Techgame.pl

unsplash

Niewiarygodne plany wojska USA. Kraj będzie miał najnowocześniejszą armię

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Wojsko USA nie pozostawia złudzeń: mają to być najnowocześniejsze siły zbrojne na całym świecie. Nie bez powodu Amerykanie stawiają na wykorzystywanie robotów i najnowocześniejszych technologii. Tym razem jednak wiemy, że USA skupi się na jeszcze innym zagadnieniu.

Wojsko USA i jego ambitne plany

Amerykanie nie ukrywają faktu, że starają się, aby pod względem militarnym byli niedoścignieni. Patrząc jednak na aktualny postęp technologiczny, nie ma się czemu dziwić! Od lat trwają prace nad nowoczesnymi sposobami na zagwarantowanie bezpieczeństwa zarówno narodowego jak i międzynarodowego. Różne kraje kierują się ku technologiom, choćby taka Rosja, która opracowała nowoczesne pociski hipersoniczne. Ich śmiercionośność potrafi przerazić i to głównie przez to, że dziś nie istnieje żaden system, który byłby dobrą formą ochrony przed taką bronią. Sam prezydent tego kraju, Władimir Putin, nie ukrywa faktu, że to Rosjanie jako pierwsi rozgryźli tę technologię i teraz starają się zyskać na nią monopol, głównie dzięki temu, że chcą również jako pierwsi wynaleźć system przeciwrakietowy, który powstanie właśnie z myślą o pociskach hipersonicznych. Na tak śmiałe twierdzenia dość szybko reagują Amerykanie.

Amerykańskie wojsko "z prądem"

Dość powiedzieć, że Amerykanie czym prędzej zabrali się do opracowania własnych pocisków hipersonicznych i, zgodnie z tym, co donoszą oficjalne agencje militarne z USA, idzie im to całkiem nieźle. Oprócz tego wojsko tego kraju stawia na nowoczesny sposób rozgrywania potyczek zbrojnych, który oparty może być właśnie na technologiach i cyberbezpieczeństwie. Nie bez powodu nowoczesne myśliwce mają mieć na pokładzie pełne spektrum przyrządów pomocnych do prowadzenia cyberwojen. Oprócz tego nowoczesne helikoptery bezzałogowe, drony, które będą nieocenione w działaniach szpiegowskich, ale też w wykonywaniu trudnych zajęć, a nawet roboty... USA ma ambtine plany dotyczące wojska. Teraz wiemy, że inżynierowie zaczęli myśleć na jeszcze inną technologią, którą my, cywile, dobrze znamy z naszego własnego podwórka.

Tesla Humvee?

Amerykańscy inżynierowie zaczęli zastanawiać się nad opracowaniem nowoczesnego sposobu napędu dla militarnych pojazdów. Oznacza to, że silniki elektryczne, którymi coraz bardziej interesują się wielkie firmy motoryzacyjne, mogą zagościć na stałe w armii. Plusy takiego rozwiązania są oczywiste, ale zgoła inne od klasycznego "dbania o środowisko". Chodzi tu o fakt, że pojazdy zasilane prądem pracują znacznie ciszej i mogą przez dłuższy czas działać na dużych dystansach. Amerykańskie wojsko potwierdziło, że trwają prace nad zmodernizowaniem istniejących już pojazdów, jednak tutaj pojawiają się problemy. Chodzi m.in. o efektywny i bezpieczny sposób ładowania wehikułów na polu walki. Oprócz tego pojawiają się wyzwania z ciężkimi pojazdami opancerzonymi. Czołgi są za dużymi pojazdami i zasilanie ich prądem w żaden sposób nie opłacałoby się. Kto wie jednak, co nas czeka w przyszłości...

Tagi:

WojskoMilitaria

Podobne artykuły

Militaria

Wojsko USA używa nowego materiału do mundurów. Jego właściwości potrafią zaskoczyć
Czytaj więcej >

Militaria

Sztuczna inteligencja groźniejsza niż człowiek. Pilot myśliwca był bez szans
Czytaj więcej >

Militaria

Akcja jak z Iron Mana. Mężczyźni w plecakach odrzutowych robią coś niesamowitego
Czytaj więcej >

Militaria

Psie roboty w amerykańskiej armii. Mają niezwykle ważne zadanie
Czytaj więcej >

Militaria

Polski przemysł wojskowy też ma powody do dumy. Sprzęt zatwierdzony przez NATO
Czytaj więcej >

Militaria

Elektromagnetyczna haubica wspomagana sztuczną inteligencją. Amerykanie testują przerażającą broń
Czytaj więcej >
Artur Łokietek

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Militaria

Militaria

Redakcja Techgame

MOSFET w replikach airsoft. Do czego służy i czy warto go stosować?
Czytaj więcej >
Militaria

Artur Łokietek

Wyjątkowy pomysł amerykańskich sił zbrojnych. Drony dostaną sztuczną inteligencję
Czytaj więcej >
Militaria

Stanisław Janowski

Wybuch głowicy nuklearnej w kosmosie. Niesamowite nagranie amerykańskich testów
Czytaj więcej >
Militaria

Kuba Wieloch

Oto najszybszy bojowy dron świata. Osiąga naddźwiękową prędkość
Czytaj więcej >
Militaria

Stanisław Janowski

Detonacja bomby atomowej pod wodą. Niesamowite nagranie w 4K
Czytaj więcej >
Militaria

Artur Łokietek

Amerykanie przetestowali tajemniczy myśliwiec przyszłości. Następca F-22 Raptor bije wszystkie możliwe rekordy
Czytaj więcej >