Militaria – wszelkiego rodzaju historyczne i kolekcjonerskie przedmioty związane z wojskiem i w niewielkim zakresie z dziedziną niewojskową (np. broń myśliwska). Do militariów zalicza się broń, sprzęt i oporządzenie oraz umundurowanie albo ich kopie lub repliki odtworzone na podstawie źródeł historycznych.
Idealna praca dla gracza zainteresowanego militariami. Trzeba tylko wiedzieć, jak działa czołg i być wprawnym w używaniu pada od Xbox'a.
Najnowsza technologia związana z drukiem 3D została tak zaprojektowana, aby w szybki sposób można było dokonywać napraw na łodziach podwodnych bez potrzeby wyciągania ich z wody.
Amazon i IBM starają się nie dopuścić, aby ich technologie identyfikujące twarze były wykorzystywane przez służby mundurowe w nieetycznych celach.
Drony ratują człwoieka ponownie. Tym razem wykorzystano urządzenie do poradzenia sobie z gniazdem niebezpiecznych szerszeni.
Japonia chce zastąpić swoje F-2, czyli odpowiedniki popularnych F-16. Szósta generacja myśliwców ma być kamieniem milowym w kwestii technologii militarnej.
Skydio X2 zapowiada się fenomenalnie. Niestety, urządzenie nie będzie dostępne dla "szarego obywatela".
Gra powstała na podstawie badań przeprowadzonych przez naukowców z Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego.
Szybki, śmiercionośny i przede wszystkim stylowy. Tak wygląda jeden z pretendentów do zostania kolejnym legendarnem modelem śmigłowca.
Logo zerżnięte ze Star Treka? USSF broni się przed takimi zarzutami.
Kiedy już myślałeś, że możesz być bezpieczny naukowcy ogłaszają o opracowaniu śledzącego narzędzia AI...
Space Force rekrutuje od maja i okazuje się, że chętnych jest wielu. Idea wojska w kosmosie jawi się na dość ciekawy pomysł.
Do podniebnego starcia maszyny z ludzkim pilotem dojdzie w lipcu 2021 roku.
W obecnych czasach jesteśmy świadkami niesamowicie szybkiego rozwoju technologii związanych z eksploracją kosmosu i przemysłu lotniczego. Te pierwsze będą nam pozwalały na łatwiejsze loty na obce planety w celu ich kolonizacji, te drugie sprawią, że podróże do najbardziej oddalonych zakątków świata będą trwały kilkadziesiąt minut.
Takiego materiału możemy pozazdrościć... Naukowcy opracowali nowy materiał, który idealnie sprawdzi się w przeznaczeniu militarnym.
Specjalnie zaprojektowany program wygrał z pilotem myśliwca w symulowanej walce powietrznej z zawodowym pilotem F-16.
Nowoczesna haubica jest w stanie z ogromną precyzją zestrzelić z nieba nadlatujące pociski. Do jej działania wykorzystywana jest sztuczna inteligencja i wirtualna rzeczywistość.
Wojsko USA nie pozostawia złudzeń: mają to być najnowocześniejsze siły zbrojne na całym świecie. Nie bez powodu Amerykanie stawiają na wykorzystywanie robotów i najnowocześniejszych technologii. Tym razem jednak wiemy, że USA skupi się na jeszcze innym zagadnieniu.
Rosyjska agencja TASS poinformowała, że rosyjska armia otrzyma pierwszy egzemplarz supernowoczesnego myśliwca już w przyszłym miesiącu. Su-57 mają zastąpić w Siłach Powietrznych Federacji Rosyjskiej stare modele myśliwców, czyli Mig-29 oraz Su-27, które w rosyjskiej armii służą już od 30 lat.
Korea Południowa nie bawi się w półśrodki i już niedługo może włączyć do użytku najnowsze myśliwce wprost naszpikowane nowoczesną technologią. KAI Boramae może zostać włączony do użytku już od 2030 roku, na kiedy planowana jest seryjna produkcja.
Amerykanie przetestowali nowy rodzaj broniDziała elektromagnetyczna są tańsze i bardziej efektywne od broni konwencjonalnej Podobną technologią interesują się ChinyPojawiają się obawy dotyczące konfliktu na Morzu PołudniowochińskimNajnowsza technologia wojska robi wrażenie z paru względów. Zgodnie z oficjalnymi informacjami, działa mają okazać się nie tylko znacznie tańsze w użytku, ale też bardziej efektywne niż konwencjonalne pociski. Do czego USA zamierza ich używać?
Wojsko na całym świecie produkuje ogromne ilości gazów cieplarnianych. Samo wojsko Stanów Zjednoczonych emituje ich więcej niż 140 innych krajów razem wziętych. Nawet pomimo sukcesywnego wprowadzania nowych rozwiązań technologicznych.NATO chce zmniejszyć zanieczyszczenia produkowane przez wojskoSekretarz Generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego, Jens Stoltenberg, rozpoczął swoje wystąpienie stwierdzeniem, że jednym z celów NATO jest poszukiwanie sposobów na zmniejszenie szkodliwości wojsk dla środowiska. Zaproponowane rozwiązanie jest dalekie od ideału.Sojusz Północnoatlantycki zaproponował bowiem próbę skonstruowania maszyn bojowych zasilanych energią słoneczną. Według NATO byłoby to możliwe dla czołgów, myśliwców bojowych oraz statków. Choć ów projekt niesie za sobą wiele potencjalnych zalet, ma również wiele wad.