym ciągu taka jest data premiery platformy Disney+ w Polsce?

Banknot, który wzbudza wiele pytań. Banki nie miały pewności, NBP rozwiało wątpliwościBanknot, który wzbudza wiele pytań. Banki nie miały pewności, NBP rozwiało wątpliwościCzytaj dalej

Disney+ a sprawa polska

Dotychczas obywatele naszego kraju byli zmuszeni do oglądania produkcji Disney+ za pomocą bramek i VPN-ów. Wszystko wskazuje na to, że platforma jeszcze przez dłuższy czas poczeka na swoją premierę w Polsce. Decyzja może odrobinę dziwić, ponieważ usługa jest od jakiegoś czasu dostępna w wielu europejskich państwach. W Polsce miała się pojawić latem bieżącego roku, jednak, jak się okazało, informacja ta była wynikiem błędu.

W marcu 2020 roku media obiegła informacja o tym, że Polska znalazła się na liście krajów, w których Disney+ pojawi się gdzieś na przełomie czerwca i sierpnia. Data nie była bardziej sprecyzowana, ale już sama informacja sprawiała, że wiele osób nie posiadało się z radości. Szybko okazało się jednak, że informacja ta była wynikiem błędu, o czym poinformował Marta Szafrańska, która pracuje dla Disney Polska. Niedługo później kobieta wyjawiła nową, prawdopodobną datę premiery platformy w naszym kraju.

Disney+ jest obecnie dostępny w 27 krajach na całym świecie. Latem tego roku usługa była uruchamiana w wielu europejskich państwach. W listopadzie usługa zostanie uruchomiona w krajach Ameryki Łacińskiej.

Internet od Elona Muska kosztuje ogromne pieniądze. Poznaliśmy cenę usługi internetowej StarlinkInternet od Elona Muska kosztuje ogromne pieniądze. Poznaliśmy cenę usługi internetowej StarlinkCzytaj dalej

Disney+ w 2021 roku?


Odpowiedzialna za kontakt z mediami z ramienia Disney Polska, Marta Szafrańska, poinformowała, że platforma streamingowa filmowego giganta zadebiutuje w Polsce w 2021 roku. “Nasze plany nie uległy zmianie. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, start Disney+ w Polsce przewidywany jest na rok 2021” - czytaliśmy w oficjalnym komunikacie parę miesięcy temu. Niestety od tego czasu nie pojawiły się żadne konkrety odnośnie tego wydarzenia.

The Mandalorian szybciej w Czechach i na Słowacji?

W ostatnim czasie słowacki magazyn branżowy “Zive” poinformował, że premiera platformy Disney+ na Słowacji i w Czechach będzie miała miejsce w 2021 roku. Portal Wirtualne Media zapytał o to Martę Szafrańską, która zdradziła, że obecnie nie posiada żadnych informacji na temat planowanej premiery platformy Disney+, ani w Polsce, ani w Europie Środkowo-Wschodniej.

Nowa technologia w Biedronce. Miłośnicy bezpieczeństwa i oszczędności będą zadowoleniNowa technologia w Biedronce. Miłośnicy bezpieczeństwa i oszczędności będą zadowoleniCzytaj dalej

Nie musi to oznaczać oczywiście, że Disney podjął decyzję o opóźnieniu premiery swojej platformy w naszym kraju, bardziej należy spodziewać się, że jest jeszcze za wcześnie, żeby publikować informacje na temat ewentualnego startu streamingu w Polsce. Porównując to z oficjalnymi ogłoszeniami z marca, możemy się spodziewać, że Disney będzie ogłaszał swoje decyzje najszybciej na kilka miesięcy przed ich wprowadzaniem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy noszenie przyłbicy ma sens? Wyjaśniamy, na czym polegają jej wady i zalety
  2. Zawsze po wypiciu kawy zrób 1 rzecz. Efekty zdumiewają, Twoja sylwetka diametralnie się zmieni
  3. Rosyjska armia otrzyma supernowoczesne myśliwce. Maszyna posiada poważne wady
  4. Banknot, który wzbudza wiele pytań. Banki nie miały pewności, NBP rozwiało wątpliwości
  5. Internet od Elona Muska kosztuje ogromne pieniądze. Poznaliśmy cenę usługi internetowej Starlink
  6. Jansowidz Jackowski o duszach zwierząt. Wyjaśnia, jak znajduje zaginione i błąkające się pupile

Następny artykuł