Techgame.pl
szerszeń na kamieniach

Unsplash

Dron niszczy gniazdo szerszeni. Niesamowite nagranie

20 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

W internecie znaleźć możemy nagranie pokazujące niepowtarzalne wykorzystanie drona. Z jego pomocą udało się zniszczyć ogromne gniazdo szerszeni. To nie jest jedyny wyjątkowy sposób na pozbywanie się tych owadów.

Drony ratują człwoieka ponownie. Tym razem wykorzystano urządzenie do poradzenia sobie z gniazdem niebezpiecznych szerszeni. 

Dron kontra szerszenie

W serwisie YouTube znaleźć możemy krótki filmik pokazujący wyjątkowo pomysłowe wykorzystane dobrodziejstw dzisiejszej technologii. Jeden z amerykanów użył go, aby zlikwidować gniazdo szerszeni. Nie jest to jednak w żadnym razie pomoc w stylu "zdalnego" jego podpalania czy strącenia z drzewa. Do pozbycia się ewentualnego zagrożenia wykorzystano tutaj śmigła drona, które w końcu obracają się z dość dużą prędkością, aby zapewnić urządzeniu lot. Okazało się to strzałem w dziesiątkę. Na filmiku widać, jak dron z zamontowaną kamerą najpierw podlatuje do gniazda, a następenie za pomocą paru szybkich ruchów dosłownie obcina gniazdo na pół. Filmik możecie zobaczyć poniżej.

Śmiercionośne szersenie i miotacze ognia

Nie tak dawno temu świat obiegły zdjęcia chińskiej armii która w swoich ćwiczeniach korzysta z miotaczy ognia. Warto tu jednak zaznaczyć, że oprócz ewentualnego zastosowania militarnego, Chińczycy używają wspomnianej broni do niszczenia z bezpiecznych odległości gniazd szerszeni-morderców, czyli azjatyckiego gatunku olbrzymich owadów, które są niezwykle niebezpieczne. Co ciekawe, w tym roku gatunek ten zaczął ekspansję na inne rejony świata - zauważono go m.in. w Stanach Zjednoczonych czy niektóych krajach Europy, jak Francja i Niemcy. Na szczęście na razie nie widziano szereszni-morderców w Polsce. Czy jednak powinniśmy zabijać szerszenie? W końcu dookoła rozbrzmiewają głosy jakoby taka praktyka była szkodliwa dla środowiska. Otóż, sytuacja nie wygląda tu tak, jak z pszczołami, które faktycznie powinniśmy chronić, gdyż jest ich coraz mniej. Jednak to właśnie jedynym z powodów, dla których pszczół jest mniej, jest coraz prężniejsza aktywność szerszeni. Te bardzo często atakują pszczoły i powodują ogromne straty w pasiekach. To właśnie opiekunowie pasiek w USA alarmowali o azjatykich szerszeniach-zabójcach, gdyż na swoich polach znajdowali stosy pszczół z urwanymi głowami. 

Zobacz wideo

Artur ŁokietekAutor

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >
Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Technologie

Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Czytaj więcej >
Rakieta Długi Marsz 5B

Technologie

Chińska rakieta poza kontrolą. Wrak za kilkanaście dni spadnie na Ziemię

Czytaj więcej >
Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >