Techgame.pl
szerszeń na kamieniach

Unsplash

Dron niszczy gniazdo szerszeni. Niesamowite nagranie

20 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

W internecie znaleźć możemy nagranie pokazujące niepowtarzalne wykorzystanie drona. Z jego pomocą udało się zniszczyć ogromne gniazdo szerszeni. To nie jest jedyny wyjątkowy sposób na pozbywanie się tych owadów.

Drony ratują człwoieka ponownie. Tym razem wykorzystano urządzenie do poradzenia sobie z gniazdem niebezpiecznych szerszeni. 

Dron kontra szerszenie

W serwisie YouTube znaleźć możemy krótki filmik pokazujący wyjątkowo pomysłowe wykorzystane dobrodziejstw dzisiejszej technologii. Jeden z amerykanów użył go, aby zlikwidować gniazdo szerszeni. Nie jest to jednak w żadnym razie pomoc w stylu "zdalnego" jego podpalania czy strącenia z drzewa. Do pozbycia się ewentualnego zagrożenia wykorzystano tutaj śmigła drona, które w końcu obracają się z dość dużą prędkością, aby zapewnić urządzeniu lot. Okazało się to strzałem w dziesiątkę. Na filmiku widać, jak dron z zamontowaną kamerą najpierw podlatuje do gniazda, a następenie za pomocą paru szybkich ruchów dosłownie obcina gniazdo na pół. Filmik możecie zobaczyć poniżej.

Śmiercionośne szersenie i miotacze ognia

Nie tak dawno temu świat obiegły zdjęcia chińskiej armii która w swoich ćwiczeniach korzysta z miotaczy ognia. Warto tu jednak zaznaczyć, że oprócz ewentualnego zastosowania militarnego, Chińczycy używają wspomnianej broni do niszczenia z bezpiecznych odległości gniazd szerszeni-morderców, czyli azjatyckiego gatunku olbrzymich owadów, które są niezwykle niebezpieczne. Co ciekawe, w tym roku gatunek ten zaczął ekspansję na inne rejony świata - zauważono go m.in. w Stanach Zjednoczonych czy niektóych krajach Europy, jak Francja i Niemcy. Na szczęście na razie nie widziano szereszni-morderców w Polsce. Czy jednak powinniśmy zabijać szerszenie? W końcu dookoła rozbrzmiewają głosy jakoby taka praktyka była szkodliwa dla środowiska. Otóż, sytuacja nie wygląda tu tak, jak z pszczołami, które faktycznie powinniśmy chronić, gdyż jest ich coraz mniej. Jednak to właśnie jedynym z powodów, dla których pszczół jest mniej, jest coraz prężniejsza aktywność szerszeni. Te bardzo często atakują pszczoły i powodują ogromne straty w pasiekach. To właśnie opiekunowie pasiek w USA alarmowali o azjatykich szerszeniach-zabójcach, gdyż na swoich polach znajdowali stosy pszczół z urwanymi głowami. 

Zobacz wideo

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >