Techgame.pl
wojsko

unsplash

Niewiarygodne plany wojska USA. Kraj będzie miał najnowocześniejszą armię

4 Października 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Amerykańska armia ma kolejne ambitne plany. Z jednej strony USA postawi na kosmiczną dominację, a z drugiej na wykorzystanie najnowocześniejszych technologii w naziemnych bitwach. Stany Zjednoczone stawiają na prąd.

Wojsko USA nie pozostawia złudzeń: mają to być najnowocześniejsze siły zbrojne na całym świecie. Nie bez powodu Amerykanie stawiają na wykorzystywanie robotów i najnowocześniejszych technologii. Tym razem jednak wiemy, że USA skupi się na jeszcze innym zagadnieniu.

Wojsko USA i jego ambitne plany

Amerykanie nie ukrywają faktu, że starają się, aby pod względem militarnym byli niedoścignieni. Patrząc jednak na aktualny postęp technologiczny, nie ma się czemu dziwić! Od lat trwają prace nad nowoczesnymi sposobami na zagwarantowanie bezpieczeństwa zarówno narodowego jak i międzynarodowego. Różne kraje kierują się ku technologiom, choćby taka Rosja, która opracowała nowoczesne pociski hipersoniczne. Ich śmiercionośność potrafi przerazić i to głównie przez to, że dziś nie istnieje żaden system, który byłby dobrą formą ochrony przed taką bronią. Sam prezydent tego kraju, Władimir Putin, nie ukrywa faktu, że to Rosjanie jako pierwsi rozgryźli tę technologię i teraz starają się zyskać na nią monopol, głównie dzięki temu, że chcą również jako pierwsi wynaleźć system przeciwrakietowy, który powstanie właśnie z myślą o pociskach hipersonicznych. Na tak śmiałe twierdzenia dość szybko reagują Amerykanie.

Amerykańskie wojsko "z prądem"

Dość powiedzieć, że Amerykanie czym prędzej zabrali się do opracowania własnych pocisków hipersonicznych i, zgodnie z tym, co donoszą oficjalne agencje militarne z USA, idzie im to całkiem nieźle. Oprócz tego wojsko tego kraju stawia na nowoczesny sposób rozgrywania potyczek zbrojnych, który oparty może być właśnie na technologiach i cyberbezpieczeństwie. Nie bez powodu nowoczesne myśliwce mają mieć na pokładzie pełne spektrum przyrządów pomocnych do prowadzenia cyberwojen. Oprócz tego nowoczesne helikoptery bezzałogowe, drony, które będą nieocenione w działaniach szpiegowskich, ale też w wykonywaniu trudnych zajęć, a nawet roboty... USA ma ambtine plany dotyczące wojska. Teraz wiemy, że inżynierowie zaczęli myśleć na jeszcze inną technologią, którą my, cywile, dobrze znamy z naszego własnego podwórka.

Tesla Humvee?

Amerykańscy inżynierowie zaczęli zastanawiać się nad opracowaniem nowoczesnego sposobu napędu dla militarnych pojazdów. Oznacza to, że silniki elektryczne, którymi coraz bardziej interesują się wielkie firmy motoryzacyjne, mogą zagościć na stałe w armii. Plusy takiego rozwiązania są oczywiste, ale zgoła inne od klasycznego "dbania o środowisko". Chodzi tu o fakt, że pojazdy zasilane prądem pracują znacznie ciszej i mogą przez dłuższy czas działać na dużych dystansach. Amerykańskie wojsko potwierdziło, że trwają prace nad zmodernizowaniem istniejących już pojazdów, jednak tutaj pojawiają się problemy. Chodzi m.in. o efektywny i bezpieczny sposób ładowania wehikułów na polu walki. Oprócz tego pojawiają się wyzwania z ciężkimi pojazdami opancerzonymi. Czołgi są za dużymi pojazdami i zasilanie ich prądem w żaden sposób nie opłacałoby się. Kto wie jednak, co nas czeka w przyszłości...

Tagi:

WojskoMilitariaStany ZjednoczoneSiły Zbrojne

Artur ŁokietekAutor

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

dron

Militaria

Wyjątkowy pomysł amerykańskich sił zbrojnych. Drony dostaną sztuczną inteligencję

Czytaj więcej >
mysliwiec

Militaria

Najbardziej zaawansowany myśliwiec świata ofiarą ataku hakerów. Chińczycy włamali się do jego systemów

Czytaj więcej >
mysliwiec

Militaria

Nowatorski projekt rosyjskiej armii. Nowy myśliwiec będzie mógł latać w kosmosie?

Czytaj więcej >
Bombowiec B-52

Militaria

Start bombowca B-52 podczas silnego wiatru. Niesamowite nagranie, niebezpieczne zdarzenie

Czytaj więcej >
Dwa myśliwce Su-57 w locie.

Militaria

Rosyjska armia otrzyma supernowoczesne myśliwce. Maszyna posiada poważne wady

Czytaj więcej >
wojsko

Militaria

Zadziwiający pomysł wojska. Żołnierze użyją gogli AR do sterowania psami

Czytaj więcej >