Bell 360 Invictus
Źródło: Bell - wideo - https://youtu.be/snNUWHpTnrs

Wojskowy śmigłowiec bojowy nowej generacji zaprezentowany na fantastycznym nagraniu

Artur ŁokietekArtur Łokietek
23 Lipca 2020

Amerykanie szukają następcy swojego legendarnego wojskowego śmigłowca Bell Oh-58 Kiowa. O kontrakt walczyło wiele różnych modeli, jednak do drugiego etapu zakwalifikowały się jedynie dwie maszyny. Nowy model od firmy Bell wygląda naprawdę futurystycznie.

Szybki, śmiercionośny i przede wszystkim stylowy. Tak wygląda jeden z pretendentów do zostania kolejnym legendarnem modelem śmigłowca.

Wojsko USA szuka śmigłowców

Wojsko Stanów Zjednoczonych już dwa lata temu ruszyło z konkursem Future Attack Reconnaissance Aircraft (FARA), którego celem jest wyłonienie następcy legendarnego już śmigłowca zwiadowczo-bojowego Bell Oh-58 Kiowa. Choć pretendentów było kilku, armia USA wybrała dwa modele, które przechodzą do ostatniego etapu. Jednym z nich jest kolejny projekt Bell, czyli 360 Invictus, a jego konkurentem Sikorsky Raider X. Wyłonienie zwyciężcy powinno nastąpić do 2023 roku.

Fan astronomii zrobił zdjęcie zwykłą lustrzanką. To co zobaczył wprawiło go w osłupienieFan astronomii zrobił zdjęcie zwykłą lustrzanką. To co zobaczył wprawiło go w osłupienieCzytaj dalej

Dwa świetne pojazdy

Obydwa śmigłowce wyglądają na całkiem poważnych kandydatów do zostania nowym standardowym modelem wojskowym. Sikorsky Raider X wyróżnia się zastosowaniem pojedyńczego śmigła pchającego, które ma zapewniać mu wysoką prędkość. Z tego rozwiązania nie skorzysta jednak Bell 360 Invictus. Projekt najnowszego śmigłowca Bella trafił w formie wideo do internetu. Wiemy, że ma służyć nie tylko do walki, ale w dużej mierze do rozpoznania.

Wyposażenie Bell 360 Invictus

Śmigłowiec jest w stanie rozwinąć prędkość 330 km/h, a na jego wyposażeniu domyślnie znajduje się działko 20 milimetrów i druga broń, jednak nie poinformowano dokładnie jaka. Spodziewamy się jednak stosunkowo dowolnej "customizacji" obudwu maszyn. Zgodnie z wymaganiami FARA, wyposażenie znajdujące się w śmigłowcach musi być modularne, tj. możliwe do wymiany na coś innego. Zgodnie z tym postanowieniem armia USA zamierza rozwijać własne maszyny.

Zobacz także:

  1. Fan astronomii zrobił zdjęcie zwykłą lustrzanką. To co zobaczył wprawiło go w osłupienie
  2. Polski samochód elektryczny jednak powstanie. Poznaliśmy datę premiery auta
  3. Tesla zyskała polską stronę internetową i tymczasowy salon. Znamy oficjalne ceny samochodów Elona Muska
  4. Streaming muzyki bezpośrednio do mózgu. Nowa technologia od Elona MuskaNastępny artykuł