USSF
Źródło: U.S. Air Force and Space Force Recruiting - wideo - /watch?v=9ud7wgbBBnY&feature=emb_title

Kosmiczne wojsko USA rekrutuje. Space Force cieszy się ogromnym zainteresowaniem

Artur ŁokietekArtur Łokietek
26 Lipca 2020

Space Force to kosmiczne siły zbrojne Stanów Zjednoczonych. Coraz większa liczba wojskowych chce przeniesienia do nowo utworzonej służby. Pokazano również promocyjny filmik rekrutacyjny i wytłumaczono, jak istotna jest rola kosmosu w bezpieczeństwie narodowym.

Space Force rekrutuje od maja i okazuje się, że chętnych jest wielu. Idea wojska w kosmosie jawi się na dość ciekawy pomysł.

Space Force jak Star Trek i Star Wars

Zaledwie parę dni temu kosmiczne siły zbrojne US Space Force pokazały światu swoje motto i logo. To drugie wygląda jak żywcem przeniesione ze Star Treka, czego wojskowi nie omieszkali już wielokrotnie prostować tłumacząc, że całe logo ma odpowiednią symbolikę. Rekrutacja do nowego odłamu sił zbrojnych wystartowała jeszcze w maju tego roku. Poinformowano, że w ciągu dwóch tygodni po rozpocżęciu naboru, aż 2000 żołnierzy pełniących czynną służbę zgłosiło prośby o przeniesienie.

Rekrutacja do kosmicznych marines

Żartobliwie poinformowano, że to na 4 maja przypadło najwięcej zgłoszeń o przeniesienie - chodzi tu o nawiązanie do 4 maja jako nieoficjalnego światowego "Dnia Gwiezdnych Wojen". USSF do tej pory zyskało przydział 16 000 osób personelu delegowanego z Air Force Space Command. Główni pracownicy tego rodzaju wojska mają liczyć około 7 tys. osób. Wiadomo na razie, że to oni utworzą pierwszy obowiązkowy przydział osobowy, zaś nie wykluczono, iż w przyszłości nastąpi przeniesienie większej liczby kandydatów z innych rodzajów sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych.

Reklama kosmicznego wojska

USSF ruszyło ze swoją kampanią z przytupem - pokazano spot promocyjny, 15 maja 2020 roku odbyło się również głośne wydarzenie oficjalnego nadania sztandaru w Białym Domu. Space Force to pierwsza od 1947 roku (czyli Air Force) wyodrębniona struktura wojskowa w USA. Gen. John Raymond wyjaśnił jak kluczowa jest rola kosmosu w bezpieczeństwie narodowym. W końcu era podoboju kosmosu dopiero się zaczyna, ale już nad naszą planetą krążą przekaźniki, satelity, nadajniki, urządzenia badawcze i mnóstwo innego sprzętu, które zapewnia nam GPS, internet, połączenie telefoniczne i sieciowe oraz wszystkie inne udogodnienia. Zgodnie ze słowami generała, USA musi się teraz skupić na umocnieniu pozycji w kwestiach kosmicznych i zagwarantowaniu bezpieczeństwa sobie i krajom sprzymierzonym.

Następny artykuł