Techgame.pl
USSF

U.S. Air Force and Space Force Recruiting - wideo - /watch?v=9ud7wgbBBnY&feature=emb_title

Kosmiczne wojsko USA rekrutuje. Space Force cieszy się ogromnym zainteresowaniem

26 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Space Force to kosmiczne siły zbrojne Stanów Zjednoczonych. Coraz większa liczba wojskowych chce przeniesienia do nowo utworzonej służby. Pokazano również promocyjny filmik rekrutacyjny i wytłumaczono, jak istotna jest rola kosmosu w bezpiec

Space Force rekrutuje od maja i okazuje się, że chętnych jest wielu. Idea wojska w kosmosie jawi się na dość ciekawy pomysł. 

Space Force jak Star Trek i Star Wars

Zaledwie parę dni temu kosmiczne siły zbrojne US Space Force pokazały światu swoje motto i logo. To drugie wygląda jak żywcem przeniesione ze Star Treka, czego wojskowi nie omieszkali już wielokrotnie prostować tłumacząc, że całe logo ma odpowiednią symbolikę. Rekrutacja do nowego odłamu sił zbrojnych wystartowała jeszcze w maju tego roku. Poinformowano, że w ciągu dwóch tygodni po rozpocżęciu naboru, aż 2000 żołnierzy pełniących czynną służbę zgłosiło prośby o przeniesienie. 

Rekrutacja do kosmicznych marines

Żartobliwie poinformowano, że to na 4 maja przypadło najwięcej zgłoszeń o przeniesienie - chodzi tu o nawiązanie do 4 maja jako nieoficjalnego światowego "Dnia Gwiezdnych Wojen". USSF do tej pory zyskało przydział 16 000 osób personelu delegowanego z Air Force Space Command. Główni pracownicy tego rodzaju wojska mają liczyć około 7 tys. osób. Wiadomo na razie, że to oni utworzą pierwszy obowiązkowy przydział osobowy, zaś nie wykluczono, iż w przyszłości nastąpi przeniesienie większej liczby kandydatów z innych rodzajów sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych. 

Reklama kosmicznego wojska

USSF ruszyło ze swoją kampanią z przytupem - pokazano spot promocyjny, 15 maja 2020 roku odbyło się również głośne wydarzenie oficjalnego nadania sztandaru w Białym Domu. Space Force to pierwsza od 1947 roku (czyli Air Force) wyodrębniona struktura wojskowa w USA. Gen. John Raymond wyjaśnił jak kluczowa jest rola kosmosu w bezpieczeństwie narodowym. W końcu era podoboju kosmosu dopiero się zaczyna, ale już nad naszą planetą krążą przekaźniki, satelity, nadajniki, urządzenia badawcze i mnóstwo innego sprzętu, które zapewnia nam GPS, internet, połączenie telefoniczne i sieciowe oraz wszystkie inne udogodnienia. Zgodnie ze słowami generała, USA musi się teraz skupić na umocnieniu pozycji w kwestiach kosmicznych i zagwarantowaniu bezpieczeństwa sobie i krajom sprzymierzonym.

Podobne artykuły

Karty płatnicze i kłódka

Bezpieczeństwo

Dzwoni nieznany numer? Natychmiast odrzuć, apel banku ING

Czytaj więcej >
PS5

Bezpieczeństwo

Oszuści oferują darmowe PlayStation 5. Kaspersky ostrzega przed atakiem phishingowym

Czytaj więcej >
Cyberprzestępcy

Bezpieczeństwo

Uwaga, oszuści podszywają się pod użytkowników BlaBlaCar. Wykradają dane oraz pieniądze ofiar

Czytaj więcej >
Karty kredytowe

Bezpieczeństwo

Poważne ostrzeżenie od CERT Polska. Polacy otrzymują fałszywe maile od "Ministerstwa Finansów"

Czytaj więcej >
Chat

Bezpieczeństwo

Uwaga na nową metodę oszustów. Podszywają się pod znajomych i proszą o przelew

Czytaj więcej >
Fałszywa aplikacja

Bezpieczeństwo

Eksperci ostrzegają przed fałszywą aplikacją IKO. Atak hakerski na klientów PKO BP

Czytaj więcej >