Techgame.pl
doom eternal demon

materiały prasowe

Nadszedł dzień zagłady. Przegląd recenzji DOOM Eternal

18 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Demony w końcu zaatakowały nasz świat. DOOM Eternal zjawił się na rynku i, jak się okazało, został niezwykle ciepło przyjęty przez krytyków. Najnowsza część okazuje się realnym kandydatem do tytułu gry roku.

Doom to marka już kultowa. Do tego stopnia, że na najnowszą część cyklu czekało wielu fanów z wypiekami na twarzy. Tutaj zawieramy najważniejsze opinie krytyków branżowych na temat tej produkcji. Szykuje się solidny pretendent do miana najwyżej ocenianej gry tego roku.

Nastąpiła zagłada

Doom to cykl będący sporym zaskoczeniem niemalże na każdym kroku. Pierwsza część cyklu okazała się pradziadem wszystkich strzelanek FPS i zdefiniowała cały gatunek. Kolejna wprowadziła znane do dziś mechaniki i przez wszystkie te lata jej popularność wcale nie zmalała - wszystko dzięki środowisku moderskiemu, które ciągle wypuszcza nowe twory oparte na silniku produkcji. Choć Doom 3 złą grą nie był, to został przyjęty raczej chłodno, bo stawiał bardziej na horror, niż strzelanie, co wielu się nie spodobało. Na szczęście zmienił to remake z 2016 roku, który postawił już wyłącznie na krawą jatkę i dostarczanie adrenaliny. Teraz premierę miał DOOM Eternal, będący kontynuacją poprzedniej odsłony serii. Recenzje wylądowały już w siecie, a wyciągnięta z nich średnia pozwala sądzić, że gra okazała się naprawdę udana.

Recenzje DOOM Eternal 

Według serwisu Metacritic średnia ocen krytyków DOOM Eternal w wersji na PC to aż 89/100! Wersje na konsole również mogą pochwalić się solidnym wykonaniem: 90 dla Xbox One i 87 dla Playstation 4. Najbardziej przychylni są recenzenci Cultured Vulturues i Cubed3, którzy wystawili grze najwyższą możliwą notę. Redaktor z Cultured Vultures sugeruje nawet, że DOOM Eternal to niejako ideał: DOOM Eternal to krwawe arcydzieło chwalebnej przemocy, które może być najlepszą częścią spośród wszystkich z serii. Redaktor jednego z największych branżowych serwisów, czyli PCGamera również chwali grę wystawiając jej 94/100. DOOM Eternal to nieustanny koszmar, który zmusza nas do klikania i celowania z większym skillem i styIem niż kiedykolwiek - pisze w swojej recenzji.

Najmniej przychylni (o ile w ogóle można tak powiedzieć w tym przypadku) byli recenzenci m.in. serwisu Gamespot przyznając ocenę 8/10. Zaznaczają w niej, że najnowsza produkcja id Software może wymagać trochę czasu, aby dobrze się z nią zapoznać, ale zdecydowanie wymagradza to walką. Generalnie główne sedno gry, czyli strzelanie jest bardzo chwalone, tak samo, jak i kreacja świata i wymagjaący tryb multiplayer. Największą wadą okazało się dodanie do gry Fortecy głównego bohatera, która jest duża, pusta i bezcelowa.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >