Haubice elektromagnetyczne podczas wystrzału.
Źródło: YouTube

Elektromagnetyczna haubica wspomagana sztuczną inteligencją. Amerykanie testują przerażającą broń

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
15 Września 2020

Chociaż żyjemy w czasach jednego z najdłuższych okresów globalnego pokoju, to wyścig zbrojeń cały czas trwa. Amerykańska armia przetestowała właśnie elektromagnetycznego działo typu railgun.

Nowoczesna haubica jest w stanie z ogromną precyzją zestrzelić z nieba nadlatujące pociski. Do jej działania wykorzystywana jest sztuczna inteligencja i wirtualna rzeczywistość.

Amerykańska armia się zbroi

Ostatnio informowaliśmy o zupełnie nowym rodzaju bomb, które amerykańska armia. Bomby BLU-136 ważą ponad 900 kilogramów i można nimi uzbroić, między innymi, myśliwce F-16. Bomby te są zaprojektowane do niszczenia budynków, pojazdów i oddziałów piechoty i mają być alternatywą dla obecnie używanych bomb kasetowych, które są znacznie mniej bezpieczne dla ich użytkowników. Teraz amerykańskie Siły Powietrzne testują kolejny rodzaj niezwykle skutecznej broni, która tym razem ma mieć charakter typowo obronny.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Skarb Putina potężną bronią Rosji. Dzięki niemu ucisza Zachód i trzyma kraj na powierzchni

Wybuch głowicy nuklearnej w kosmosie. Niesamowite nagranie amerykańskich testówWybuch głowicy nuklearnej w kosmosie. Niesamowite nagranie amerykańskich testówCzytaj dalej

5G na polu bitwy

Dzięki rozwojowi technologii 4G i 5G realia wojenne zmieniają się nie do poznania. Niewielkie opóźnienia w sieci sprawiają, że żołnierze mogą podejmować decyzje w ułamku sekund. W oparciu o tę technologię działa najnowszy, amerykański system Zaawansowanego Zarządzania Polem Bitwy (ABMS – Advanced Battle Managment System), nad którym pracują Siły Powietrzne USA. We wrześniu odbyły się kolejne testy nowej broni, a żołnierze z niej korzystający coraz bardziej przypominają wojowników z przyszłości, noszą bowiem hełmy wirtualnej rzeczywistości i asystuje im sztuczna inteligencja (AI). Dzięki zastosowaniu tych urządzeń amerykańska armia ma możliwość łączenia personelu naziemnego, powietrznego, morskiego oraz operatorów.

Amerykanie testują nowy potężny sprzęt. Cały świat drży w posadachAmerykanie testują nowy potężny sprzęt. Cały świat drży w posadachCzytaj dalej

ABMS to nowa siła amerykańskiej armii

System ABMS obecnie łączy ze sobą 70 zespołów przemysłowych, 65 rządowych i 35 platform wojskowych w 30 lokacjach i 4 poligonach testowych. Testy przeprowadzane we wrześniu były więc jednymi z najszerzej zakrojonych manewrów wojskowych w historii amerykańskiej armii. ABMS dysponuje budżetem 3,3 miliarda dolarów i zakłada pięcioletni okres rozwoju i testów. Jednym z urządzeń, które wzbudza największe wrażenie jest elektromagnetyczna haubica, która jest w stanie rozpędzić pocisk do prędkości aż 8 tysięcy kilometrów na godzinę w zaledwie jedną setną sekundy. Dzięki wykorzystaniu szeregu czujników, broń jest w stanie wykryć, zanalizować i przesłać informacje o celu w ułamkach sekund.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziwne dźwięki po niewidocznej części Księżyca. Ogromna tajemnica NASA
  2. Sztuczne mięso jednak nie będzie hitem? Naukowcy natrafili na poważny problem
  3. Znaleziono ślady życia w kosmosie. Przełomowe odkrycie na Wenus
  4. Polski przemysł wojskowy też ma powody do dumy. Sprzęt zatwierdzony przez NATO
  5. Amerykanie testują nowy potężny sprzęt. Cały świat drży w posadach
  6. Niemieckiego U-Boota zatopił kaloryfer czy morski potwór? Nieprawdopodobna relacja kapitana

Następny artykuł