Techgame.pl
Bell 360 Invictus

Bell - wideo - https://youtu.be/snNUWHpTnrs

Wojskowy śmigłowiec bojowy nowej generacji zaprezentowany na fantastycznym nagraniu

23 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Amerykanie szukają następcy swojego legendarnego wojskowego śmigłowca Bell Oh-58 Kiowa. O kontrakt walczyło wiele różnych modeli, jednak do drugiego etapu zakwalifikowały się jedynie dwie maszyny. Nowy model od firmy Bell wygląda naprawdę futurysty

Szybki, śmiercionośny i przede wszystkim stylowy. Tak wygląda jeden z pretendentów do zostania kolejnym legendarnem modelem śmigłowca. 

Wojsko USA szuka śmigłowców

Wojsko Stanów Zjednoczonych już dwa lata temu ruszyło z konkursem Future Attack Reconnaissance Aircraft (FARA), którego celem jest wyłonienie następcy legendarnego już śmigłowca zwiadowczo-bojowego Bell Oh-58 Kiowa. Choć pretendentów było kilku, armia USA wybrała dwa modele, które przechodzą do ostatniego etapu. Jednym z nich jest kolejny projekt Bell, czyli 360 Invictus, a jego konkurentem Sikorsky Raider X. Wyłonienie zwyciężcy powinno nastąpić do 2023 roku. 

Dwa świetne pojazdy

Obydwa śmigłowce wyglądają na całkiem poważnych kandydatów do zostania nowym standardowym modelem wojskowym. Sikorsky Raider X wyróżnia się zastosowaniem pojedyńczego śmigła pchającego, które ma zapewniać mu wysoką prędkość. Z tego rozwiązania nie skorzysta jednak Bell 360 Invictus. Projekt najnowszego śmigłowca Bella trafił w formie wideo do internetu. Wiemy, że ma służyć nie tylko do walki, ale w dużej mierze do rozpoznania. 

Wyposażenie Bell 360 Invictus

Śmigłowiec jest w stanie rozwinąć prędkość 330 km/h, a na jego wyposażeniu domyślnie znajduje się działko 20 milimetrów i druga broń, jednak nie poinformowano dokładnie jaka. Spodziewamy się jednak stosunkowo dowolnej "customizacji" obudwu maszyn. Zgodnie z wymaganiami FARA, wyposażenie znajdujące się w śmigłowcach musi być modularne, tj. możliwe do wymiany na coś innego. Zgodnie z tym postanowieniem armia USA zamierza rozwijać własne maszyny.

Artur ŁokietekAutor

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >
Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Technologie

Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Czytaj więcej >
Rakieta Długi Marsz 5B

Technologie

Chińska rakieta poza kontrolą. Wrak za kilkanaście dni spadnie na Ziemię

Czytaj więcej >
Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >